Çoğumuz biliyoruz ki Hyundai i10 Türkiye piyasasında satın alınabilecek en küçük otomobiller arasında yer alıyor. A segmenti şehir otomobili olan Hyundai i10, 2007‘de piyasaya sürülmüş, 2013 yılında da ikinci nesline kavuşmuş. Geçmişe bakılırsa önümüzdeki yıl üçüncü neslinin piyasaya sürülmesi yüksek bir ihtimal.

Hatta durum ihtimalden de öteye gidiyor. Koreli markanın iki prototip otomobili geçtiğimiz günlerde casus fotoğrafçılara yakalandı.

Oldukça kamufle edilmiş durumda olduklarından üzerinde detaylıca yorum yapmak maalesef pek mümkün değil. Önden bakıldığında Fiat 500 esintileri alıyoruz fakat kamuflaj bizi yanıltıyor olabilir. Hyundai’ın retro tasarımlara geçmişte pek yer vermediğini de belirtmeden geçmeyelim.

Kia Picanto ile aynı parçaları kullanabilir

Şu anki aşamada söyleyebileceğimiz şey yeni i10’un, kuzeni Kia Picanto ile birçok şeyi paylaşacak olması. Picanto geçtiğimiz yıl yenilenmişti. Picanto’nun sahip olduğu 1 litrelik 3 silindirli ve 1.2 litrelik 4 silindirli motorlar ile 5 ileri manuel veya 4 ileri otomatik şanzımanı da yeni i10’da görebiliriz. Fakat gelişmeler ne yönde olur bilemeyiz, Hyundai sürpriz yapabilir.

52
Kimler Neler Demiş?

avatar
51 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
Samed M.ozkokeliiİstanbulluCarseverBerkin Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Samed M.
Üye
Samed M.

Senin hemen üstünde. 😀 😀 😀

ozkokelii
Üye
ozkokelii

sergensatir demiş ki: ↑ Çoğumuz biliyoruz ki Hyundai i10 Türkiye piyasasında satın alınabilecek en küçük otomobiller arasında yer alıyor. A segmenti şehir otomobili olan Hyundai i10, 2007‘de piyasaya sürülmüş, 2013 yılında da ikinci nesline kavuşmuş. Geçmişe bakılırsa önümüzdeki yıl üçüncü neslinin piyasaya sürülmesi yüksek bir ihtimal. Hatta durum ihtimalden de öteye gidiyor. Koreli markanın iki prototip otomobili geçtiğimiz günlerde casus fotoğrafçılara yakalandı. Oldukça kamufle edilmiş durumda olduklarından üzerinde detaylıca yorum yapmak maalesef pek mümkün değil. Önden bakıldığında Fiat 500 esintileri alıyoruz fakat kamuflaj bizi yanıltıyor olabilir. Hyundai’ın retro tasarımlara geçmişte pek yer vermediğini de belirtmeden geçmeyelim. Kia Picanto ile aynı… Read more »

İstanbullu
Üye
İstanbullu

Yeni alınan Hyundai i10 1,2 Navigasyon paketli versiyonu kullandınmı abi. bir değişiklik varmı ? 🙂

Carsever
Üye
Carsever

Sonuç olarak; "Avrupa'nın ve Türkiye'nin beklediği, 2019da yeni nesliyle İzmit'te üretilecek olan Yeni i10 modeli bu haberdeki araç değil.

Olay bu şekilde tatlıya bağlansın.

Berkin
Yönetici

Buradaki tek sıkıntı şu. Anlatmalıydım belki, hata birazda bizde var. Ben kendimden örnek veriyim. Biz ayda kesin 1 tane potansiyel yeni iPhone şöyle olacak haberi yapıyoruz. Bu haberin kaynağı endgadget, techcrunch, gsmarena, phonearena gibi yabancı bilişim kaynaklardan oluyor. Yılın başında yaptığımız bu haberler, yılın ortalarında gerçek olan yeni iPhone modelini anlatmaya başlıyor. Herkes biliyor ki bizim yaptığımız haberlerdeki gibi bir iPhone olmayacak. Ama kaynak yabancı, biz suçu oraya atabiliriz. Peki ben, gelecek iPhone modelini kaynaksız tahmin edebilir miyim? Tecrübem ve geçmişimle evet. Doğru cikar mi, %90'ı evet. Ama bana sonra genel yayın yönetmenim kaynak nerede dediğinde, tecrübem dersem bana bir… Read more »