Opel’in Avrupa planı: Ampera-e

Elektrikli otomobil piyasası hareketlenecek.

0
480

Opel, yeni elektrikli otomobilini gelecek yıl tanıtacağını duyurdu.

General Motors’un Amerika’daki ürün gamına 2017 yılında girmesi düşünülen Chevy Bolt EV ile birebir aynı olacak olan otomobil Avrupa’da, Opel amblemiyle ve “Ampera-e” ismiyle satılacak.

Teknik verileri açıklanmasa da Amerika’daki ikiziyle aynı özelliklerde olacak Ampera-e, 200 BG güç ve 360 Nm tork sunan elektrik motorla donatılacak. Tabanının altına yerleştirilen 60kWh kapasiteli lityum iyon bataryalarla birlikte 322km’den daha uzun bir menzile sahip olacağı belirtilen otomobil, 0-96 km/sa hızlanmasını 7 sn’nin altında tamamlarken 146 km/sa’lik maksimum hıza çıkabilecek.

2 saatlik şarjla 80km’lik menzile ulaşabilecek Ampera-e için DC Hızlı Şarj opsiyonu sunacak olan Opel, bu sayede otomobilin 30 dk şarjla 144 km’lik mesafe katedebilmesine de imkan vermiş olacak.

Ampera-e ile yeni bir döneme girmeye hazırlandığı belirtilen Opel’in 29 yeni otomobil üzerinde çalıştığını ifade eden kaynaklara göre, Chevy Bolt EV gibi 2017 yılında satışa sunulması düşünülen Ampera-e, Avrupa’daki elektrikli otomobil piyasasına büyük bir hareketlilik getirecek.

PAYLAŞ
Önceki İçerikFormula 1 sevenler Haas sonunda geliyor!!!
Sonraki İçerikBeyza Avcıoğlu FIA Kadınlar Komisyonu’nda!
Burak Yavuz
1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz