Birleşik Devletler’de Toyota, Honda ve Volkswagen en çok satan modellerini sigorta şirketlerinin yıl sonunda yaptığı güvenlik teslerine tabi tutuldu.

Listeye Toyota 9 araç ile katılırken bunu Honda 8 araç ile takip etti ardından gelen Volkswagen ise 7 aracı ile listeye girdi. Fiat Chrysler grubu ise sadece Amerika’da üretilen modeli 200 ile teste katıldı.

Toplamda 48 araç listeye girebilirken bunların arasında düşük segmenti temsil eden pick+ sınıfında 16.000 dolara kadar olan araçlar var. Lexus Scion ia Toyota firmasını temsilen bu sınıfta boy gösterirken bir üst sınıf olan geniş lüks sınıf için ise 40.000 dolara kadar olan araçlar rekabet ediyor bu sınıfta ise Honda Accord sedan, Acura RDX luxury suv ve Alman rakipten ise Jetta, Passat ve A3 boy gösteriyor.

Test sırasında araçlar 40 mph hızla çarpışma testi ve fren mesafesi testine tabi tutuluyorlar. ABD sigorta şirketleri Ceo’su Andrian Lund; ”Araçlardaki teknoloji hergün gelişiyor bizde bu gelişmelere bağlı olarak güvenlik teslerimizi geliştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Volkswagen güvenlikte üçüncü"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi

Volkswagen; segmentindeki Toyota, Honda, Nissan, Ford, Fiat, Hyundai, Opel, Citroen gibi markaların çok üstündedir. Audi, BMW, Mercedes, Lexus, İnfiniti, Acura, Lincoln gibi markalarsın ise çok gerisindedir. Üst segment imkanınız yoksa ilk tercihiniz kesinlikle Volkswagen olmalıdır

anl_akl
Üye

Allah aşkına çoğu kişi bu haber toyota haberi olsaydı tıklamayı bile aklından geçirmicekti.

ozcengel
Üye

Vw 3. Demek ne demek ? Taraflı olmayalım lütfen !

berkay44
Üye

3. söylemek yerine 1. söylemek daha mantıklı değil mi?

mgdedeoglu
Üye

Başlıkla haber o kadar uyumsuz ki. Bu da basın bülteni herhalde.