KAPALI Belamı aradığım doğrudur!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Merhaba,
Evimizde şu an 3 adet otomobil bulunmakta, Mitsubishi Lancer, Kia Pro Cee'd ve BMW 116i, babam bugün park yerinden çıkarken bi tane arabanın tamponuna sürtmüş. Ben ne olacak babamda kendi arabasının tamponu sürtmüştür diye bir kontrol edeyim dedim arabayı, sağ ön sağ arka ve sağ arka çamurluğu sağolsun boydan boya çizmiş. Bu bu sene yaptığı 4 veya 5. sürtme, ciddi anlamda sinirim bozuldu artık, bide bmw 3 mü alsak diyordu bana(1 bile fazla ona :( ) Ben aracımdan memnunum(Dizel manuel), sadece artık otomatik ve benzinli bir araba istiyorum, yıllık yaptığım km epey azalmış vaziyette. Lancer'a gelirsek annem gidip geliyor işe, o da çok az km yapıyor. Onun da artık otomatik bir otomobil alması gerektiğini düşünüyorum. Neyse ne yapsak ne etsek derken aklıma şöyle saçma bir proje geldi. Bütün arabaları satacağım. Yerine 3 adet B segmenti benzinli otomatik araba alacağım. Durum şu, ablama 2013 yılında sıfır 1.2 tsi dsg ibiza aldık, ben çok keyif alıyorum o aracı kullanırken, ama evlendiği için giderken arabasını götürdü. Aklımdan geçen şu, evimize VAG'ın b segmenti modelleri olan Ibiza-Polo-Fabia üçlemesini almak, TSI-DSG olmak şartı ile. Şartım şu, 2013 ve üzeri olması, km olarak çok yüksek olmamak, hata-boya olabilecek modeller düşünüyorum, zaten BMW'yi Ağustos ayında hatasız diye aldık, şu an araba 3 parça boyalı olacak büyük ihtimal :(

Sizler benim bu projem hakkında ne düşünürsünüz?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Konuyu okudum, benim düşüncem de babanızın arabayı sürtme ve çarpma durumu fazla ise parçası ucuz B veya A segmenti araca yönelmeniz mantıklı olur yani A1 her ne kadar 1 serisinden daha ucuz olsa da sürtme gibi durumda yine insanın moralini bozacaktır.Diğer konulara gelince de aileye en azından yine BMW 1 gibi C segmenti uzun yol aracı gerekebilir yani kafamdaki kombinasyona göre iki küçük B bir de az büyük C segmenti işinizi görür bu arada arkadaşlar da demiş ben de bahsedeyim garantiden çıkmış eski tip DSG şanzımanlı aracı almak pek akıl karı değil daha sorunsuz tam otomatiklere yönelmeniz çok mantıklı özellikle Anne ve Babanızın performansla pek işi yoksa atmosferik tam otomatik parçası ucuz seçeneklere yönelmeniz daha mantıklı siz de performans eksikliğini kendinize alacağınız C segmenti bir araçla kapatabilirsiniz.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Elektrikli araç olarak belki annemin arabasını elektrikli fluence ile değişebilirim, kendisi inat etti sattırmam Lancer'ı, çok seviyorum diyor, Polo şart değil, fiyat performans olarak beğendiğim bir araba, Kia'yı satma aciliyetim yok, ben çarpmıyorum neticede arabayı :) sadece acil olarak şu babamın arabayı satıp a1 e geçirmek istiyorum onu. Ayrıca 3 araba lazım, 2 ye düşelim dedim, annem ve babam karşı çıktı :(
A1 ben önermiştim ve aklımda şuan 1 konu var. A1 ile polo arasında a3 ile golf arasındaki ciddi altyapısal fark var mı. Ya da yalıtımı polodan ne kadar iyi bunları iyice bir araştırın derim yoksa pahalı bir polo almak ne kadar mantıklı bilemedim. Bide 2 B 1 C sınıfı (sana veya annene) daha mantıklı bie kombinasyon olur.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar, öncelikle belirteyim, biz bir aile değiliz :D uzun-yola yılda 1 kere annem ve babam gider sadece, benim okul var zaten yazın. 1 yılda babam tatil hariç 8-9 bin km anca yapar, annem 5-6 bin falan. Yaptılar mı 1 aylık tatil yaparlar tek seferde, onda da 2-3 bin km civarı yapılır. O yüzden Audi A1 ikisine uzun yol için son derece yeterli. Yalnız BMW'yi almak isteyen abim vazgeçti. Şu an sahibinden'e ilan vermek bir gözümde büyüyor anlatamam. Yok mu almak isteyen aranızda :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar, öncelikle belirteyim, biz bir aile değiliz :D uzun-yola yılda 1 kere annem ve babam gider sadece, benim okul var zaten yazın. 1 yılda babam tatil hariç 8-9 bin km anca yapar, annem 5-6 bin falan. Yaptılar mı 1 aylık tatil yaparlar tek seferde, onda da 2-3 bin km civarı yapılır. O yüzden Audi A1 ikisine uzun yol için son derece yeterli. Yalnız BMW'yi almak isteyen abim vazgeçti. Şu an sahibinden'e ilan vermek bir gözümde büyüyor anlatamam. Yok mu almak isteyen aranızda :D

Honda pcx var onla takas yaparım üstüne para vermem :D

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
A1 ben önermiştim ve aklımda şuan 1 konu var. A1 ile polo arasında a3 ile golf arasındaki ciddi altyapısal fark var mı. Ya da yalıtımı polodan ne kadar iyi bunları iyice bir araştırın derim yoksa pahalı bir polo almak ne kadar mantıklı bilemedim. Bide 2 B 1 C sınıfı (sana veya annene) daha mantıklı bie kombinasyon olur.

Hiç Polo kullanmadım ancak A1 kullandım..Polo'dan iç tasarım ve malzeme kalitesi olarak çok çok önde
Ayrıca A1 kullanımı çok keyif veren bir araç..Benim kullandığım 1.4 TFSI 122 HP Stronic modeliydi ve performans olarak gayet yeterliydi. Bu arada yalitimi Polo'dan daha iyi

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kesin elektrikli kapanır yan aynalar a tav olmuştur bizde de fiesta var alırken ona tav olmuşlardı annemler:)
Ayynen öyle. Dk.1 elektrikli katlanan aynalar, babamın temel kriteri oldu. 2.si de yağmur&far sensörü ve otm. kararan dikiz aynası. Üstüne bir de park manevra kabiliyeti çok hoşuna gidiyor. Böyle enteresan sebeplerle hayatta gidip BMW almaz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım