Günümüzde Scirocco’nun yüzünün eskidiğini düşünenler azımsanmayacak kadar fazla, bu tepkileri dikkate alıp işe koyulan Çin’li modifiye firması Aspec, bizlere aslında Scirocco’nun o kadar da eskimediğini anlatmaya çalışmış.

volkswagen-scirocco-by-aspec

Dış görünümdeki güçlü yapı sadece görüntü olarak kalmamış, firma otomobilden 430 beygir güç elde etmeyi de başarmış. Tampon, ön ızgara ve kaputu tamamen değiştiren Aspec, aracın arkasında da geniş bir difüzör, çift egzoz çıkışı, tamponda hava kanalları ve oldukça iri bir spoylere yer vermiş. Parçalar karbon fiber ve fiberglas malzemelerden üretilmiş.

volkswagen-scirocco-by-aspec-1

2013’te alınan bir ipucuna göre yeni jenerasyon Scirocco 2017’de üretilecekti ancak bu haber Volkswagen’in CO2 emisyon skandalından önceydi. Yani şu an bu planın hala geçerli olup olmadığını kestirmek zor gibi görünüyor. Volkswagen’e baktığımızda ise spor otomobillerden çok crossover ve elektrikli otomobil üretimi üzerine yoğunlaştığını görüyoruz. Zamanın ne getireceği bilinmez, ancak bana sorarsanız Golf platformuna sahip Scirocco’nun üretimi için görünürde çok fazla bir engel yok. Hep birlikte bekleyip göreceğiz…

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler…

Kimler Neler Demiş?

11 Yorum "Scirocco’ya bir de böyle bakın"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Samed M.
Üye

Çıkıntılar fazla, makas atarken zor olur bizim apaçiler için.

un4given35
Üye

Sciper-R gibi olmus 🙂

inzfatih
Üye

Begendim ama alirmiyim , kesinlikle almam 🙂 halk arabasi icin bu tarz seyler luks kaciyor, bu sirocco, M power ile AMG ile ayni fiyatlara gelecektir.

Mertcan
Üye

Özellikle ön tarafı beğendim ama arka abartılı olmuş sanki

maximaorhan
Üye

Biraz fazla şişirilmiş ve abartılmış sanki