KAPALI Mazda MX-5 Alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Selam arkadaşlar,

Kardeşime ufak çaplı bir araba aldıktan sonra(Nissan Micra 1.2 Benzin), sıra bana geldi. Babam coupe tarzı araçları sevmez fakat şansımı deneyim Mazda MX-5'i göstereyim dedim, çok sevdi. İstediğimiz rengiyle vs araç 160 bin tl. Kafamın karıştığı nokta da burası, sizce bu fiyata değer mi, araç okula git gel de kullanılacak, beni uzun seneler götürür mü, satınca rahat satabilir miyim, daha iyi alternatifleri var mı(sadece roadster olması zorunlu değil) gibi sorulara cevap verebilecek Mazda ve otomobil hastalarını bekliyorum.

Sevgiler.

Aracın resmi internet sitesi: https://www.mazda.com.tr/modeller/mazda-mx-5/
maxresdefault.jpg

03.6_OVERVIEW_Gallery_Highlights_Medium_LHD_468x318px.jpg

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,360
46,051
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Fuarda koltuğuna oturmam yetti gerçekten 2017 Fiesta st de recaro koltuklar vardı sürüş pozisyonu ve sportif yapıya uygun ic tasarım gerçekten cezbedici bir otomobil umarım bir gün kullanmakta nasip olur ama hothatch kategorisinde favorim Megane rs bu işi en iyi Fransızlar yapıyor.
Megane rs zaten safkan sürüş konusunda ayrı bir noktada ama o zaten c segment bir hothatch olduğu için o ligde bir otomobili sıfır olarak uygun fiyatlardan almak zor. Bizim zorlarsak bütçemiz ancak b liginin hothatch'lerinin sıfırına veya 2.0 mx5'in 2.eline yeter :)

Son düzenleme:

MehmetZahid

Düz Yol Gazcısı
12 Ocak 2018
8
7
145
Megane rs zaten safkan sürüş konusunda ayrı bir noktada ama o zaten c segment bir hothatch olduğu için uygun o ligde bir otomobili sıfır olarak uygun fiyatlardan almak zor. Bizim zorlarsak bütçemiz ancak b liginin hothatch'lerinin sıfırına veya 2.0 mx5'in 2.eline yeter :)

Evet maalesef ki ülkemiz şartlarında kolay değil. 2.0 mx5 hakkında fazla bilgim yok ama eğer performanslı bir hothatch düşünülüyor ise bütçeye göre megane 3 rs in 2.eli 120_130 bin lira civarında en azından bahsedilen araçlarla kıyaslarsak benim tercihim bu olurdu.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
160.000 vermek tamamen zevk ve tercih meselesi. Saf performans isteyen adamın ne işi var zaten 1.5 Mx-5 ile. Ben bu aracı alacak olsam hafta sonu sabahleyin açarım üstünü, güzel bir müzik yanında, inerim Ortaköy, Sarıyer, Garipçe, Rumelifeneri turu yaparım püfür püfür. Her gün İst Park'a çıkmıyoruz ya.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,360
46,051
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
160.000 vermek tamamen zevk ve tercih meselesi. Saf performans isteyen adamın ne işi var zaten 1.5 Mx-5 ile. Ben bu aracı alacak olsam hafta sonu sabahleyin açarım üstünü, güzel bir müzik yanında, inerim Ortaköy, Sarıyer, Garipçe, Rumelifeneri turu yaparım püfür püfür. Her gün İst Park'a çıkmıyoruz ya.
İşte mevzu tamamen budur. Tercih ve zevk meselesi.. Başlık ' Mazda mx-5 alınır mı ? ' diye açılmış. 160 bin liraya 1.5 mx5 alacak olan da var almayacak olan da.. Tamamen beklenti ve zevk meselesi. Ben 160'a 1.5 atmosferik mx5 tercih etmem, motor gücü itibariyle benim kriterlerime uymaz diyen taraftarıyım. Onun haricinde bu konuyu yeterli gören, bunun da ötesinde bu araca duygusal anlamda bir ilgi besleyen veya üstünü açar roadster'ımın tadını çıkarırım diyen için 160 değil 200 bile verilir. Sürüş zevklerindeki farklılığa gelince; bir fiesta st - 208 gti by ps - mx5 arasında muhakkak sürüş adına farklılıklar olsa da bu üç aracın da sürüş zevki ve limiti bana yetmez diyecek biri çıkmaz bu forumdan diye düşünüyorum. O sebeple araçların fiyatlarını karşılaştırırken sürüş zevki kısmını çok dahil etmiyorum.

Son düzenleme:

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
İşte mevzu tamamen budur. Tercih ve zevk meselesi.. Başlık ' Mazda mx-5 alınır mı ? ' diye açılmış. 160 bin liraya 1.5 mx5 alacak olan da var almayacak olan da.. Tamamen beklenti ve zevk meselesi. Ben 160'a 1.5 atmosferik mx5 tercih etmem, motor gücü itibariyle benim kriterlerime uymaz diyen taraftarıyım. Onun haricinde bu konuyu yeterli gören, bunun da ötesinde bu araca duygusal anlamda bir ilgi besleyen veya üstünü açar roadster'ımın tadını çıkarırım diyen için 160 değil 200 bile verilir. Sürüş zevklerindeki farklılığa gelince; bir fiesta st - 208 gti by ps - mx5 arasında muhakkak sürüş adına farklılıklar olsa da bu üç aracın da sürüş zevki ve limiti bana yetmez diyecek biri çıkmaz bu forumdan diye düşünüyorum. O sebeple araçların fiyatlarını karşılaştırırken sürüş zevki kısmını çok dahil etmiyorum.
konu kilit

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,360
46,051
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet maalesef ki ülkemiz şartlarında kolay değil. 2.0 mx5 hakkında fazla bilgim yok ama eğer performanslı bir hothatch düşünülüyor ise bütçeye göre megane 3 rs in 2.eli 120_130 bin lira civarında en azından bahsedilen araçlarla kıyaslarsak benim tercihim bu olurdu.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Söylediğiniz gibi mevzu 2.el olduğu zaman işin içine çok başka araçlar da giriyor. Tercihler direkt değişebilir.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
210.000 tlye 1.6 120 hp Passat verelim :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,360
46,051
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
210.000 tlye 1.6 120 hp Passat verelim :D
Bıktım yahu dizelden.. Benzinli özledim artık :D Ayrıca fiyatı da faciaymış. Benim sıfır olarak makinelerim güncel fiyatlandırmada ya 208 by ps olur ya da yeni fiesta st olur tahminimce. Fiesta st'de cam tavan da olur muhtemelen. Bir roadster havası vermez sahilde ama idare ederim artık :D

Son düzenleme:

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
110 bin liraya alternatifi olmayabilir evet. Ben öyle bişey demedim ki. Başından beri ben 160 bin lira vermem diyorum
Bir aracın ikinci eli ile diğer aracın sıfırını karşılaştırdığın için böyle bir örnek verdim. İkisini birbirinden ayırmak gerek.
İlk cümlemi şöyle güncelleyim o zaman. Bu aracın ne sıfır olarak ne de ikinci el olarak alternatifi yok. Bitti.
(en yakın 124 spider olabilir, ancak sinan'ın da dediği gibi atmosferik candır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım