2016 Honda Civic Sedan Şasi İnceleme Konusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
6rugs7.jpg
Honda turkiye gg beter olsunlar.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Her şey iyi güzel de, showroomda duran arabada da aynı sıkıntı oluşması garip durup dururken. Ben en çok onu anlayamadım.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bugün en az 10 tane Civic sedana baktım. 1 tanesinde çok küçük bir deformasyon hariç hiçbirinde sıkıntı yoktu. Honda'nın kurum olarak tutumu saçma olsa da bu iş biraz şehir efsanesine doğru gidiyor, en azından benim için. Ha alır mısın derseniz ben almam ama alana da "salağa bak tenekeye bu parayı vermiş" demem.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Zaten bu durumun hatalı kullanmaya bağlı olmadığı kesin. Daha önce bayideki satılmayı bekleyen göçük başlangıcı olan araçların videolarını çektiler. Yola çıkmamış, esnemeye maruz kalmamış, üzerine herhangi bir yük binmemiş araçlarda bile benzer durumun oluştuğu belgelenmiş oldu.

Mahkeme bu bilirkişi raporuna göre araç sahibini haklı bulur ancak Honda Türkiye 100 tl masraflı bir mini onarım ile sorunu düzeltebileceğine hakimi ikna ederse o zaman aracın ücretsiz onarımı ve onarım tutarında tazminat ödenmesi kararı çıkabilir.

Normalde kanun maddesi açık aracın alındığında bu sorunun olduğu ispatlandığı takdirde tüketicinin seçimlik haklarından birisini seçme hakkı var ancak burası Türkiye olduğu için bir önceki ihtimali kimse göz ardı etmemeli.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Abi arkadaşta 2014 A180 amg var, ciğerim gibi bilirim arabayı, harbi izolasyonu iyi değil yav. Sana yanılıyorsun demiyorum da bir gariplik var yani.

Bu arada BMW'nin yalıtım sıkıntısı rüzgar değil, teker. Bir de üstüne RFT lastik olunca yol sesi içeride uğultu oluşturuyor yüksek hızlarda. Benim 1'de de, 2'de de durum böyleydi. 140'a kadar falan rüzgar sesi gelmiyor yoksa.
3 sene 90000km yanıldığımı sanmıyorum :) Mercedes A serisi hem yalıtım hem de malzeme kalitesi olarak f30'un üstünde bir araç. Ama tabiki sürüş pozisyonu,konfor,sürüş zevki ve performans olarak F30 daha iyi. A180'ün motor ve şanzımanından nefret ediyordum.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Her gördüğüm civiclere bakıyorum bazılarında var bazılarında yok.Yüksek ihtimal çözdüler sonraki modellerde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bende takık şekilde her gördüğüme bakıyorum... lakin trafikte öyle hemen anlaşılmasa da sanki her üç araçtan birinde var gibi ... yani her araçta görmüyorum ama görece yeni ve haliyle sıkıntı henüz boy göstermemiş araçlar da olabilir...
Belki problemi üretim aşamasında düzeltilmiş olabilir... hoş düzeltimiş olsa da kendi kendine yamulan araba hep bir kuşku bırakır

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Aracın sahibi olup o göçüğün farkında olmayan insanlar bile vardır yaw millet götürmez servise

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
Hiçbir açıklama honda yi aklamaz ortada bir sorun var. Süreç kötü yönetildi bu japonlarında ahlakları bozulyor ya da hepsi Toyota gibi değil.. köpükle düzeltilenlere takip etmek lazım sonradan sıııntı olacak mı diye? Ayrıca bagaj kapağınında sağa sola esneme yaptığından kaputun dalgalandığından falanda bahsediliyordu..

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hiçbir açıklama honda yi aklamaz ortada bir sorun var. Süreç kötü yönetildi bu japonlarında ahlakları bozulyor ya da hepsi Toyota gibi değil.. köpükle düzeltilenlere takip etmek lazım sonradan sıııntı olacak mı diye? Ayrıca bagaj kapağınında sağa sola esneme yaptığından kaputun dalgalandığından falanda bahsediliyordu..
Birde mazda kaldi galiba japonlardan saglam

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sinan beyin bu gocuk konusundaki yorumuna ne diyorsunuz?
Valla kabak cikti 20 araba dedi sinan 200. Adam gene olabildigince dogrulari soylemeye calisiyor. Sonucta adam orada araci. Yani firmaya kendisi soruyor verilen cevabi aktariyor bunuda digerleri gibi yapmiyor.anlatirkende belirtiyor zaten firma yetkilileri bunu bunu dedi diye.
Adam orada ciksa hondayi yerden yere vursa eline ne gececek hicbirsey.ama kotu tarafi daha cok olur markayla arasi bozulur bunuda hicbirimiz istemeyiz herhalde.
Kendisiyle oturun konusun herseyi soyler zaten. Ben kendisi ile oturup konusma sansinada eristim kendisi sagolsun bulusmaya gelmisti gecen sene .kendisi cok samimi gercekten bilgili ve konustugunuz zaman ya tamam iste o arabada bende ona takilmistim diye benzer yerlere degindigini goruyorsunuz.
Testlerini izliyorum cocugu olmasina ragmen ve isini gucunu birakip herseyini ortaya koyduktan sonra nereden nereye getirdi markayi. Firmalarla aralar duzeldi ama yinede araclari elestirmekten hic geri kalmadi. Acin bakin polo testinde otomobil dunyami izleyin sonra sinani izleyin fark cok net ortada.
Ne bi tanesi gibi cocuk youtuberlari aldi kanala ne digeri gibi gereksiz seat ovdu nede kanali gezi vlog kanalina cevirdi hicbirini yapmadi ve cizgisini bozmadi kanalin.
Hala arabalarda kotu gordugu yerlere kotu iyi yerlere iyi diyebilecek cesarete sahip ben kendisini bu halimle cok takdir ediyorum. Sahsen onun testini izledikden sonra ayni araca bindigimde farkedemeyecegim yerlere degindigini goruyorum.
Ha eksik varmi var elbette ama bence su anda izlenecek tek otomobil kanali.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım