1 Aralık Yaklaşıyor Lastik Aldınız mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
441
454
1,445
İstanbul

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Herkese selamlar dün eniştemin aracına 4 adet Petlas Snowmaster W651 205/55/R16 aldım tanesi 205 tl den . 4 tane de çıkma kara jant aldım 400 tl'ye , sök-tak ve balans dahil. Fiyat bilgilendirme açısından yazdım. Tekerinize taş değmesin :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
continental in yan ürünü matador kış lastikleri aldım. bir süre kullandıktan sonra yazıyı güncellerim.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
4AD. (178TL Ad.) Sava Eskimo S3+ 205/55 R16 91T , 9.000 Km Olmaya Yaklaştık , Daha Kar Yada Buz Görmedik , Genelde Islak Zemin (+4 / +16) Ve Kuru Zeminde Deneyimledim (-5 / +20) , Ekonomik Bir Lastik Olmasına Rağmen Çok Başarılı Hissettiriyor , Sıcaklık Seviyeleri 15 Dereceyi Devirince Fren Mesafesinin Uzadığını Bariz Anlaşılıyor , Çok Yumuşak Aşırı Konforlu Bir Lastik 40Psi Hava Ve Kocaman Bir Doblo İle Bunu Anlayabiliyorsam Binek Kullanımda Uçan Halı Hissine Katkıda Bulunabilir Tabi Konfor Arıyorsanız. Lastiğin Yanaklarının da Dişleri Kadar Yumuşak Olduğunu Belirtmeden Geçmeyeyim. Dereceler 10 Ve Altına İndiğinde Lastik Asıl Performansını Konuşturuyor Diyebilirim , Hız Limitlerini Çok Zorlamadığınız Sürece Güvenini Hissediyorsunuz , 190 Km/h Fren Denememde Gayet Başarıyla Üstlendi Ve Sapma Yada Tedirginlik Hissettirmedi.

WhatsApp Image 2017-12-06 at 12.59.21.jpeg WhatsApp Image 2017-12-06 at 12.59.21(1).jpeg WhatsApp Image 2017-12-06 at 12.59.20.jpeg WhatsApp Image 2017-12-06 at 12.59.19.jpeg

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Beyler ben lastik almaktan vazgectim. Özellikle aşağidaki videoyu seyredince, 2014 model lastiklerimi değiştirmekten hepten vazgectim..

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Bugün İstanbulda ki Continental bayilerini, 205/55/r16 ts860 fiyat bilgisi için aradım ve 360tl , 380tl , 400tl gibi fiyatları değişik bayilerden aldım. En son 360 tl fiyatını veren bayiyi aradığım ve üretim tarihlerini sormak aklıma sonradan geldiği geldiği için sadece bu bayiye sorabildim ve o da '' Otuzuncu haftalar civarı zaten bu lastikler Temmuz- Ağustos gibi üretiliyor '' dedi. Otuzuncu hafta civarı üretim yaklaşık 3 ay gibi bir süreye tekabül ediyor. Bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
İyi forumlar.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bugün İstanbulda ki Continental bayilerini, 205/55/r16 ts860 fiyat bilgisi için aradım ve 360tl , 380tl , 400tl gibi fiyatları değişik bayilerden aldım. En son 360 tl fiyatını veren bayiyi aradığım ve üretim tarihlerini sormak aklıma sonradan geldiği geldiği için sadece bu bayiye sorabildim ve o da '' Otuzuncu haftalar civarı zaten bu lastikler Temmuz- Ağustos gibi üretiliyor '' dedi. Otuzuncu hafta civarı üretim yaklaşık 3 ay gibi bir süreye tekabül ediyor. Bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
İyi forumlar.
Tam üretim tarihine gidip kendiniz bakın. 30.hafta civarı gayet normaldir, tazedir hocam.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Ben de ts860 aldım. Bayilerde 30-34-36-39 hafta üretimli lastikler bulunuyor genelde. Bu lastiklerin hepsi de iyi sayılır. Keyifle kullanabilirsin hocam. Şimdiden hayırlı olsun.
Teşekkürler abi, aslında ben düne kadar WR D4 araştırması içerisindeydim fakat dün Nokian'ın lastik testi hile hurdacılığı gibi haberler okuyunca başka markalara yöneldim (Nokian'da 325 tl fiyat vermişti). Aslında hala tam bir karar veremedik.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkürler abi, aslında ben düne kadar WR D4 araştırması içerisindeydim fakat dün Nokian'ın lastik testi hile hurdacılığı gibi haberler okuyunca başka markalara yöneldim (Nokian'da 325 tl fiyat vermişti). Aslında hala tam bir karar veremedik.
Nokian çok güzel lastiktir. Kar üzerindeki yetenekleri ts860'dan bir miktar daha iyidir. Bununla beraber ıslak ve kuru zemin yol tutuşu, yüksek hava sıcaklıklarındaki davranışları hususunda direkt bir tecrübem yok. Ama bu konularda da gayet iyi seviyede olduğunu duydum. Ben de wr d4 düşünmüştüm ama bayisini bulamadım. Ts 860'a gelince; 25 derece sıcakta bile ıslak + kuru zeminde premium contact 5'ten daha iyi yol tutuşa sahip diyebilirim. Keza hem kuru hem ıslak zeminde fren mesafesi yine bu yazlık lastikten daha kısa. Havalar soğuduğunda ise maksimum performansını gösteriyor. Ts 860 benim şuana kadar deneyimlediğim en iyi lastik.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Nokian çok güzel lastiktir. Kar üzerindeki yetenekleri ts860'dan bir miktar daha iyidir. Bununla beraber ıslak ve kuru zemin yol tutuşu, yüksek hava sıcaklıklarındaki davranışları hususunda direkt bir tecrübem yok. Ama bu konularda da gayet iyi seviyede olduğunu duydum. Ben de wr d4 düşünmüştüm ama bayisini bulamadım. Ts 860'a gelince; 25 derece sıcakta bile ıslak + kuru zeminde premium contact 5'ten daha iyi yol tutuşa sahip diyebilirim. Keza hem kuru hem ıslak zeminde fren mesafesi yine bu yazlık lastikten daha kısa. Havalar soğuduğunda ise maksimum performansını gösteriyor. Ts 860 benim şuana kadar deneyimlediğim en iyi lastik.
aynı fikirdeyim TS860 şu an alınabilecek en iyi lastik wrd4 de yabana atılacak lastik değil hangi ucuzsa ona yönelinebilir

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
aynı fikirdeyim TS860 şu an alınabilecek en iyi lastik wrd4 de yabana atılacak lastik değil hangi ucuzsa ona yönelinebilir
Kesinlikle.. İki lastikte parasının hakkını verir ve oldukça memnun eder. Wr d4 ile ilgili okuyabildiğim tek olumsuzluk kullanım ömrünün düşük olduğu yönündeydi. Eğer bolca kar alan bir bölgede yaşıyor olsaydım wr d4 alabilirdim ama bizim burada kar yağsa yağsa 3-5 gün yağar. Onda da ts 860 her türlü işimi görür. Petlasla bile ılgaz'a tırmandım ts 860 her türlü yeter. Benim için asıl önemli olan sıcak havada sapıtmayan kış lastiğiydi.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
@Cenk abi selamlar. TS 860' larda Çek cumhuriyeti üretimi ve Romanya üretimi farkı nedir biliyor musun? Seninkiler nedir abi? İyi akşamlar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk abi selamlar. TS 860' larda Çek cumhuriyeti üretimi ve Romanya üretimi farkı nedir biliyor musun? Seninkiler nedir abi? İyi akşamlar.
Aleykum selam kardesim. Ben daha once ts 860 icin uretim yerine gore ozellikleri farklilik gosteriyor diye bir sey okumadim. Biraz bakindim ama bulamadim. Conti lastiklerinin bazilarinin uretim yeri lastigin ic tarafinda bazilarinin dis kisminda yaziyormus. Acikcasi uretim yerine bakmak hic aklima gelmedi. Desen ve ab etiket degerleri tum modellerde ayni oldugu icin farkli olabilecegi aklima gelmedi hic. Senin bu konuyla ilgili verebilecegin bir link var mi ? Lastige de bir bakayim gorebilecek miyim acaba uretim yerini. Sana soylerim.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Aleykum selam kardesim. Ben daha once ts 860 icin uretim yerine gore ozellikleri farklilik gosteriyor diye bir sey okumadim. Biraz bakindim ama bulamadim. Conti lastiklerinin bazilarinin uretim yeri lastigin ic tarafinda bazilarinin dis kisminda yaziyormus. Acikcasi uretim yerine bakmak hic aklima gelmedi. Desen ve ab etiket degerleri tum modellerde ayni oldugu icin farkli olabilecegi aklima gelmedi hic. Senin bu konuyla ilgili verebilecegin bir link var mi ? Lastige de bir bakayim gorebilecek miyim acaba uretim yerini. Sana soylerim.
Abi biz de dün aldık lastikleri. Eve gelince sahibinden ikinci el ilanlara baktım adamın birisi Çek Cumhuriyeti üretimi karıştırmayınız bunlar Romanya üretimi yazmış ben de o yüzden sordum, internette ben de bir şeye rastlamadım. Sonra bizimkilere baktım Çek Cumhuriyeti yazıyor.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Abi biz de dün aldık lastikleri. Eve gelince sahibinden ikinci el ilanlara baktım adamın birisi Çek Cumhuriyeti üretimi karıştırmayınız bunlar Romanya üretimi yazmış ben de o yüzden sordum, internette ben de bir şeye rastlamadım. Sonra bizimkilere baktım Çek Cumhuriyeti yazıyor.
Bence satıcı çakallığı bişey farketmez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım