Önemli bir icat kabul edilen ve henüz yeni bir icat olmasına rağmen sürekli gelişim kaydeden 3 boyutlu yazıcılar, otomotiv sektöründe de ilerlemeye başladı. Local Motors, 3 boyutlu yazıcı kullanarak bir otomobil üretmeyi başardı.

LM3D Swim, Local Motors’un üç boyutlu yazıcıyla ürettiği bir otomobil olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Local Motors bünyesinden Jay Leno tarafından tasarlanan araç, Siemens ve Suudi Temel Endüstri Şirketi’nin (SABIC) de katkıda bulunmasıyla hayata geçirilmiş.

Los Angeles’taki SEMA Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan LM3D Swim, direk dijital üretim tekniği sonucuyla üretilen bir otomobil. Aktarma organları hakkında henüz bir bilgi bulunmasa da Local Motors, aracın güvenilir, kabiliyetli ve sürdürülebilir olacağını belirtiyor.

LM3D, Local Motors’un ABD’de bulunan Tennessee Eyaleti’nin Knoxville şehrindeki küçük fabrikasında üretilecek. Öncü modeli ilerleyen dönemde daha farklı tasarıma sahip modeller de takip edecek.

LM3D Swim, uygulancak testler sonucu ABD’den gerekli sertifikaları alması taktirde, ön siparişe açılacak. Önümüzdeki ilkbaharda 53 000 $ fiyat etiketiyle ön siparişe sunulacak ve 2017’nin başında sahiplerine teslim edilecek.

Forumda geçen 3 boyutlu yazıcı konusu için burayı, yazıcının yerli versiyonu için burayı tıklayın.

 

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
fiat pratico 1.3 multijetAndaç Saygın ÖzcanYıldız Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mahmut ayvaz
Üye
mahmut ayvaz

Adamlar bunları yapıyorsa daha neler yaparlar
Bakcaz görcez

Ahmet Selim
Üye
Ahmet Selim

100% abs plastikten araba. Tam And’a gore, sagina soluna tiklayip tiklayip kafayi yer.

Yıldız
Üye
Yıldız

vay anasını

Yıldız
Üye
Yıldız

bu alet ilerde çok can yakar