Yeni Lexus LS ile lüks algınız değişecek

Yeni Lexus ve yüksek kalite.

0
754

Lexus firmasının Uluslararası Genel Müdür Yardımcısı Mark Templin yeni Lexus LS ile ilgili bilgiler paylaştı.

Wards Auto’ya konuşan Templin; “Yeni sedan modelimiz özellikle iç mekanda çok büyük değişiklikler ile geliyor. Yönetim kurulu olarak aldığımız karar ile iç mekanda özellikle kaliteli ustalık ve teknolojiye odaklandık.” diye konuşan Templin fazla detay vermekten kaçınırken konuşmasının devamında; “Yeni jenerasyon araçlar arasında hiç görülmemiş bir tasarım yapmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Araç hakkında fazla detay verilmese de 2015 Tokyo Motor Show’da sergilenen LS modelinin LF-FC konsepti hakkında ufak bilgiler veren Templin; ” Yeni model yüksek teknolojiye sahip bir dizi opsiyonlar ile birlikte sunulacak bunlardan birisi el hareketleri ile temassız olarak müzik sistemini ve klima kumandalarını kontrol edebileceğiniz bir sistem geliştirdik. Ayrıca iç mekanda konfor en ön planda olduğu için havalı bir ön koltuk sistemi geliştirdik, bunlarla birlikte arka koltukların tamamen yatırabileceğiniz bir sistemde var son olarak arka koltuklar iki kişilik oturma kapasitesine sahip olacak ve orta tarafta ön koltukların ortasından devam eden şekilde bir kol desteği olacak ayrıca bu dokunmatik bir multimedya sitemine de sahip olacak.” dedi.

Tüm bunlara ilave olarak Mark Templin tarafından yapılan açıklamada; “Yeni LS 55 coupe Birleşik Devletler’de fiyatı ile yıla damgasını vuracak muhteşem bir araç olacağını umuyorum.” diye konuştu. Fiyat konusundaki sorulara net bir rakam belirtmese de fiyatının BMW 6 serisinden daha uygun olacağını belirtti. Buna dayanarak rakibi olan 650i coupe’nin fiyatı 88,700 $ ile 94,000 $ arasında olduğunu belirtmekte fayda var.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz