10
Kimler Neler Demiş?

avatar
7
3
0
 
9
Necati KAYAatilganinzfatihMehmet1964Yellowolf
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Necati KAYA
Ziyaretçi
Necati KAYA

Bu aracı Amerikan forum ve youtobe sitelerinde epey inceledikten sonra 1 Aralık 2017 tarihinde aldım. Yılbaşı tatilinde uzun yol olarak Bursa- Antalya arasında 3+1 yetişkin ile kullandım. Soğuk hava şartlarına ve yol boyunca yağmura karşın ortalama 90-120 km. hız ile ortalama tüketim 4.7 litre. Aracın performansı, yol tutuşu, sessizliği mükemmel. Benzin+Elektrik motoru=265 NM tork,141 BG.güç. Toyota’nın hybrid modellerine görede MTV (vergi) olarak daha avantajlı. Toyota ların motorları 1800 cc, İoniq 1600 cc. Şehirici kullanımda katalog yakıt tüketim değerlerinde yakalıyor.Malzeme kalitesi, iç genişliği, bagaj hacmi olarakda tam bir aile aracı. Hyundai bu araç ile kullanılan malzeme ve konfor açısından Mercedes-BMW- Audi… Read more »

atilgan
Üye
atilgan

Hyundai nin ben alın teri ile bir yerlere geldiğini düşünmüyorum. Biraz çinleşmiş bir firma haline geldi. Neden diyeceksiniz; Nurbrgrng e ve avrupa ya ofis açtıklarından beri, avrupa araçlarını taklit ederek bir yere gelmeye çalıştılar.. Yok yok, örnek almak falan değil, doğrudan replicasını yapmak… Örn; Hyundai i20 2007-2009 modeller arası olanlar birebir Opel Corsa D çakması.. Alenen kopya…Hatta hyundai corsa d yapsa ancak bu kadar olurdu dedirtiyor.. Örnek 1-2 resim atayım; Gibi… Bir kaç modelde daha çalma çırpma olayları oldu, i10 un polo nun replicası olması gibi..Şimdi de bu aracı görünce aklıma direk Chevrolet volt ve Opel Ampera geldi.. İşin enteresan… Read more »

Bülent
Ziyaretçi
Bülent

Hyundai’nin en yakışıklı otomobili. İoniq Hyundai’nin marka imajını güçlendirecek gücüne güç katacaktır. Toyota Prius’tan daha şık ve modern bir otomobil. Yalnız Prius gibi ioniq’nin de tutulmayacağını düşünüyorum. Hyundai bu sefer çok başarılı olmuş bunu söyleyebilirim. Arabanın dizaynı çok güzel olmuş. Performansı da yeterli sayılır. Bagaj hacmi ve boyutları göz önünde bulundurulduğunda ideal bir aile arabası olarak düşünülebilir. Ama Hyundai markasının bir Toyota gibi hybrid motor geleneği yok. motor teknolojisi ne kadar güvenilir almadan önce araştırmak lazım

Emre
Ziyaretçi
Emre

Hyundai markası Euro Ncap testinde çığır açıyor. izlemiş olduğum bu modelin çarpışma testleri gayet tatminkar, puan ortalaması gayet yeterli.Teknik verilere baktığımızda Hybrid için 3.9lt yakıt tüketimi denilmiş ne kadar gerçekçi olduğunu testlerde bakmak lazım. Çünkü aracın boş ağırlığı 1445 kg, beygir gücü 105 Hp ve torkuda 147NM hızlanmada doğal olarak gecikiyor. yani öyle hafif bir araçta değil. Zaten benzinli motorlarda hyundai nin ne kadar ekonomik olmadığını biliyoruz. hybrid’te bu tüketim değerlerini tutabilecek mi bilemiyorum. Birde ben Şu yıllık vergi olayını anlamıyorum. Hybrid araç ta sırf 1.6lt motor kullanılmış diye hemen vergi dilimini bu sınıfa göre düzenliyorsun, oluyor yıllık vergisi 1035… Read more »

Burak
Ziyaretçi
Burak

Hibrit araç teknolojisi, avantajları sayesinde otomobil dünyasının geleceğini şekillendirecek. Buna artık kesin gözüyle bakıyorum. Hibrit araçlarda elektrikli araçlara göre, şarj probleminin olmaması Türkiye gibi şarj ağı olmayan ülkelerde büyük avantaj. Bu teknolojinin lokomotifi de elbette Toyota ancak baktığımızda Amerikan piyasasında da bu alanda yer edinmeye başlayan Hyundai’nin de ülkemize böyle bir model getirmesi sevindirici. Araç görünüş olarak hem Hyundai’nin yeni tasarım felsefesini hem de modern ve teknolojik esintileri barındırıyor. Ancak dikkatimi çeken bir detay var ki o da kesinlikle Geleceğe Dönüş Serisi’nin efsane aracı Delorean DMC-12’den izler taşıdığı. Bunun tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Unutmadan, aracın Türkiye’de satışa sunulmayacak olsa da Ionic… Read more »