Dört Mevsim Lastikleri

Hangi dört mevsim lastiği?

• Goodyear Vector 4Seasons Gen-2

Kullanılan: 8 44.4%
  • Nokian Weatherproof

Kullanılan: 10 55.6%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Şuan 205 60 16 ebatlarına göre;

Michelin CrossClimate+
GoodYear Vector 4Seasons Gen-2
Pirelli Winter Sottozero 3

modelleri arasında kaldım.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yaz mevsimi diye geçiyor. Ama all season demişler. Yanakları inceltmek sıkıntı yaratır mı?
60 yanaktan 55 yanağa düşmek çok bir fark yaratmayacaktır.Diğer baktığın seçeneklerin 55 yanaklı olanları 60 yanağa göre baya uygun.Kolayotoda yaz demesinin sebesi sitede ilginç şekilde 4 mevsim ibaresi yok :D Lastik 4 mevsim yani

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,062
7
51,438
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şuan 205 60 16 ebatlarına göre;

Michelin CrossClimate+
GoodYear Vector 4Seasons Gen-2
Pirelli Winter Sottozero 3

modelleri arasında kaldım.
Sottozero'yu geç, Pirelli'nin 4mevsim lastiğini daha yeni aldı doktor, o var. Hangi şehirde kullanacaksın?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,062
7
51,438
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sabahın kör saatinde çok anormal tepelerini inip çıkmayacaksan CrossClimate yeterli olur. Ama ben tilkinin bakır yaptığı yerde oturuyorum, sabahları yerler kar oluyor buz oluyor dersen, GoodYear Vector4Seasons Gen-2 öneririm.
Şöyle ki, kışın bahçeden yarım saat kar küreyip çıktığım oldu. Öyle senaryolarda CrossClimate yetersiz kalır. Ama çıtır yokuşları her türlü idare eder. Pirelli'yi ise hiç bilmiyorum. Bu arada Nokian Weatherproof da düşünebilirsin, ben kullanmadım ama güzel lastik diyorlar.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Sabahın kör saatinde çok anormal tepelerini inip çıkmayacaksan CrossClimate yeterli olur. Ama ben tilkinin bakır yaptığı yerde oturuyorum, sabahları yerler kar oluyor buz oluyor dersen, GoodYear Vector4Seasons Gen-2 öneririm.
Şöyle ki, kışın bahçeden yarım saat kar küreyip çıktığım oldu. Öyle senaryolarda CrossClimate yetersiz kalır. Ama çıtır yokuşları her türlü idare eder. Pirelli'yi ise hiç bilmiyorum. Bu arada Nokian Weatherproof da düşünebilirsin, ben kullanmadım ama güzel lastik diyorlar.
Valla hocam yokuş çıkacağım fakat öyle anormal bir yokuş değil. Belediye tuzlama çalışması da yapıyor. Sanırım CrossClimate yeterli gelecektir. Fakat Nokian içinde olumlu yorumlar var. Hatta Michelin CrossClimate'ye rakip olarak çıkartılmış ve bir kullanıcının yorumuna göre daha iyiymiş.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Genel olarak İstanbul gibi ılıman kış şartları geçiren yerler için CC gayet yeterli gelir... hatta muhtemelen Ankarayı da kurtarır...
CC nin yeni modeli CC+ lar için kış şartlarında bir takım iyileştirmeleri de getiren yeni bir hamur kullanmış michelin .. en büyük gelişme ise lastik ömrü ve stabilitesin de oluyor(muş).. ben daha 10k km yaptığım, kış şartlarına yaşamadığım için çok bir yorum yapmiyim... ama sizde alırken CC+ olmasına dikkat edin ..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,062
7
51,438
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla hocam yokuş çıkacağım fakat öyle anormal bir yokuş değil. Belediye tuzlama çalışması da yapıyor. Sanırım CrossClimate yeterli gelecektir. Fakat Nokian içinde olumlu yorumlar var. Hatta Michelin CrossClimate'ye rakip olarak çıkartılmış ve bir kullanıcının yorumuna göre daha iyiymiş.
Ya Nokian güzel lastik de, yaz performansı CrossClimate kadar olmaz, en fazla benim Vector4Seasons kadar olur. Benimkinde de genel yol tutuş iyi olmasına rağmen fren performansı ancak ortalama yaz lastiği kadar; EGP'ler veya ContiPC5'ler kadar olamıyor. Ben CC'ı yazın kullandım, şiir gibi lastikti. Primacy'lerden filan bariz daha iyiydi :) O yüzden kışı kurtarabilecekse, koşullar ağır değilse CC öneriyorum hep.

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
dört mevsim lastik almayı düşünüyorum ama milas gibi yazın aşırı sıcak bir yerde kullanımı nasıl olur? ne önerirsiniz?

milasın ş.içi yolları da hiç iyi değildir. dişli çakıl asfalt ve kötü tepe tepe olmuş engebeli kötü yol.. ş.dışı da bu kış istanbul-ankaraya git gel de olacak. kış lastiği alsam burada zaten kar kış yok bir de sadece sabah ve gece 7 derecenin altına düşüyor. bazen -5 -7 oluyor. öğlene kadar 7 dereceyi geçiyor. bu koşullarda da kış lastiği olmasa da kışa uyumlu dört mevsim düşünüyorum. ama yazın 45 50 derecede lastikler nasıl olacak diye aklıma takıldı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,062
7
51,438
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
dört mevsim lastik almayı düşünüyorum ama milas gibi yazın aşırı sıcak bir yerde kullanımı nasıl olur? ne önerirsiniz?

milasın ş.içi yolları da hiç iyi değildir. dişli çakıl asfalt ve kötü tepe tepe olmuş engebeli kötü yol.. ş.dışı da bu kış istanbul-ankaraya git gel de olacak. kış lastiği alsam burada zaten kar kış yok bir de sadece sabah ve gece 7 derecenin altına düşüyor. bazen -5 -7 oluyor. öğlene kadar 7 dereceyi geçiyor. bu koşullarda da kış lastiği olmasa da kışa uyumlu dört mevsim düşünüyorum. ama yazın 45 50 derecede lastikler nasıl olacak diye aklıma takıldı.
Milas'ın yollarını da sıcağını da biliyorum, fenadır. :) Bir önceki mesajımda yazdığım gibi, sizin de diğer lastikleri düşünmenize gerek yok, CrossClimate'ı şiddetle tavsiye ederim. Sizin için kış lastiği özellikleri biraz "dostlar alışverişte görsün" amacıyla olacak gibi, formalite icabı :) Ben GoodYear'ı İzmir sıcağında da deneyimledim, yaz koşulları ne kadar ağırlaşırsa ağırlaşsın tek vasat tarafı fren mesafesiydi. CrossClimate'ta o da yok.

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Milas'ın yollarını da sıcağını da biliyorum, fenadır. :) Bir önceki mesajımda yazdığım gibi, sizin de diğer lastikleri düşünmenize gerek yok, CrossClimate'ı şiddetle tavsiye ederim. Sizin için kış lastiği özellikleri biraz "dostlar alışverişte görsün" amacıyla olacak gibi, formalite icabı :) Ben GoodYear'ı İzmir sıcağında da deneyimledim, yaz koşulları ne kadar ağırlaşırsa ağırlaşsın tek vasat tarafı fren mesafesiydi. CrossClimate'ta o da yok.
şu an 19'' lastikleri de 17'' jant takıp değiştireceğim.19'' 225 45 bridgestone turanza t001 denen berbat ötesi lastiklerden de daha iyi olacağından da eminim. crossclimate PLUS alayım o zaman. teşekkürler

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,062
7
51,438
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
şu an 19'' lastikleri de 17'' jant takıp değiştireceğim.19'' 225 45 bridgestone turanza t001 denen berbat ötesi lastiklerden de daha iyi olacağından da eminim. crossclimate PLUS alayım o zaman. teşekkürler
Bir de şöyle bir Pirelli seçeneği var ama, forumda uzun uzun tecrübe edilmedi, henüz çok yeni :)

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
@bt üretim yılı ne olsun lastik seçerken? En yenisi mi makbul? Dikkat etmem gereken nelerdir? Adam kazık atmasın :D Pek anlamıyorum bu konulardan.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,062
7
51,438
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@bt üretim yılı ne olsun lastik seçerken? En yenisi mi makbul? Dikkat etmem gereken nelerdir? Adam kazık atmasın :D Pek anlamıyorum bu konulardan.
Tabii ki en yeni üretim en iyisidir ama lastiklerin raf ömrü için üreticiler uygun koşullarda 10 yıl süre biçiyor. Kullanımda da teorik olarak 5 yıl gider (bunu kaliteli markalar karşılayabiliyor:))
CrossClimate zaten 2015'te piyasaya çıkmış bir lastik. O yüzden üretilen ilk lastiği alsan bile sıkıntı olmaz :) dert etmene gerek yok.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Tabii ki en yeni üretim en iyisidir ama lastiklerin raf ömrü için üreticiler uygun koşullarda 10 yıl süre biçiyor. Kullanımda da teorik olarak 5 yıl gider (bunu kaliteli markalar karşılayabiliyor:))
CrossClimate zaten 2015'te piyasaya çıkmış bir lastik. O yüzden üretilen ilk lastiği alsan bile sıkıntı olmaz :) dert etmene gerek yok.
Hocam Nokian alıp denesem mi? CrossClimate mi diyorsun? Bizim buralar hafif yokuşlu? Hatta yokuş her yer. Kaymak istemiyorum başka arabalara

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım