Geçtiğimiz günlerde 360c adlı sürücüsüz otomobil konseptini tanıtan Volvo, şimdi de kabini olmayan tır konsepti Vera’yı duyurdu. İnsan faktöründen tamamen bağımsız olarak tasarlanan Volvo Vera ile ilgili detaylar haberimizde!

Volvo Vera, “uzaktan kumandalı” araçları yollara indiriyor

Berlin’de düzenlenen özel bir etkinlikte basına sunulan Volvo’nun elektrikli yeni konsepti, sürücüsüz araçların da ötesine geçerek insansız bir taşıt yaratıyor. Üzerinde herhangi bir kabin bulunmayan araç, büyük lojistik merkezlerine araçlarını kontrol merkezleri aracılığıyla uzaktan yönetebilme imkanı sunuyor. Böylece taşımacılık tarafında yaşanan karışıklık ve yüksek maliyetin önüne geçilmesi planlanıyor.

Standart bir treyler taşıyabilen Volvo Vera, 32 ton ağırlığa kadar yük çekebiliyor. Bunun dışında Volvo’nun geliştirdiği ve bu yıl kamyon modellerinde gördüğümüz 185 kW’lık elektrik motoru Vera’ya güç veriyor. Aracın 300 km maksimum menzili de aktarılan diğer teknik bilgiler arasında yer alıyor.

Yönetim tarafı bulut teknolojisine emanet edilecek olan Vera, İsveçli markanın açıklamalarına göre gelecekte yollarda olacak. Volvo ise bunun için en az 5 yıla ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mehmet1964 Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Mehmet1964
Ziyaretçi
Mehmet1964

Aerodinamik açıdan sıkıntılı bir tasarım