Shelby American, FIA Dünya Şampiyonası’nda geçirdiği 50. yılını Shelby Cobra Daytona Coupe’nin özel bir serisiyle kutluyor.

Alüminyum veya fiberglas gövdeye sahip olacağı belirtilen otomobil, orijinaline sadık kalarak üretilmiş. Güvenlik ve performansını geliştirdiklerini açıklayan Shelby American yetkilileri, otomobilin eskiden olduğu gibi; yaprak yay süspansiyon sistemine, boru tipi şasiye ve ahşap direksiyona sahip olduğunu belirtiyorlar. İç mekanda siyah derinin hakim olacağı Shelby Cobra Daytona Coupe, modern disk frenlerle ve 50. yıl özel serisini belirten sticker’la sahiplerini bekliyor olacak.

Shelby Engine Company tarafından üretilen 298 kübik inç yani 4.7 lt’lik motora sahip olacağı belirtilen otomobil, sadece 50 adet üretilerek bu sayede adını ender bulunan otomobiller arasına yazdırmış olacak.

Dudak uçuklatan fiyatlarla karşımıza çıkan Shelby Cobra Daytona Coupe’nin, fiberglas karoseri 179,995 $’lık fiyat etiketine sahip olurken alüminyum karoseri ise 349,995 $’dan satışa sunulacak.

PAYLAŞ
Önceki içerikÖzge Uzun ve Renault Megane’ı
Sonraki içerikToyota’dan yeni SUV
Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :”Nasıl yardımcı olabilirim?” düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz