Yeni Lexus LS ile lüks algınız değişecek

Yeni Lexus ve yüksek kalite.

1

Lexus firmasının Uluslararası Genel Müdür Yardımcısı Mark Templin yeni Lexus LS ile ilgili bilgiler paylaştı.

Wards Auto’ya konuşan Templin; “Yeni sedan modelimiz özellikle iç mekanda çok büyük değişiklikler ile geliyor. Yönetim kurulu olarak aldığımız karar ile iç mekanda özellikle kaliteli ustalık ve teknolojiye odaklandık.” diye konuşan Templin fazla detay vermekten kaçınırken konuşmasının devamında; “Yeni jenerasyon araçlar arasında hiç görülmemiş bir tasarım yapmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Araç hakkında fazla detay verilmese de 2015 Tokyo Motor Show’da sergilenen LS modelinin LF-FC konsepti hakkında ufak bilgiler veren Templin; ” Yeni model yüksek teknolojiye sahip bir dizi opsiyonlar ile birlikte sunulacak bunlardan birisi el hareketleri ile temassız olarak müzik sistemini ve klima kumandalarını kontrol edebileceğiniz bir sistem geliştirdik. Ayrıca iç mekanda konfor en ön planda olduğu için havalı bir ön koltuk sistemi geliştirdik, bunlarla birlikte arka koltukların tamamen yatırabileceğiniz bir sistemde var son olarak arka koltuklar iki kişilik oturma kapasitesine sahip olacak ve orta tarafta ön koltukların ortasından devam eden şekilde bir kol desteği olacak ayrıca bu dokunmatik bir multimedya sitemine de sahip olacak.” dedi.

Tüm bunlara ilave olarak Mark Templin tarafından yapılan açıklamada; “Yeni LS 55 coupe Birleşik Devletler’de fiyatı ile yıla damgasını vuracak muhteşem bir araç olacağını umuyorum.” diye konuştu. Fiyat konusundaki sorulara net bir rakam belirtmese de fiyatının BMW 6 serisinden daha uygun olacağını belirtti. Buna dayanarak rakibi olan 650i coupe’nin fiyatı 88,700 $ ile 94,000 $ arasında olduğunu belirtmekte fayda var.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Burak Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

Lexus’un başındaki adamlar neyin kafasını yaşıyorlarsa artık bu durumdaki Türkiye pazarını satmaya geliyorlar. Ben bu durumda iplik bile satmazdım fahiş vergiler, ekonomik kriz, dengesiz bir iktidar, ruhsuz bir halk, bölünmüş insanlar, kavgalar, cahillik, fakirlik, gelir dağılım adaletsizliği, önyargılı alıcı, say say bitmez. Lexus araçları güzeldir ama çok pahalıdır Audi, BMW, Mercedes ile rahatlıkla yarışır, kaç kişi E,S-serisi yerine Türkiye’de gider Lexus alır şüpheliyim. Üstelik kendi bayilik sistemine geçecekmiş, Türkiye gibi büyük bir ülkede ne kadar zamanda kaç şehirde bayilik açabilecekler, yetkili servis hismeti sunabilecekler ondan da şüpheliyim. Hayır Maserati, ne bileyim Lotus falan gibi futbolcu tayfasının alacağı egzotik araçlardan da… Read more »