Uzun bekleyiş neredeyse sona erdi ve makyajlanan Mercedes-Benz SL’in ilk resmi ipucu fotoğrafı yayınlandı.

Gelecek haftalarda Los Angeles Auto Show’da karşımıza çıkmaya hazırlanan roadster, görünüşe göre ailenin büyüğü AMG GT’yi kendine örnek almış. Diğer tüm yeni Mercedes modellerinden görmeye alıştığımız ızgara tasarımı makyajlı SL’de de kendine yer bulurken, ızgaranın çerçevesi selefindekinin baş aşağı çevrilmişine benziyor. Yeni LED far çifti ve tazelenen tampon tasarımı da diğer detaylar arasında.

İpucu görselinde aracın sadece ön yüzü görülebilse de önceden yayınlanan casus fotoğraflardan aracın arka tarafındaki değişikliklerin çok da dikkat çekici olmadığı anlaşılıyordu. Bu değişiklikler arasında tamponlardaki yenilikler ve tamamen kırmızı renkli stop grubu yer alıyor.

Kabin hakkında henüz bir bilgi bulunmasa da Alman üreticinin diğer tüm makyaj operasyonlarında yaptığı gibi yeni döşeme ve trim seçenekleri sunması bekleniyor. Bilgi/eğlence sisteminin yenileneceğine de kesin gözüyle bakılıyor. Yenilenen sistemle birlikte gelecek yeni ya da geliştirilmiş güvenlik ve sürüş asistanlarına ek olarak pek çok yeni standart ve opsiyonel donanım listelerde yerini alacak.

Motor seçeneklerinde ne tür yeniliklerin yapılacağı ise diğer merak edilen konular arasında. Birkaç ay önce casus fotoğrafçılara yakalanan 5.5 litrelik çift turbolu V8 motora sahip SL63 ise ismiyle bile kalp ritimlerini hızlandırmaya yetiyor.

Mercedes-Benz, makyajlı SL’i 17 Kasım’da Los Angeles Auto Show’da yapacağı etkinlikle görücüye çıkaracak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir