13 cm koaksiyel (oval) hoparlör önerisi

mhmtsl

Mehmet ASLAN
Senkromeççi
10 Haz 2023
24
19
70
19
Trabzon
Marka
Renault
Güncelleme:

Alpine SXE-1325S hoparlörü amfisiz taktık. Açıkçası gayet yeterli. Bas konusunda pek iyi değil ama ses netliği orjinalden daha iyi ve tizler çok daha iyi. Ses şiddeti benim için yeterli.
20230626_090806.jpg20230626_132425.jpg
Hoparlör kapıdan da görünüyor, güzel duruyor. Bu fiyata gayet iyi bence. Dediğim gibi bas isteyenler için yetersiz gelebilir ama benim için gayet yeterli.

mhmtsl

Mehmet ASLAN
Senkromeççi
10 Haz 2023
24
19
70
19
Trabzon
Marka
Renault

Bu da ses videosu, ses sonda değil. En sona alınca bassları çok az bozuluyor, o yüzden gerek yok. 31 e kadar açılıyor ses, 20-25 arası seviyede, hatırlamıyorum tam olarak kaçtaydı.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Aslında bass konusunda da çok kötü değiller ama ana ünite ve yeri sebebiyle basslar kesmiyor. Hayırlı olsun önemli olan sizi tatmin etmesi.

mhmtsl

Mehmet ASLAN
Senkromeççi
10 Haz 2023
24
19
70
19
Trabzon
Marka
Renault
Aslında bass konusunda da çok kötü değiller ama ana ünite ve yeri sebebiyle basslar kesmiyor. Hayırlı olsun önemli olan sizi tatmin etmesi.
Az önce frekans ile deneme yaptık. Subwoofer olmadığı için çok düşük frekanslar (50-200 civarı) ya çıkmıyor ya da kötü çıkıyor ve düşük frekanslardaki sesler kötü. Aynı testi kaliteli bir ses sistemi ile denedik. Alt frekanslarda basslar belirgin ve düşük frekanslardaki sesleri daha iyi. Ama orta üst frekanslar güzel. Bunları alıp yanına bir subwoofer takmak mükemmel olur. Ama pek de gerek yok benim için.

Teşekkür ederim bu arada.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Üstadım tüm yazdıklarıma bir güncelleme getirme gereği duydum. Hoparlörler gayet iyi sakın ellemeyin. Bizim araçlardaki temel problem hatta tek problem ana ünite. Orjinal teyp yani. Çıkışları çok güçsüz ve dandik dediğimiz orjinal hoparlörleri bile yeteri kadar besleyemiyor. Benim aracın konusunda görmüşsünüzdür belki. Ben ana üniteyi değiştirdim. Pioneer ın yeni serilerinden Smart Sync serisinden bir teyp taktım. Direksiyon kumandası için bir aparat satın aldım kesme biçme olmaksızın bağladım. Orjinal tweeterları bulup arka kapılara kendim monte ettim. Önlere ise daha kaliteli bişey yaptım ama açıkçası orjinalde olsa olurmuş pekte gerek yokmuş. Size şu kadarını söyleyeyim eskisi ile uzaktan yakından alakası yok. Basslar tizler vokaller tek kelimeyle harika oldu. Koltuk altı bass araştırıyordum net olarak vazgeçtim. Teybe güzel bir eko ayarı yaptım şu an sağır olma korkusuyla sesi açıp keyif alıyorum. Eve giderken yol uzasın diye 70-80 takılıyorum o derece 😂 Bu arada bahsettiğim seriler telefondaki Pioneer Smart Sync uygulaması ile kablosuz bağlantı kurarak bütün ayarları hatta daha fazlasını telefon üzerinden yapmamıza imkan veriyor. En güzel artıları ise eski seriler gibi format sıkıntısı yok. Bütün müzik arşivimi Flac formatında saklıyorum ve bu seriler flac destekliyor. Yani tamamen kayıpsız dinliyorum müziklerimi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım