Almanya Ulaşım Bakanı Alexander Dobrindt, otonom şürüş özelliğine sahip Audi A7’nin sürücü koltuğuna oturdu.

Audi’nin otonom sürüşlerini test ettiği Autobahn A9 isimli otobanda gerçekleşen sürüşte, bakan sadece etrafına baktı, çünkü herhangi bir şey yapmasına gerek yoktu. Çok etkilenen bakan şunları söyledi: “Dijital teknoloji geliştirilmiş güvenli ve güvenli sürüş özellikleri ile sürücüsüz sürüşü kendine hedef olarak belirledi. Bu noktadan sonraki uzun dönemli hedef ise bütün yollara bu sistemi kazandırmak. Bu sayede trafik sıkışıklığı ve hava kirliliğini makul seviyelere düşürüp, yolların optimum kapasitelerini belirleyebileceğiz.” dedi. Ayrıca “Bizim (Almanya’nın) otomobil endüstrisi dünyanın en beğenilen ürünlerini ortaya koyuyor. Hedefimiz bu konudaki liderliğimizi sürdürebilmek.” dedi.

Büyük oranda hazır olmasına rağmen Audi hala otonom sürüşlü aracını test ediyor. 0-65 km/sa hızlara kadar olan trafikte bile sorunsuz çalışan sistem, sorunsuzluğunu bu şekilde sürdürürse 2017’nin başında Audi A8 ile hayatımıza girecek.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Optimus Prime yanında halt etmiş"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
fksarall
Üye

Sadece özel otobanlarda gidebiliyor diye bir şey duymuştum bununla ilgili. Zaten bakan da “bütün yollara bunu kazandırmak” istediğini söylemiş. O yüzden buralarda olması, en azından bu yollarla, imkansız gibi bir şey.

e46330ci
Üye

Adı üstünde ‘sürücüsüz sürüş’. Bize göre değil.

hasanut
Üye

Sürüş zevki ve hissiyat sıfır kafadan 🙂