Audi’nin RS modelleri efsanevidir, fakat çoğu insan için bu hiçbir şey ifade etmez. Örneğin RS5 üretimde sadece kısa bir süre kalabildi ve 2018’e kadar üretim arası verildi.

Yeni model geliştirilmeye başlandı ancak S5 modelinin satışları düşmeye başladıktan sonra A5’in top modeli olarak satışa sunulacağı söylentiler arasında. Yeni jenerasyon RS5 belki de son kez karşımıza çıkacak çünkü elektrikli modellerin revaçta olduğu şu günlerde bir sonraki modelin de zorunlu olarak elektrikli motorlarla geleceğini söyleyebiliriz.

Daha önce de RS5 çizimleri karşımıza çıktı ancak Remco M’in üretim modeline en yakın modeli çizmesiyle ünlü olduğundan, yapılan bu çizim nasıl bir araçla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Çizimlerin metalik lacivert olarak gelmesi belki de bugüne kadar yeteri kadar kırmızı Audi görmemizden kaynaklıdır. Otomobilin ızgarasının saten siyah aksesuvarlar ile desteklenmiş olduğu gözden kaçmıyor.

Tabi ki RS5’in sırlarını saklayamacağı ve kısa sürede ortaya çıkacağını biliyoruz. Otomobilin hemen hemen her yerde yeni geliştirilen çift turbolu V6 motor ile ortaya çıkacağı söyleniyor. Tipik Audi stili olarak önceki nesil V8’den daha az güce sahip ancak daha fazla tork üreten bir motor karşımıza çıkabilir. Bu da, orta ölçekli bu performans otomobilinin 0-100 km/s hızlanmasını 4 saniye civarlarında gerçekleştireceğini düşündürüyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir