Çok uzun zamandır spor otomobil hayranlarının merakla beklediği, ilk jenerasyonu ile gönüllere taht kuran NSX, gelecek ay Detroit’te düzenlenecek olan “North American International Auto Show” (NAIAS)’da tanıtılacak.

Medyaya servis edilen video ve fotoğraflarda görülen aracın, markanın daha önce 2013 yılında Geneva Motor Show’da konsept olarak sergilediği araçla neredeyse aynı olduğu görülüyor. Acura,markanın sportif ruhunu tekrar ortaya çıkaracak olan 2. jenerasyon NSX’i “Sportiflikte yeni bir deneyim” diye anlatırken, çift turbolu motora eşlik eden 3 adet elektrik motoruyla oluşturulmuş kombinasyonu ise “Sport Hybrid” olarak adlandırıyor.

İkinci jenerasyon NSX, ilk olarak 2005 yılında duyurulmuş ve 2012 NAIAS’da konsept olarak sergilenmişti. Tüm bu gelişmelerin ışığında Acura, NSX’in üretime hazır modelinin tanıtımını Ocak ayının 12’sinde, NAIAS’da yapacağını duyurdu. Yeni NSX, markanın Ohio-Marysville’de kurduğu Performans Üretim Merkezi’nde üretilecek.

2016 yılında satışına başlanması planlanan NSX, “Acura Design Studio”da tasarlanırken, gelişim sürecinde ise Acura mühendisleri,  North American R&D (Research & Development) firmasıyla birlikte çalışmış.

Toplamda 4 adet motora sahip olan NSX’de; ortaya konumlandırılmış, çift turbolu, direkt enjeksiyonlu bir V6 motor tarafından arka tekerleklere güç iletilirken, ön tekerlekler ise 2 adet elektrik motoru tarafından besleniyor. SH-AWD (Super Handling All Wheel Drive) sisteminin kullanıldığı araçta, ayrıca 3. bir elektrik motoru ise çift kavramalı şanzıman ile birleştirilerek içten yanmalı motora destek olması sağlanmış.

Fiyatının Audi R8’e yakın olacağı belirtilen NSX’in performansının ise Ferrari 458 Italy’i kıskandıracağı gelen bilgiler arasında.

http://www.youtube.com/watch?v=w0RJsqrS0NY

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir