Polestar 4 silindire yoğunlaşıyor

Yeni Polestar'lar da yolda

0

Volvo’nun performans departmanı Polestar, ürün gamında büyük bir yenilenmeye gidecek ve bunun yanında 4 silindirli motorlara odaklanacak.

Volvo; yeni XC90 ve S90 modellerini hali hazırda tanıttı, önümüzdeki haftalarda Cenevre’de ise V90’ı tanıtmaya hazırlanıyor. Bu üç modele daha sonra XC60, S60 ve V60 modellerinin yenilenmiş halleri de katılacak. Polestar, bu modellerin çoğunun daha performanslı versiyonları üzerinde çalışıyor olacak ve yeni bir rapora göre bu modellerin tamamında dört silindirli motorlar kullanılabilir.

AutoExpress’e göre 2020’ye doğru Volvo’dan 450 HP’lik 4 silindirli bir motorla performans odaklı bir S60 modeli gelecek. XC90 ve S90 T8 hibrid modellerinde olduğu gibi bu motor da elektrik motorlarıyla desteklenebilir. Volvo’nun tasarım direktörü Thomas Ingenlath, kendisine bu ihtimal sorulduğunda bunu Polestar markası altında kullanmanın iyi bir fikir olabileceğini düşündüğünü belirtti. Volvo’nun güç üniteleri müdürü Olle Fast ise, 450 HP’lik prototip motorun Volvo’nun şu anki motor gamının büyüme potansiyelini göstermenin yollarından biri olduğunu düşünüyor.

AutoExpress’e göre Polestar’ın yanında Volvo, V90 için bir CrossCountry versiyonu düşünüyor. Arazi hazırlığından S90 da nasibini alabilir.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz