KAPALI Belamı aradığım doğrudur!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Merhaba,
Evimizde şu an 3 adet otomobil bulunmakta, Mitsubishi Lancer, Kia Pro Cee'd ve BMW 116i, babam bugün park yerinden çıkarken bi tane arabanın tamponuna sürtmüş. Ben ne olacak babamda kendi arabasının tamponu sürtmüştür diye bir kontrol edeyim dedim arabayı, sağ ön sağ arka ve sağ arka çamurluğu sağolsun boydan boya çizmiş. Bu bu sene yaptığı 4 veya 5. sürtme, ciddi anlamda sinirim bozuldu artık, bide bmw 3 mü alsak diyordu bana(1 bile fazla ona :( ) Ben aracımdan memnunum(Dizel manuel), sadece artık otomatik ve benzinli bir araba istiyorum, yıllık yaptığım km epey azalmış vaziyette. Lancer'a gelirsek annem gidip geliyor işe, o da çok az km yapıyor. Onun da artık otomatik bir otomobil alması gerektiğini düşünüyorum. Neyse ne yapsak ne etsek derken aklıma şöyle saçma bir proje geldi. Bütün arabaları satacağım. Yerine 3 adet B segmenti benzinli otomatik araba alacağım. Durum şu, ablama 2013 yılında sıfır 1.2 tsi dsg ibiza aldık, ben çok keyif alıyorum o aracı kullanırken, ama evlendiği için giderken arabasını götürdü. Aklımdan geçen şu, evimize VAG'ın b segmenti modelleri olan Ibiza-Polo-Fabia üçlemesini almak, TSI-DSG olmak şartı ile. Şartım şu, 2013 ve üzeri olması, km olarak çok yüksek olmamak, hata-boya olabilecek modeller düşünüyorum, zaten BMW'yi Ağustos ayında hatasız diye aldık, şu an araba 3 parça boyalı olacak büyük ihtimal :(

Sizler benim bu projem hakkında ne düşünürsünüz?

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Genel olarak sınıf düşmüş oluyorsunuz ama mantıklı düşününce yerinde bir karar. Fabia ve lbiza'dan emin değilim ama Polo iki havayastığı ile geliyor, ona dikkat etmenizi öneririm.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Örnek olarak atayım, kafanızda şekillensin:

SAHİBİNDEN TEMİZ BAKIMLI FABİA fiyat düştü acill
İlan No: 419036098
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...kimli-fabia-fiyat-dustu-acill-419036098/detay

Seat Ibiza 1.2Tsi Style Dsg,Bankacıdan,açıklamayı okuyun lütfen.
İlan No: 362574162
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...idan,aciklamayi-okuyun-lutfen-362574162/detay

ÖĞRETMENDEN - POLO BlueGT 1.4TSİ 150HP DSG -BOYASIZ-Yeni Bakımlı
İlan No: 417416956
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...50hp-dsg-boyasiz-yeni-bakimli-417416956/detay

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Genel olarak sınıf düşmüş oluyorsunuz ama mantıklı düşününce yerinde bir karar. Fabia ve lbiza'dan emin değilim ama Polo iki havayastığı ile geliyor, ona dikkat etmenizi öneririm.

Sınıf komple C iken B'ye düşmüş oluyoruz, doğru, ama bu arabaları tek kişi kullanacak ve arabaları totalde baktığın zaman epey yenilemiş oluyoruz, lancer 2009 model 123 binde, kia 2012 76 binde, bmw 2013 58 binde.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hepsi şehir içinde kullanılıyorsa rahatlık bakımından iyi bir dönüşüm olur. Ama şehir dışında şuankileri ararsınız diye tahmin ediyorum. Yakıt tüketimi Fabia-İbiza-Polo'da daha düşük olacaktır.
@Mustafak 'a katılıyorum, Japonlarda da iyi B sınıfı araçlar var en azından birini o şekilde de tercih edebilirsiniz.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Hepsi şehir içinde kullanılıyorsa rahatlık bakımından iyi bir dönüşüm olur. Ama şehir dışında şuankileri ararsınız diye tahmin ediyorum. Yakıt tüketimi Fabia-İbiza-Polo'da daha düşük olacaktır.
@Mustafak 'a katılıyorum, Japonlarda da iyi B sınıfı araçlar var en azından birini o şekilde de tercih edebilirsiniz.

Hocam sürüş konforu açısında turbo-benzin iyi oluyor bu segmentte

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
hepsini turbo benzinli alma :) mesela anneye jazz kadınlar ferah araba seviyor kendine polo-ibiza-fabia 3lüsünden biri babaya da 1.6 atmosferik fiesta olabilir her markayı da tatmış olursun :)

Jazz lar çok eskidi artık, pek sıcak bakmıyorum, mitsubishi colt alırım daha iyi. Babama kesin turbolu lazım, şu an bu arabaya tahmin edeceğiniz üzere atmosferik manuel arabadan geçti, zar zor kullanıyordu zaten, şu an yokuşlarda bmw nin rahat çıkmasını otomatik olduğu için sanıyor :D o yüzden ona turbo benzin otomatik şart, açıkçası bende polo bluegt yi kendime düşünüyorum, fiyatları uygun ve beklentilerimi karşılıylor. Ben yıllık 10-15, babam 10-12, annem 5-10 bin km yapıyor, bilginize.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Jazz lar çok eskidi artık, pek sıcak bakmıyorum, mitsubishi colt alırım daha iyi. Babama kesin turbolu lazım, şu an bu arabaya tahmin edeceğiniz üzere atmosferik manuel arabadan geçti, zar zor kullanıyordu zaten, şu an yokuşlarda bmw nin rahat çıkmasını otomatik olduğu için sanıyor :D o yüzden ona turbo benzin otomatik şart, açıkçası bende polo bluegt yi kendime düşünüyorum, fiyatları uygun ve beklentilerimi karşılıylor. Ben yıllık 10-15, babam 10-12, annem 5-10 bin km yapıyor, bilginize.
1.6 atmosferik 105 bg 150 tork powershift arabanın yokuşta bayılacağını sanmam ama sen bilirsin tabii turbo benzinli denilince çok seçenek kalmıyor

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ailecek uzun yola çıkıyorsanız bence size 1 tane C Segmenti kesin lazım. O yüzden 1 Serisi kalsın ama diğerlerini satıp bişeyler alın hatta 1 Serisinin üstüne çökersen çok hoş olur.

Ailecek çıkmıyoruz, annemle babam çıkar sadece, ablam evlendi gitti, ben kendim takılıyorum zaten, o yüzden b segmenti uzun yolda da yeterli olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım