KAPALI Belamı aradığım doğrudur!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Merhaba,
Evimizde şu an 3 adet otomobil bulunmakta, Mitsubishi Lancer, Kia Pro Cee'd ve BMW 116i, babam bugün park yerinden çıkarken bi tane arabanın tamponuna sürtmüş. Ben ne olacak babamda kendi arabasının tamponu sürtmüştür diye bir kontrol edeyim dedim arabayı, sağ ön sağ arka ve sağ arka çamurluğu sağolsun boydan boya çizmiş. Bu bu sene yaptığı 4 veya 5. sürtme, ciddi anlamda sinirim bozuldu artık, bide bmw 3 mü alsak diyordu bana(1 bile fazla ona :( ) Ben aracımdan memnunum(Dizel manuel), sadece artık otomatik ve benzinli bir araba istiyorum, yıllık yaptığım km epey azalmış vaziyette. Lancer'a gelirsek annem gidip geliyor işe, o da çok az km yapıyor. Onun da artık otomatik bir otomobil alması gerektiğini düşünüyorum. Neyse ne yapsak ne etsek derken aklıma şöyle saçma bir proje geldi. Bütün arabaları satacağım. Yerine 3 adet B segmenti benzinli otomatik araba alacağım. Durum şu, ablama 2013 yılında sıfır 1.2 tsi dsg ibiza aldık, ben çok keyif alıyorum o aracı kullanırken, ama evlendiği için giderken arabasını götürdü. Aklımdan geçen şu, evimize VAG'ın b segmenti modelleri olan Ibiza-Polo-Fabia üçlemesini almak, TSI-DSG olmak şartı ile. Şartım şu, 2013 ve üzeri olması, km olarak çok yüksek olmamak, hata-boya olabilecek modeller düşünüyorum, zaten BMW'yi Ağustos ayında hatasız diye aldık, şu an araba 3 parça boyalı olacak büyük ihtimal :(

Sizler benim bu projem hakkında ne düşünürsünüz?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Tabii her şey beklenti meselesi ben 420 km kullandım çekişi baya iyiydi 190 lara rahatça çıkıyordu.

Hmmm, o zaman düşünebilir, mesela:

Mitsubishi colt, ford fiesta, polo bluegt olabilir:

BAYANDAN SIFIR GİBİ HATASIZ BOYASIZ
İlan No: 414283335
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...an-sifir-gibi-hatasiz-boyasiz-414283335/detay

İLK ELDEN 2012 MITSUBISHI COLT OTOMATİK VİTES DAHA 36.000 KM
İlan No: 422586269
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...otomatik-vites-daha-36.000-km-422586269/detay

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bilgim yok sadece tahmin yürütüyorum, yakıt tüketimi olarak Fiesta 1.6'nın şuankilerden çokta farklı olacağını zannetmiyorum.
Bu Colt'larda baya eskidi, 6-7 yıllık kasa. Hatta şimdi baktımda 2012'de üretimden kalkmış Colt modeli.
Jazz ve Yaris vergide üst dilime giriyor o yönleri eksi, Japonlarda geriye Swift ve Micra kalıyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bilgim yok sadece tahmin yürütüyorum, yakıt tüketimi olarak Fiesta 1.6'nın şuankilerden çokta farklı olacağını zannetmiyorum.
Bu Colt'larda baya eskidi, 6-7 yıllık kasa. Hatta şimdi baktımda 2012'de üretimden kalkmış Colt modeli.
Jazz ve Yaris vergide üst dilime giriyor o yönleri eksi, Japonlarda geriye Swift ve Micra kalıyor.

Jazz'lar çok pahalı, Yaris'de pahalı, Swift yok piyasada, Micra çok pahalı, 35 liraya km si düşük 1-2 sürtmeli otomatik Colt alınabiliyor.

şu babaların sürtmesi durumundan ben de muzdaribim. Allah'tan araba eski de çok dert etmiyoruz, tabi kaportada yapılacak toplama işleminden sonra yaparsa içim yanar o ayrı :)

Eskiden annemle babam Lancer'ı ortak kullanırdı, belirli periyotlarla arabayı kontrol ederdim, sağı solu hep sürtülmüş olurdu. Sorardım ikisinede ben yapmadım derlerdi, şimdi kimin yaptığı ortaya çıktı ama :D

Güzel arabaymış ama ikinci eli neredeyse hiç yok be o arabanın :(

Cee'd i parça parça satarsanız iyi para eder, onu desteklerim. Yalnız BMW'den sonra Ibiza ve Fabia biraz garip hissettirebilir :)

Hahahha, valla güzel olurda çok zaman alır :D 1 günde toplarım ya, sıkıntı olmaz. Babama garip gelsin, ağzına etti arabanın, şöyle çıtır hasarlı ibiza fabia tam onun için.

Yeni aklıma geldi de 1.4 tfsi 122bg a1 lerde var :)
Şu an piyasada yok, aklıma ilk o gelmişti aslında

yok hocam, manuel kesinlikle düşünmüyorum.

Tamir detaylarını tam bilmiyorum ama 3-4 senelik ve muhtemelen garantisi bitmiş DSG'ler almak çok mantıklı değil gibi
Yetkili servis bakımlı almaya çalışacağım, zaten 2013 sonrasında çözdüler problemleri büyük oranda, alacağım aracıda epey incelerim zaten.

Pro ceed tek kapı arabaya alışkınsındır :) anneye fiesta (anne için konforsuz olabilir) ,babaya polo kendine de alfa romeo mito 1.4 170bg tct nasıl olur :) forum da birinin vardı sanırım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...tct...f1...mukemmel...kazasiz-419189733/detay

Bir daha tek kapı almam, 2. eli olmuyor resmen, tek kapıdan hevesimi aldım zaten, insanlara inip binerken eziyet çektirmenin anlamı yok artık :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım