Mercedes-Benz, plug-in hibrit teknolojisini bir adım daha ileri götürmeye hazırlanıyor.

Fişe takılarak şarj edilen plug-in hibrit sistemine wireless şarj yeteneği entegre ederek günümüz cep telefonları gibi şarj edilmesine imkan sağlayacak olan Mercedes, bu yeniliği ilk olarak 2017’de markanın amiral gemisi S500e’de kullanacak.

Yere monte edilen wireless dağıtıcısının üzerine geldiğinde çalışmaya başlayacak olan bu yeni sistemin otomobilde bulunan alıcısı ise tam olarak motor bölmesinin altında yer alıyor.

Mercedes-Benz, %90 verimlilikle 3.6kW’lık şarj kapasitesine sahip olacağını belirttiği bu sistemin yanında S500e’nin batarya kapasitesini de 8.7 kWh’den 13.3 kWh’e çıkaracak.

3.0 lt V6 çift turbolu motoruyla 442 BG güce ve 650 Nm torka sahip olan S500e’nin tüm bu değişikliklerin sonunda elektrik enerjisiyle 50 km’lik bir menzile ulaşabilmesi hedefleniyor.

AC ve DC akımın her ikisiyle de şarj edilebilme imkanı sunan Combined Charging System (CCS)’i 2018 yılında plug-in hibrit modellerinde kullanmaya başlayacağını belirten Mercedes, bunun yanında 150 kW’lık hızlı şarj istasyonları da inşa edecek.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Mercedes-Benz’den kablosuz şarj atağı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
eren doğanöz
Üye

Sportage de yapmıştı bunu galiba