KAPALI 2017 i30 mu? Makyajlı yeni golf mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BayerischeMotorenWerke

Düz Yol Gazcısı
9 Mar 2017
2
0
235
Arkadaşlar eşime yeni araba almayı düşünüyoruz 2017 full+full i30 dizel otomatik ile boş golf dizel otomatik arasında kaldım fikirlerinizi merak ediyorum

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
İkisi arasında ciddi bir fiyat farkı ama bi' de şöyle düşünmek lazım: 3 sene sonra arabayı satacağınızı varsayalım, ikisi arasında ikinci el değer kaybında Golf lehine ciddi bir avantaj olacaktır. Bunun dışında Golf daha iyi bir araba ve İ30'u aldıktan birkaç ay sonra yeni nesli gelecek ve eski nesil olmuş olacak.

Katılıyorum..Hyundai belli bir çizgiye sadık kalmadan abuk subuk kasa değiştiriyor ve ikinci elde kullanıcısına zarar ettiriyor
2010 model bir i30 ile 2016 i30'u kıyasladığınızda sanki alakasız iki araca bakıyor gibi oluyor insan

UzunlardanEmre

Taklacı Güvercin
9 Mar 2017
29
38
295
35
SAMSUN
Boş boş boş diye nefen bahsedildiği detaylı belirtilirse daha rahat yorum yapılır. Cam tavan,park sensörü,katlanan ayna,otomatik park etme,cruise control, start stop gibi otomobilin temeli olmayan oyuncaklardansa motor,şanzıman,tüketim,güvenlik gibi konulara bakıp karar verirdim ben olsam.
şiddetle katılıyorum ;)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Boş boş boş diye nefen bahsedildiği detaylı belirtilirse daha rahat yorum yapılır. Cam tavan,park sensörü,katlanan ayna,otomatik park etme,cruise control, start stop gibi otomobilin temeli olmayan oyuncaklardansa motor,şanzıman,tüketim,güvenlik gibi konulara bakıp karar verirdim ben olsam.

Motor ve şanzıman konusunda i30, Golf ile yarışamaz..Tüketimler ve güvenlik zaten üç aşağı beş yukarı aynı. Geriye sürüş dinamikleri ve donanımsal ekstralar kalıyor..E arada da o kadar fiyat farkı olunca mantıken i30'a yönlenebiliyor insanlar
Ha şahsen aynı durumda ben olsam her ne kadar mantıklı dahi olsa gidip i30 almam o ayrı mesele

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Şahsen arabada donanıma, diğer bir tabirle oyuncağa önem veren biri değilim.
Beğendiğim bir araba boşsa, rakibi araba aynı paraya tam dolu olsa bile beğendiğim arabayı alırım.
Golf beğendiğim bir araba değil (VW düşmanı değilim, Tiguan-Beetle falan verdiler de almadım mı). İ30 hakkında bilgim yok.
Aynı markalar üzerinden gidersem fiyatlarını bilmiyorum ama, boş Tiguan mi dolu Tuscon mu deseler Tiguan'i tercih ederdim.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
i30 yeni kasa fiyatları açıklanınca golf'e biraz daha yaklaşacaktır. atıyorum fark 22 k değil 12 k olur. işin içinde stok eritmeden, yeni araca uygulanacak ötv ye kadar bir sürü girdi değişir. i30 gözünü golfün yerine dikmiş tasarımından v.s bu anlaşılıyor. keşke bir önceki kasayı bozmasalardı daha özgündü. neyse bu tercih meselesidir. golf altyapı, güvenlik v.s açısından daha önde tabiki. arkadaşların belirttiği gibi i30 donanım olarak önde. benim tercihim ikiside olmaz. birde bu aracı eşinize alıyorsanız bence daha farklı bişeyler bakın ne biliyim alakasız gibi gelebilir ama mazda cx3 v.s gibi.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
i30 yeni kasa fiyatları açıklanınca golf'e biraz daha yaklaşacaktır. atıyorum fark 22 k değil 12 k olur. işin içinde stok eritmeden, yeni araca uygulanacak ötv ye kadar bir sürü girdi değişir. i30 gözünü golfün yerine dikmiş tasarımından v.s bu anlaşılıyor. keşke bir önceki kasayı bozmasalardı daha özgündü. neyse bu tercih meselesidir. golf altyapı, güvenlik v.s açısından daha önde tabiki. arkadaşların belirttiği gibi i30 donanım olarak önde. benim tercihim ikiside olmaz. birde bu aracı eşinize alıyorsanız bence daha farklı bişeyler bakın ne biliyim alakasız gibi gelebilir ama mazda cx3 v.s gibi.

Fiyatlar açıklandı abi şöyle atayım

2017-05-03.png

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Hocam eğer opsiyon listesine bakarsan elite in Highline dan boş olduğunu görürsün :)
Evet aradaki fark ancak smart ve plus paketler birlikte alınırsa kapanıp artıya geçebiliyor. fiyat nerdeyse aynı oluyor bu opsiyonlar 13800 tl, bunu alırsanda fark olarak hyundainin artı bi kaç şeyi oluyor. ayrıntılı bakmadım ama sanırım akıllı kablosuz şarj v.s gibi yine aynı görüşteyim, ikisini de almazdım :) bir bayana da bence daha farklı bir araç daha iyi olur.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Evet aradaki fark ancak smart ve plus paketler birlikte alınırsa kapanıp artıya geçebiliyor. fiyat nerdeyse aynı oluyor bu opsiyonlar 13800 tl, bunu alırsanda fark olarak hyundainin artı bi kaç şeyi oluyor. ayrıntılı bakmadım ama sanırım akıllı kablosuz şarj v.s gibi yine aynı görüşteyim, ikisini de almazdım :) bir bayana da bence daha farklı bir araç daha iyi olur.
Şimdi plus ve smart eklerseniz i30 lehine fark açılıyor. Bu opsiyonları denk getirmek cidden zor bir şey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım