1 Aralık Yaklaşıyor Lastik Aldınız mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi biz de dün aldık lastikleri. Eve gelince sahibinden ikinci el ilanlara baktım adamın birisi Çek Cumhuriyeti üretimi karıştırmayınız bunlar Romanya üretimi yazmış ben de o yüzden sordum, internette ben de bir şeye rastlamadım. Sonra bizimkilere baktım Çek Cumhuriyeti yazıyor.
Kaynak noktalarıda Goodyear EG’lerin Türkiye üretiminin farklı oluşudur :D
Hayırlı uğurlu olsun lastiklerin kardeşim :) Çek Cumhuriyeti, Romanya, Almanya gibi üretim yerlerinde üretilen lastikler genellikle iyidir kardeşim. Egp mevzusunu üretim yeri kısmının dışında lastiğin hem etiket değerleri hem de fiziksel özellikleri değişik. O sebeple onun üretim yeri isterse gerçek menşei olan Amerika olsun hiç fark etmez. 3 kanallı versiyonu getirdikten sonra yurt dışı üretimi olsa da bir anlamı yok. Contilerin nispeten daha ucuz ve özelliksiz üretildiği bir ülke var mı bilemiyorum. Ama bizim ülkemize gönderilen lastiklerde bu hususta herhangi bir sıkıntı duymadım. Dediğim gibi lastiklerin her türlü özelliği bire bir benziyor. Zaten ts 860'ı yeni almışsınız. Lastiği biraz deneyimledikten sonra, kalitesine şahit olduktan sonra nerede üretildiğinin de bir önemi kalmayacaktır. Bunu anlamanız için biraz kullanmanız yeterli gelir :)

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Hayırlı uğurlu olsun lastiklerin kardeşim :) Çek Cumhuriyeti, Romanya, Almanya gibi üretim yerlerinde üretilen lastikler genellikle iyidir kardeşim. Egp mevzusunu üretim yeri kısmının dışında lastiğin hem etiket değerleri hem de fiziksel özellikleri değişik. O sebeple onun üretim yeri isterse gerçek menşei olan Amerika olsun hiç fark etmez. 3 kanallı versiyonu getirdikten sonra yurt dışı üretimi olsa da bir anlamı yok. Contilerin nispeten daha ucuz ve özelliksiz üretildiği bir ülke var mı bilemiyorum. Ama bizim ülkemize gönderilen lastiklerde bu hususta herhangi bir sıkıntı duymadım. Dediğim gibi lastiklerin her türlü özelliği bire bir benziyor. Zaten ts 860'ı yeni almışsınız. Lastiği biraz deneyimledikten sonra, kalitesine şahit olduktan sonra nerede üretildiğinin de bir önemi kalmayacaktır. Bunu anlamanız için biraz kullanmanız yeterli gelir :)
Eyvallah abi sağolasın. :)

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,331
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Valla kışın park edilen arabamızı bile zor koruduğumuz için sanırım pas geçeceğiz lastik alımını :)

Ticariler kadar sert mi olacak binek araçlara uygulama?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir ihtimal ticari araçlar kadar sıkı denetim altında tutmazlar diye düşünüyorum. Tabii havaların yağışlı olduğu, kar yağmamış olsa bile yağma ihtimalinin olduğu havalarda kontrol sıklaşacaktır. Öyle zamanlarda kış lastiği yoksa aracı çıkarmamak gerek.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Valla kışın park edilen arabamızı bile zor koruduğumuz için sanırım pas geçeceğiz lastik alımını :)

Zorunlu olmasi iptal edildi. Zaten istanbulda boyle bir uygulama imkansiza yakin olurdu.kac milyon arac var sonucta.

Ozellikle istanbulda kac gun kar yagdigi ortada.ornegin yilbasina az kaldi dun sortla kosuya ciktim rahat rahat millet gunes gozlugu falan takiyordu ozgurluk parkinda.
Benim peder en son 99 yilinda kar lastigi almis. Ondada fenerbahcede bir araba isiklarda kayaraktan gum diye patlatinca gereksiz oldugunu anlamis. Siz herseyiniz tam cikin biri gelip vuruyor sizde oyle izliyorsunuz . 2000 yilindan beri istanbulda 4 mevsimle idare ediyoruz mis gibi.
Cok yogun kar yagisinda da otobus minibus taksi dolmus ne bulursam onu kullaniyorum. Ne arabayi ne kendimi boyle bir sehirde riske atmaya kesinlikle degmez.

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,331
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Zorunlu olmasi iptal edildi. Zaten istanbulda boyle bir uygulama imkansiza yakin olurdu.kac milyon arac var sonucta.

Ozellikle istanbulda kac gun kar yagdigi ortada.ornegin yilbasina az kaldi dun sortla kosuya ciktim rahat rahat millet gunes gozlugu falan takiyordu ozgurluk parkinda.
Benim peder en son 99 yilinda kar lastigi almis. Ondada fenerbahcede bir araba isiklarda kayaraktan gum diye patlatinca gereksiz oldugunu anlamis. Siz herseyiniz tam cikin biri gelip vuruyor sizde oyle izliyorsunuz . 2000 den beri istanbulda 4 mevsimle idare ediyoruz mis gibi.
Cok yogun kar yagisinda da otobus minibus taksi dolmus ne bulursam onu kullaniyorum. Ne arabayi ne kendimi boyle bir sehirde riske atmaya kesinlikle degmez.
Aynen her kelimesine katılıyorum.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Kış lastiği zorunlu değil mi bütçe kaldırmıyor da bu yüzden alamıyorum lastik inşallah ceza falan yemeyiz.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Bir haber sitesinde okudum sadece yolcu ve yük taşıyan araçlarda zorunluymuş. Güvenlik için biz de alsak iyi olurdu ama arabanın kredisini zor ödüyoruz bütçe çok kısıtlı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir haber sitesinde okudum sadece yolcu ve yük taşıyan araçlarda zorunluymuş. Güvenlik için biz de alsak iyi olurdu ama arabanın kredisini zor ödüyoruz bütçe çok kısıtlı.
En son hususi otomobillere zorunlu olacak diye bildiri yayınlandığında bu zorunluluğu o illerdeki valilikler belirleyecek deniyordu. Yani bulunduğunuz ilin valiliği hususi otomobiller de kış lastiği takacak dediyse takılması zorunluydu. Sonra bu değişti mi değişmedi mi bilemiyorum. Fakat kesin bilgi için valiliğe gidip sormanız yeterlidir.

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
35
İzmir
İzmir'in merkezinde yaşadığım için gerek görmedim. Kış lastiğine ihtiyacım olacağı gün sayısı 2 elin parmaklarını geçmez, toplam 10 gün için lastik almaktansa o günlerde arabayı yerinden çıkarmamak daha mantıklı geldi.

15 Mar 2017
417
1,083
2,645
Normalde 91V yazlık lastiklerim ama kışlıkta 91T var. V 240 hıza kadar , T 190. Tahminim V olanları bi tık daha sağlam yapıyorlardır doğru mu?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Normalde 91V yazlık lastiklerim ama kışlıkta 91T var. V 240 hıza kadar , T 190. Tahminim V olanları bi tık daha sağlam yapıyorlardır doğru mu?
Saglamliktan ziyade 1 saat boyunca maksimum kac kmh hizla gidebildigini gosteriyor o hafler. Yani T harfi maksimum 190 yapabilirsin degil. 200 220 240 da yapabilirsin. Sadece 1 saat boyunca 200'le degil de 190'la gidebilirsin T harfinde. V harfinde de 240 ile gidebilirsin 1 saat boyunca. Cikabilecegin maksimum hizi degil, araliksiz 1 saat boyunca en fazla kac kmh hizla gidebildigini gosteriyor yani. Yanilmiyorsam hiz limitleri bunlardi.

Son düzenleme:

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Kışlıklarla bugün Antalyada gazladım ( dunlop sp winter sport 4d rof 17 inch) 16-17 derece hiç saçmalamadı takdir ettim ;)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
İzmir'in merkezinde yaşadığım için gerek görmedim. Kış lastiğine ihtiyacım olacağı gün sayısı 2 elin parmaklarını geçmez, toplam 10 gün için lastik almaktansa o günlerde arabayı yerinden çıkarmamak daha mantıklı geldi.
Ben de İzmir'de yaşıyorum hocam.Ne kullanıyorsunuz lastik olarak ve memnun musunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım