WCF casus fotoğrafçıları bu yılın sonuna doğru piyasaya sunulması beklenen Fiat 124’ün Abarth versiyonunu kamuflajlı bir halde yakaladı.

Hatlarıyla narin bir bayanı andıran Fiat 124’ün ardından, yılın sonlarına doğru tanıtılması beklenen Abarth 124, ‘Abarth’ kelimesinin hakkını vererek daha erkeksi hatlara sahip olacak gibi görünüyor.

ABD prototipinden edindiğimiz bilgilere göre turuncu yan kuşaklara sahip olması beklenen modelin, dikkatli bakarsanız alt kısmında ucu bağlanmamış teller barındırdığını farkedeceksiniz. Ne kadar ilişkili olduğu bilinmez ama, o teller haricinde üretildiği parçalar konusunda pek fazla ayrıntıya sahip olmayan model, kamuflajın altında yer alan 4 egzozla ‘Acaba mı?’ sorusunu dile getiriyor.

1.4 litrelik turbo şarjlı motoru kalbinde konumlandıracak olan model 160, 190 ve 200+ beygir olmak üzere 3 farklı güç seçeneğine sahip olacak. Egzoz çıkışlarına bakılırsa Alfa Romeo 4C’deki(1.8 tBi) motora da sahip olma ihtimali yüksek olan modelin bu bağlamda 240 beygir güce sahip olmasına yüksek ihtimal verilirken, modelin 200 beygir üstü olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Her ne olursa olsun 1970’lerde Abarth tarafından modifiye edilen 124 gibi, bu modelin de mat siyah kaputa sahip olması beklenirken, üretilebilecek herhangi bir WRC versiyonununda, casus fotoğrafların aksine bir hardtop kullanılmasına yine editörler ve basın mensupları tarafından ihtimal veriliyor.

Umarız ki bu Mazda MX-5 platformu kullanılan 124 için fazla beklemeyiz. Halihazırda sabırsızlanan kullanıcılarına son bir müjde veren Abarth, 124 modelinden sonra 2017’de 500X isimli crossover’ı gıdıklayacağını belirterek açıklamalarına son verdi.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Abarth 124 kamuflajla yakalandı!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
erquan16
Üye

Arkadaşlar bu araç Abarth Version değil sadece Fiat 124 Lusso ve Fiat 124 Spider olarak 2 donanım seviyesinde basın lansmanı yapıldı.

mrmst
Üye

vay arkadaş araba mazda ama kaymağını fiat yiyecek