KAPALI Octavia RS Satın Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, bir arkadaşıma ilandaki arabayı hiç aklımızda yokken düşünmeye başladık:

#vRS 2.0 TFSI 220HP ** BAYRAMA KADAR NAKİTTE SON İNDİRİM**
İlan No: 540757339
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ama-kadar-nakitte-son-indirim-540757339/detay

Arkadaşta şu an 1.5T Civic HB var, onun arabasını en kısa sürede piyasanın azıcık altında satarak bunu almayı düşünüyoruz fakat bir sıkıntımız var. Araba adamın anlattığına göre temiz baya, 40 dk falan sohbet ettik telefonda, epey güven uyandırdı ama yine de fiyatı epey uygun olduğu için emin olamıyoruz. Forumdan herhangi bir bizim için arabayı inceleyebilir mi? Ekspertize de götürürse çok kıymete geçer, karşılıksız bırakmayacağını söyledi bazılarınız bilir Gökçe Aydın abiyi, ona almayı düşünüyoruz, satın alma işlemleri için ben gelicem İstanbul’a, vekalet verecek bana.

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Acil satmam gerekiyor falan diyordu, ondan düşüktü sabah fiyat. Aciliyeti gitmiş demek ki.

Yalnız bence de GTI bayağı iyiymiş, araba değiştirmek gibi bir plan varsa durmasın derim.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Acil satmam gerekiyor falan diyordu, ondan düşüktü sabah fiyat. Aciliyeti gitmiş demek ki.

Yalnız bence de GTI bayağı iyiymiş, araba değiştirmek gibi bir plan varsa durmasın derim.

GTI güzel de öyle grupta konuşurken Octavia 120 li fiyatlardayken, 115 e düşsün almazsam eşekler beni öpsün diyince niyetlendik, şu an araba değiştirme planı yok zaten.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ben hayatımda ne yeni octi kullandım ne de golf gti bunu bilemem. Ama Otopark ın kapı gibi Golf Gti testi var ve izlemeden sadece eksi kısmına bakarsak.
Screenshot_20180804-202345.png

Çekiş sorunları,zevksiz sürüş karakteri,kapatılamayan esp.
Bu sayılanlar bir kere Gti kelimesine bile aykırı. :D Sizce octavia bu arabadan ne kadar farklı olacak. Haa kullanırsın bu araba bana yeter dersin orası bilemem :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
GTI güzel de öyle grupta konuşurken Octavia 120 li fiyatlardayken, 115 e düşsün almazsam eşekler beni öpsün diyince niyetlendik, şu an araba değiştirme planı yok zaten.

Gti 120 ye bağlanır bence. Stok olarak 2.0 220 bg bir araba için 120 bin tl bu piyasa koşullarında gayet iyi denebilir.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
2.0 dünyası başka bir şey. Bence değerlendirmeli.

Yalnız 120₺ bandında 2.0 olarak tts, megane rs, gti gibi çok acayip arabalar yakalanabilir, biraz sabredip araştırmak lazım.

Örneğin izmir'den çok değerli bir abimizin tts'i var, arabada freninden motoruna baya bir eklenti var ve şu an 270hp civarında. Ve modifiyeye ciddi para harcamış olmasına rağmen maliyeti toplamda 120-130₺ falan oldu.

Uzun lafın kısası, yakıt problemi yoksa (ki bildiğim yok), biraz ince eleyip sık dokuyarak 2.0 dünyasına geçmesini şiddetle tavsiye ederim.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,049
3
4,961
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
bir Golf GTI ya da R havası vereceğini sanmazdım zaten Octavia vRS'in ama yine de hem görünümü çok iddialı,hem de performanslı bir aile aracı gibi.Yani hem aileni yavaaş yavaş taşıyabileceğin bir araç,hem de arada gazlayabileceğin araç tabii bizim Sinan abi gibi gazlamadan bahsetmiyorum,düz yol gazlaması.Çünkü hem altyapı olarak hem de çekiş olarak(malum önden çeker) kullandıktan sonra o kadar da spor karakterini vermiyor araba,çünkü netice de hala bir Octavia.4x4 olarak gelse biraz daha karakteri değişirdi diye düşünüyorum,1.6 TDI 4x4'ü ülkemizde satılırken neden vRS'in de 4x4 versiyonu satılmıyor bu arada oldukça düşündürücü.

not:Bu araca mavi ya da vRS yeşil rengi,2.0 TDI 184 PS motor ve 4x4 tahrik sistemi yakışıyor.Bir de ucuz olması tabii :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Araci alacak kisiyi tanidigim icin gti'in daha uygun olacagini dusunuyorum. Oyle virajdan viraja araci atan, surekli limitleri zorlayan biri degil. Ustelik tek basina. Hani aile falan olsa octi daha mantikli derim. Ama gti'in kalitesi, tek kisiye gore daha ideal yasam sunmasi, gunluk kullanima daha uygun olmasi onu daha tercih edilebilir bir noktaya getiriyor. Yani tek basina yasayan birisi niye gti yerine octi rs tercih eder diye dusundugumde bir cevap bulamiyorum. Madem 2 litre benzinli seviyesine cikiliyor, oyle deli gibi hacim ihtiyaci yoksa gti daha mantikli geliyor bana.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bu da bizim sokaktan bir araç;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...250-bin-tl-sadece-7.100-km-de-475476791/detay
Ekmek almaya falan giderken hep görüyorum bir Maşallah diyorum baya şekilli ama bu abimiz biraz eklenti yapacağım diye abartmış gibi :D . Yol tutuşu hakkında vs. hiç bir şey söyleyemem ama iç mekan kullanışlılık cart curt Octavia'yı çok severim o konularda.
Biraz hızlı baba arabası bence bu, ailecek rahatça seyahat edebilecek arada akşamları sıkabilecek yüklemeyede müsait

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar, ben Otopark’ın zamanında GTI türevi arabalar için yaptığı yol tutuş kötü yorumunu şöyle değerlendiriyorum, eğer dediğim gibi değilse doğru bir yorum yapmış olmuyorlar çünkü. Segmentindeki rakiplerine göre kötü yol tutuyor olabilir, ok biz bunu kabul ediyoruz, ama standart binek arabalara göre kat kat iyi yol tutuyor bu arabalar, Polo GTI testinde de yok araba ESP ilr gidiyor falan diyorlar ama o segmentteki o güçteki bütün arabalar neredeyse öyle zaten. Benim binek BMW’den 10 kat daha iyi yol tutuyor, esp devreye girse bile beni baltalamıyor. Bmw de esp devreye girince direk baltalanıyorum mesela.

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Sinan ve And makyajsız octavia testinde yol tutuş ve sürüş dengesini rezalet bulmuşlardı. Epey yerden yere vurduklarını hatırlıyorum bu konuda. Benzer şekilde Sinan'ın son makyajlı octavia testinde değişen bir şey olmadığını görüyoruz. Leona benzer tepkiler, esp tabanlı bir otomobil. Zaten Golf GTI testinde bahsettikleri gibi 2.0 TSI bu tür setuplar için overpowered kalıyor. Bu güçle baş edemiyorlar. Ha amaç roll yapmak düz gitmekse durum başka, ona yorum yapamam fakat Octavianın hacim hariç hiçbir artısı yok bana sorarsanız. Bu arada ben de atmosferik bir octavia kullanıcısıyım.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arkadaşlar, ben Otopark’ın zamanında GTI türevi arabalar için yaptığı yol tutuş kötü yorumunu şöyle değerlendiriyorum, eğer dediğim gibi değilse doğru bir yorum yapmış olmuyorlar çünkü. Segmentindeki rakiplerine göre kötü yol tutuyor olabilir, ok biz bunu kabul ediyoruz, ama standart binek arabalara göre kat kat iyi yol tutuyor bu arabalar, Polo GTI testinde de yok araba ESP ilr gidiyor falan diyorlar ama o segmentteki o güçteki bütün arabalar neredeyse öyle zaten. Benim binek BMW’den 10 kat daha iyi yol tutuyor, esp devreye girse bile beni baltalamıyor. Bmw de esp devreye girince direk baltalanıyorum mesela.

Polo gti gibi hepsi esp ile yürüyorsa bu yorumlar neden clio rs,208 gti,ibiza cupra,fiesta da bu tür yorumlar yapılmadı.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bir arabada esp tamamen kapanmıyorsa demekki yol tutuşunda bir eksiklik var. Ama espyle de dönüyorsun yani virajı.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Tamam öyle, sürmediğiniz arabalar için test izleyip yorumda bulunun, ben mesela şu an net yorumda bulunamıyorum Golf GTI ve Octavia RS için ama her türlü binek modellerinden iyidir.

Ben Polo GTI’a aşırı soğuktum test videoları yüzünden, son 1 haftadır 400 lira benzin harcayarak arabaya bayıldım. Yani nasış bir beklenti var B segmentinde anlamıyorum. Piste girsem çok büyük keyif alarak, iyi çizgiler yaparak dönerim ben bu arabayla.

Çoğunuz bilir, Polo GTI ile Ibiza Cupra’ya drag yaptırıp Polo GTI’ın kazandığı videolar izledi bu gözler.

Esp kapanma olayı yol tutuşla falan alakalı değil, Gökçe abinin Civic’de de ESP kapanmıyor ama yol tutuşu çooook iyi, o zaman ESP ile yürüyor diyelim bu araba.

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Tamam öyle, sürmediğiniz arabalar için test izleyip yorumda bulunun, ben mesela şu an net yorumda bulunamıyorum Golf GTI ve Octavia RS için ama her türlü binek modellerinden iyidir.

Ben Polo GTI’a aşırı soğuktum test videoları yüzünden, son 1 haftadır 400 lira benzin harcayarak arabaya bayıldım. Yani nasış bir beklenti var B segmentinde anlamıyorum. Piste girsem çok büyük keyif alarak, iyi çizgiler yaparak dönerim ben bu arabayla.

Çoğunuz bilir, Polo GTI ile Ibiza Cupra’ya drag yaptırıp Polo GTI’ın kazandığı videolar izledi bu gözler.

Esp kapanma olayı yol tutuşla falan alakalı değil, Gökçe abinin Civic’de de ESP kapanmıyor ama yol tutuşu çooook iyi, o zaman ESP ile yürüyor diyelim bu araba.
Valla vag grubu espyle yürüyor genelde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım