KAPALI GOLF ALINIRMI?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Merhaba;
GOLF 7 makyajlı modeller bizim dışımızdaki ülkelerde satılmaya başlandı. Yakın zamanda Şubat gibi falan 1.0 benzinli satışı başlayacak ve daha uzun periyotta 1.5 benzinli haberi kesin gibi. ÖTV durumları piyasayı allak bullak etmiş durumda. Golf 2015-2016 ikinci el almak doğru seçim olurmu kestiremiyorum. Normalde en az değer kaybeden otomobillerin başında Golf geliyor ama bu makyaj ve motor değişikliği beni çok kararsız bıraktı.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,104
4,400
4,220
varsova
Marka
Porsche
Konuya kafayla dalıp kacacagim tartismayi sevmiyorum :) hiç sıfır arabamız olmadı o yüzden Doğuş Grup hakkında konusamam musteri memnuniyeti satış sonrası vb. fakat 2010 model 14 tsi passat exclusive dsg sahibiyiz. Dsg nin ilk örneği olabilir belki de ilk nesli. Araba 145k kilometre ve inanmayıp laf yapacaklar olacaktır eminim ama inanın en ufak bir rahatsızlık görmedim. Ve fiyatına göre verdiklerine bakarsak exclusive donanım inanılmaz. Önde 3 arkada 5 kademeli ısıtmalı koltuklar günümüzde çok ilginç fiyatlı araçlarda ulaşılan özellikler genelde (superb istisna) sofor kapisinda iceri doğru resmen bir saklama gözü var, şemsiye koyuyoruz biz hiçbir arabanın testinde dahi görmediğim şeyler bunlar. Uzun lafın kısası park sensoru sorunu dışında 1 bucuk yıldır en ufak sorun yasamadik park sensorunu de 100 tl gibi bir rakama yaptırdık. İlla ki başına ariza gelmiş olanlar olabilir ama iğneyi baskasina çuvaldızı kendimize batırmak lazım bazen:) saygılarımla...

:) yillardir araba kullanirim, bircok farkli otomatik sanziman kullandim, neden sadece o lanet sanziman beni yolda birakti, ben hepsini ayni sekilde kullaniyorum :)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,104
4,400
4,220
varsova
Marka
Porsche
Sorunlu değil demedim ki hocam:) evet Mazda da kullandım 2006 model otomatik Mazda 3 sahibi de olduk ve inanın inanılmaz sorunsuzdu dediğiniz gibi. Ancak benim tuhafıma giden şey şu, bu tip sorunlar her markada olabilir. Belki DSG daha fazla patlıyordur buna bir şey diyemem. Ama benim elimde patladı mı? Hayır. O zaman kotulemek de haddime değil. İnsanlar öyle bir konuşuyor ki, sanki alınan her DSG insanların elinde patlıyor. Üzüyor açıkçası çünkü trajikomik bir durum bana göre her DSG nin patlayacakmis muamelesi görmesi:)

her dsg patliyor diyen birini gormedim. ama su bir gercek ki bugune kadar etrafimda dsgden basi yanan insanlarin 10 da biri kadar baska bir sanziman arizasi ile derde giren yok. ilginc olan su ki google da baksaniz, arabamda sanzimandan ses geliyor, arabamdan balata kokusu geliyor, mekatronik arizasi mi acaba diye konu paylasan o kadar insan var, nedense bu tarz konularda konusmaya korkuyorlar :) vw severler oyle bir psikolojik baski uygulamiski, insan dsg sorun cikarabilir aman dikkat demeye korkar hale gelmis, aman yazacam tepki alacam neme lazim hem aracimin piyasasi da dusmesin modunda bircok kisi.. Vw aracini satana kadar oven sattiktan sonra yerden yere vuran mi dersin, garantsii bitmeden saticaksin abi diyen mi dersin, sanki garantisi dolunca onu insan kullanmayacak...

dsg ariza veriyorsa kullanici hatasidir diyen birinin de sifir aldigi scirocconun sanzimani 30 bin kmde mekatronik arizasi verdi, inanin hic uzulmedim, bu konuya daha da ciddi birsey yazmayacam, zaten almak isteyen internette bu kadar lafi edilmis olmasina ragmen aliyorsa yolda kalsin artik ne diyim..

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
her dsg patliyor diyen birini gormedim. ama su bir gercek ki bugune kadar etrafimda dsgden basi yanan insanlarin 10 da biri kadar baska bir sanziman arizasi ile derde giren yok. ilginc olan su ki google da baksaniz, arabamda sanzimandan ses geliyor, arabamdan balata kokusu geliyor, mekatronik arizasi mi acaba diye konu paylasan o kadar insan var, nedense bu tarz konularda konusmaya korkuyorlar :) vw severler oyle bir psikolojik baski uygulamiski, insan dsg sorun cikarabilir aman dikkat demeye korkar hale gelmis, aman yazacam tepki alacam neme lazim hem aracimin piyasasi da dusmesin modunda bircok kisi.. Vw aracini satana kadar oven sattiktan sonra yerden yere vuran mi dersin, garantsii bitmeden saticaksin abi diyen mi dersin, sanki garantisi dolunca onu insan kullanmayacak...

dsg ariza veriyorsa kullanici hatasidir diyen birinin de sifir aldigi scirocconun sanzimani 30 bin kmde mekatronik arizasi verdi, inanin hic uzulmedim, bu konuya daha da ciddi birsey yazmayacam, zaten almak isteyen internette bu kadar lafi edilmis olmasina ragmen aliyorsa yolda kalsin artik ne diyim..
Çift kavramalı sistemlerde genel olarak sorun çıkma ihtimali zaten diğer tam otomatik şanzımanlara göre yüksek. DSG ise en başarılı işleyen çift kavramalı şanzıman desek çok yanılmayız . Normal olmayan durum Avrupa da 10 YIL olan DSG garantisinin Ülkemizde uygulanmıyor oluşu. Türkiye dışına çıktığımda yollarda en az bizdekine yakın GOLF görüyorum, bu kadar insan yanlış tüketim yapıyor olamaz diye düşünüyorum; sonuçta oralarda Doğuş kalitesizliği de yok...

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Insanlarin üzüntüsü ile nasıl mutlu oluyorsunuz ve oh olsun ona diyorsunuz anlamış değilim. Gercekten cok farklı bir zihniyet.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,104
4,400
4,220
varsova
Marka
Porsche
Insanlarin üzüntüsü ile nasıl mutlu oluyorsunuz ve oh olsun ona diyorsunuz anlamış değilim. Gercekten cok farklı bir zihniyet.

kendi dusen aglamaz diyelim, o kadar uyardik dinlemedi, bin nasihat yerine bir musibet iyidir..
Oh olsun falan demedim ama uzulmedim, bile bile gidip lades olan birine uzulmem mi gerekiyordu ?

Kimse golf sorunlu demedi, ortak kani DSG sorun cikarma orani diger sanzimanlardan yuksek , bunun aksini gosteren bir istatistik var mi ?

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
kendi dusen aglamaz diyelim, o kadar uyardik dinlemedi, bin nasihat yerine bir musibet iyidir..
Oh olsun falan demedim ama uzulmedim, bile bile gidip lades olan birine uzulmem mi gerekiyordu ?

Kimse golf sorunlu demedi, ortak kani DSG sorun cikarma orani diger sanzimanlardan yuksek , bunun aksini gosteren bir istatistik var mi ?

Konu DSG değil ki, genel olarak Golf. Sonuç olarak araç başına arıza/hata sayısı TÜV verilerine göre oldukça iyi. Bu alınan hataların hepsi DSG hatası da olsa, araç genel ortalamanın üstünde. Üstelik aynı sınıftaki premiumlardan da verisel olarak başarılı.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,104
4,400
4,220
varsova
Marka
Porsche
Konu DSG değil ki, genel olarak Golf. Sonuç olarak araç başına arıza/hata sayısı TÜV verilerine göre oldukça iyi. Bu alınan hataların hepsi DSG hatası da olsa, araç genel ortalamanın üstünde. Üstelik aynı sınıftaki premiumlardan da verisel olarak başarılı.

benim butun mesajlarima bakabilirsiniz, ben hicbiryerde golf kotu demedim, golf alinir ama manuel dedim, gordugum kadariyla golf iyi degil diyenler de dsg'den bahsediyor. Golf'un sanziman disinda neresine kim kotu dedi ? ben mi kacirdim ?

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,104
4,400
4,220
varsova
Marka
Porsche
siteye bakamayanlar için genel olarak bakıp sıraladım (2015 yılında son 3 yılın arabalarında)
1.focus %4.9
2.mazda 3 %5.5
3.astra %6
4.golf %6.8
5.auris %7.7
6.civic %7.9
7.c4 %8,5
8. leon %8.8
9.ceed %9.5
10.megan %9.8
11.ler i30 ve 308 %11,2
12.alfa %11,5
TUV raporu ile neyi ispatladiginizi dusunuyorsunuz anlamiyorum, her aracin belirli bir motor yada sanziman serisinde sorun olabilir, uretilen araclarin %5 inde olan bir seri motor arizali ise butun seriye arizali diyemeyiz, ama o arac sorunsuz da diyemeyiz, ornek icin soyluyorum focus kac farkli motor secenegiyle sunuluyor ? bunlarin birinde kronik olsa bile yuzde olarak bisey goremezsiniz tuv raporunda..

su arac sorunludur diye bir goruse karsiyim, su seri numarali motor yada su sanziman sorunlu diyebilirsiniz ancak, butun araclarda sorunlu birseyler olabilir. bir model toptan sorunlu olamaz.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
TUV raporu ile neyi ispatladiginizi dusunuyorsunuz anlamiyorum, her aracin belirli bir motor yada sanziman serisinde sorun olabilir, uretilen araclarin %5 inde olan bir seri motor arizali ise butun seriye arizali diyemeyiz, ama o arac sorunsuz da diyemeyiz, ornek icin soyluyorum focus kac farkli motor secenegiyle sunuluyor ? bunlarin birinde kronik olsa bile yuzde olarak bisey goremezsiniz tuv raporunda..

su arac sorunludur diye bir goruse karsiyim, su seri numarali motor yada su sanziman sorunlu diyebilirsiniz ancak, butun araclarda sorunlu birseyler olabilir. bir model toptan sorunlu olamaz.

ben merak edip bakmıştım belki bakamayanlar olursa diye hepsini paylaşayım dedim. Bir seri sorunlu olabilir ama genelde iyiymiş işte demek bu rapor ve illaki o seri bu raporu etkileyecektir.

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
benim butun mesajlarima bakabilirsiniz, ben hicbiryerde golf kotu demedim, golf alinir ama manuel dedim, gordugum kadariyla golf iyi degil diyenler de dsg'den bahsediyor. Golf'un sanziman disinda neresine kim kotu dedi ? ben mi kacirdim ?
Ben size cevap olsun diye eklemedim linki, teknik veriyi paylaştım sadece. Golf en eski hatchlerden biri hatta avrupanın en kült otomobili haliyle çok ateşli taraftaları var, dsg kötü diyene suikast bile olabilir. Aman diyeyim :D

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul

TÜV verileri en net istatistiki bilgidir. Tartışılması bile abes.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,104
4,400
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ben size cevap olsun diye eklemedim linki, teknik veriyi paylaştım sadece. Golf en eski hatchlerden biri hatta avrupanın en kült otomobili haliyle çok ateşli taraftaları var, dsg kötü diyene suikast bile olabilir. Aman diyeyim :D
ulke disinda oldugum icin rahat konusuyorum :) ama genede savciliktan koruma talep edebilirim :) zira buyuk tehdit altindayim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım