2016 YILININ ŞAMPİYONU HİLUX OLDU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Toyota'nın efsanevi Pick-Up modeli olan HİLUX ülkemizde 2016 yılında ki satış rakamlarında rakiplerine fark atarak birinci oldu.

Yeni-Hilux-1.jpg

2016_toyota_hilux11-629x420.jpg

Bu yıl Pick-Up kategorisinde segmentinin açık ara lideri HİLUX oldu. Türkiye’de 2016 yılını 52 bin 832 adetlik rekor satış ile kapatan Toyota’nın bu başarısında en önemli rolü HİLUX oynadı.
En yakın rakibinden 2 bin 2 adet daha fazla tercih edilen HİLUX, geçtiğimiz yıl 5 bin 645 adetlik satış adedi ve yüzde 29’luk pazar payıyla segment birincisi olmayı başardı.
Ayrıca, HİLUX 5 bin 645 adetlik satışıyla Pick-Up segmentinde bir yılda en çok satış yapan model olarak da tarihi bir rekor kırdı. Aralık ayındaki 948 adetlik satışıyla Türkiye’de tüm zamanların aylık satış rekorunun da sahibi oldu.
Hilux satışa sunulduğu 1968 yılından bu yana global pick-up pazarında 18 milyondan daha fazla satış adedine ulaşmış durumda. Özellikle de son nesilinde önemli bir ilerleme kaydeden HİLUX yaptıklarının sonuçlarını iyi bir şekilde aldığı ortada. Bunun en önemli nedeninin eski Toyota'nın iş makinesı algısında üretilmesi, günlük kullanıma uzak olması segmentinde ki rakiplerinden geride bırakıyordu ama iyi çalışmışlar. :)

Yeni modeli ile güzel bir tasarıma ve eski nesillerinden çok daha iyi bir iç mekana sahip olması sonunda HİLUX'un hak ettiği yeri bulmasını sağladı.

toyota-hilux20121600x1200wallpaper17.jpg

SRK_7855.jpg

maxresdefault.jpg

2012_toyota_hilux_01_sr5_01-4e646cb43a373-800x533.jpg

DSC01133.jpg

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Beyler bayanlar arabanın Moose Test'de devrilmesinin arazi kabiliyeti ile alakası yok. ESP sistemi eğer düzgün müdahele edebilseydi orayı Hilux diğer rakipleri gibi cayır cayır dönerdi. Burda Hilux hatalı ve benim için kabuk edilemeyecek bir hata bu. Videodaki araçların çoğu en az Hilux kadar iyi arazi kabiliyetlerine sahipken bence lafı uzatmanın alemi yok...

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bu tür araçlarda arka kısımda yük bulundurmak gerçekten çok önemli oluyor denge ve yol tutuş açısından ancak şöyle de bir şey var yüksüz gezemeyecek miyiz sizde haklısınız.

Bir iki eklenti paylaşayım bir de bunlar üzerinden fikir yürütelim.
m40XD0.png

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,302
1
9,457
4,970
kocaeli
Bu tür araçlarda arka kısımda yük bulundurmak gerçekten çok önemli oluyor denge ve yol tutuş açısından ancak şöyle de bir şey var yüksüz gezemeyecek miyiz sizde haklısınız.

Bir iki eklenti paylaşayım bir de bunlar üzerinden fikir yürütelim.
m40XD0.png

Ben Euro ncap dahil bütün testlerin taraflı olduğunu dusunmeye basladim burada çok bariz zaten

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

WCC

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2016
15
27
595
Sence denge sorununu sen düşündün de mühendislerin aklına gelmedimi? Dengesizliğinin dezavantajını arazide yaptıklarıyla kapatır

8 senedir 4x4 l200 kullanan, geçen sene de 4x4 hilux + vx100 + Prado v6 (saydıklarımın hepsi stock) kullanmış biri olarak (işimiz madencilik/arazi) üzülerek söylüyorum ki arazide toyota algısı tamamen overrated.
Hilux az buçuk sıkı, ancak eğimli taşlık yerlerde ha devrildi ha devrilcek diyerek kafanı koruyarak geziyorsun; öte yandan l200 emsali. VX100 ve L. Cruiser Prado da aşırı gevşeklik hissi var; kesinlikle dayanmayan suvlar gel gelelim su gibi yaktıkları benzinin kuruşunu hak etmiyorlar . L200 iyi mi o da değil, arazisi kabul edilir; manevrası iyi diferansiyel kilitleri çok iyi iş yapıyor ama gel gelelim asfaltta berbat. L200'den önce grand cherokee yumurta kasa - wj kasa vardı, o da düz yolda ön şaftı kıran bi suv; sanayiden çıkmıyordu.

Diyeceğim o ki, Türklerin binekteki vw fantazisi = 4x4'de toyota. Arabın çölde sürdüğü toyotaya bakıp bunlar şöyle dayanıyor böyle dayanıyor algısı yanlış; az lastikleri iyi olsa 4x4 duster/lastikleri iyi bi crosspolo bile o zeminde yürür. Bir de sanırım orta doğu ve gelişmemiş diğer ülkelere toyotanın odaklanmış olma durumu var, bi şekilde satıyor.

He arazi arabası mı görmek istiyosunuz; land rover defender. Ama bizim otokar yapımı olanlar değil, orjinali.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu testlerde en merak ettiğim soru lastiklerdir. Lastiklerin hangileri eski-yeni üretim sorusu dahil, hangi araçlarda hangi marka lastikler kullanılıyor merak ediyorum. Misal 205-55-16 ölçülerinde bir aracı, eskiden sahip olduğum primacy 3 ile teste soksan sonuncu gelir net. Ama pc5 ve muadili bir lastikle soksan ortalamanın altında kesinlikle kalmaz. Bana kalırsa bu testlerde araçlarda kullanılan lastiklerin üretim tarihi ile beraber markalarının da belirtilmesi gerekir.

Son düzenleme:

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bu testlerde en merak ettiğim soru lastiklerdir. Lastiklerin hangileri eski-yeni üretim sorusu dahil, hangi araçlarda hangi marka lastikler kullanılıyor merak ediyorum.
Ferrari, McLaren bu tip testler için ekip yolluyor. Burda araç test aracıdır, üstünde de ısındıkça daha iyi tutan lastikler (Michelin Pilot Sport Cup 2 galiba) olunca testte sonuç bu olmuş bence.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ferrari, McLaren bu tip testler için ekip yolluyor. Burda araç test aracıdır, üstünde de ısındıkça daha iyi tutan lastikler (Michelin Pilot Sport Cup 2 galiba) olunca testte sonuç bu olmuş bence.
O yüzden söylüyorum ya lastik markalarının ve üretim tarihlerinin belirtilmesi gerekiyor. Cup 2 lastikler gerçekten güzel seviyede dry grip'e sahip. O lastiklere rağmen böyle bir sonuç alınmışsa otomobil için kötü olmuş demektir. Ama belki ben kaynağını bulamıyorum, bu testlerde araçları izlerken aklımdan tek soru geçiyor. Hangi lastikler kullanılıyor ? Genel anlamda tüm geyik testlerinde alt bilgi olarak lastiğin markası ve üretim tarihinin de belirtilmesi taraftarıyım ki akıllarda şüphe kalmasın.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
buna nasıl bi kılıf uydurulabilir bilmiyorum daha önce konu açmayı düşündüm bununla ilgili ama bi kaç kişi paket olur diye açmamıştım. clio bile daha iyi dönüyor yahu

Özgür bi platformdayız, herkes dilediği konuyu açıp dilediği yorumu yapabilir. Karşıt görüştekileri ve görüşlerini aşağılamadığı sürece herhangi bi sıkıntı yok. Bu tür düşünceler içersinde olmamanı dilerim hacım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,440
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Madem geyik testinden gidiyoruz, şunu paylaşayım. Bu işin sorumlusu lastik olsa da böyle bir durum olmaması lazımdı.
77 km/h ile patlamak nedir ya. :( Eğer üstünde bu kadar kötü lastikle teste yolluyorlarsa oradan da yazıklar olsun derim. Marketing'i bu kadar iyi olan bir firma olan VW'den kötü lastik beklemem. Test aracı incelenmeli. Başka yerlerde testler de yapmak gerekiyor. Yoksa büyük sıkıntı.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Özgür bi platformdayız, herkes dilediği konuyu açıp dilediği yorumu yapabilir. Karşıt görüştekileri ve görüşlerini aşağılamadığı sürece herhangi bi sıkıntı yok. Bu tür düşünceler içersinde olmamanı dilerim hacım.
şimdi ikimiz de forumun durumunu biliyoruz benim düşüncemin sebebini de biliyorsun illaki atışmalar olacaktı öyle bi konu açsaydım :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Testi çekilen golf 2013 model ama testi şubat 2017 de yapılmış. Büyük olasılık lastikler bitiktir başka açıklaması olamaz

Primacy 3 kullanan megane tourer bile daha dengeli gözüküyor.

Edit: Altaki leon st izlememiştim o daha da iyi gözüküyor.

Son düzenleme:

Aygen

Profesör
8 Eyl 2016
87
78
1,060
27
Ankara
Marka
Audi
Valla akıllarına gelmemiş demek ki hala ani manevralarda takla atıyor. Eskiside takla atıyordu. Videosu var, otoriteler tarafından kabul edilmiş bir sorunu varken isterse Ağrı Dağı'na tırmansın, sorun sorundur.

Üstelik hayati bir sorundan bahsediyoruz.
Yazdıklarınızın her kelimesine katılıyorum.:rolleyes:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım