Şu sıralar başı emisyon problemleri ile bir hayli dertte olan Volkswagen,  bu zorlu süreçte yapacağı ödemeler veya yaptığı hatalar hususunda birçok kez gündemimize gelmişti. Yaşanılan bu kötü olaylara rağmen VW hala ayakta durmaya ve yenilikler yapmaya çalışıyor.

VW,  fabrikalarındaki verimi arttırmak ve hata oranını azaltmak için işçilerine AR gözlük kullandıracak. AR gözlükleri sıradan bir gözlüğe benzer fakat üzerinde kamera, ekran ve sensörler bulundurur. Bu sayede gerekli ölçümler daha hızlı yapılabilir ve hata oranı araç başına daha da azalabilir. Çünkü AR gözlükleri sayesinde işçilerin işlerini yaparken,  istedikleri anda yaptıkları işle alakalı bilgiye ulaşabilecekler.

Üretimde dijitalleşmenin önemine vurgu yapan yetkili isim Reinhard de Vries , 3D artırılmış gerçeklik gözlüklerinin insan ve sistemler arasındaki bağlantıyı farklı bir boyuta taşıyacağını ifade ediliyor. Bu gözlük sayesinde çalışanın ihtiyaç duyduğu bilgiler her zaman gözünün önünde oluyor ve bu da hata yapma ihtimalini çok daha aşağıya indiriyor. Şimdilik yalnızca 30 civarı çalışanın kullandığı belirtilen gözlüklerin yakın zamanda standart haline geleceği ve tüm çalışanlar tarafından kullanılacağı belirtilyor.

Kaynak: onedio

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir