KAPALI 320.000 TL'ye araç önerisi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mmertkok

Düz Yol Gazcısı
26 Ağu 2018
6
4
145
Merhaba arkadaşlar ben 320.000 tl civarında bir araba düşünüyorum aklımda 4 araba var.
1- Bmw 4.20d cabrio
2- Bmw 5.20i (g30)
3- mercedes e 200 (2017)
4- Audi a5 1.4 tfsi (2017)
Benim aklımda şuan 4.20d geçiyor sebebi genç biri olduğumdan ve cabrio zevkini çok sevdiğimden ama aynı fiyatlara E clas ve 5 clas alabilirim tabi bi cabrio zevki almam ha bununyanındada A5 alıp 30.000 tl daha az harcayabilirim ( bu fikre pek sıcak değilim ama ) siz birazcık yardım etseniz çok mutlu olurum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben olsam g30 alırım sanırım. Sebebine gelince 420d cabrio çok güzel olabilir. Genç olabilirsiniz ancak bir kaç sene sonra sedan araç ihtiyacınız doğabilir. Tabi satıp yine alabilirsiniz o da ayrı da ben yaşlanıyorum o yüzden sanırım 520 :)
E fazla hantal gibi duruyor. O kadar para verip 1.4 tfsi de almam güçlü de olsa psikolojik :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bmw'nin 2 litre dizellerine bayılırım. Fırsatım olsa bu motora sahip bir bmw'yi düşünmeden alabilirdim. Arkadaşlar yanılıyorsam beni düzeltirler muhakkak ama 4.20'nin altyapısı F30 3 serisiyle ortak. Fakat g30 5'in altyapısı yepyeni. Bu noktada çevik, sportif bir sürüş istersen g30 da işini çok rahat görecektir. Yani bu araç E segment, çok ağırbaşlı gibi bir durum olmaz ortada.

Zor karar. Yılda kaç bin km yapıyorsunuz onu da bilemiyorum. Ama sanırım ben de tercihimi g30'dan yana kullanırdım. İç mekan kalitesinden dış güzelliğe, altyapı kalitesinden sürüş zevkine kadar her şey mevcut.

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bmw'nin 2 litre dizellerine bayılırım. Fırsatım olsa bu motora sahip bir bmw'yi düşünmeden alabilirdim. Arkadaşlar yanılıyorsam beni düzeltirler muhakkak ama 4.20'nin altyapısı F30 3 serisiyle ortak. Fakat g30 5'in altyapısı yepyeni. Bu noktada çevik, sportif bir sürüş istersen g30 da işini çok rahat görecektir. Yani bu araç E segment, çok ağırbaşlı gibi bir durum olmaz ortada.

Zor karar. Yılda kaç bin km yapıyorsunuz onu da bilemiyorum. Ama sanırım ben de tercihimi g30'dan yana kullanırdım. İç mekan kalitesinden dış güzelliğe, altyapı kalitesinden sürüş zevkine kadar her şey mevcut.

Bence Mercedes E agirbasli ancak g30 ona gore daha daha sportif.. Bir de platform olarak 4 ve 3 ayni..3 coupe’yi kaldirdilar adi 4 oldu iste :)
G30’un secenekler arasinda oldugu bir kiyaslamada 4 serisine bakmam bile :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bence Mercedes E agirbasli ancak g30 ona gore daha daha sportif.. Bir de platform olarak 4 ve 3 ayni..3 coupe’yi kaldirdilar adi 4 oldu iste :)
G30’un secenekler arasinda oldugu bir kiyaslamada 4 serisine bakmam bile :)
4'ün bana göre en belirgin farkı 2.0 dizel motoru ve cabrio kasaya sahip olması. Onun haricinde g30'un sürüşü 4'ü aratmaz, hatta daha rafine bir sürüş sunacağını bile düşünüyorum. Bilemedim yani ben 5'i seçerim. Ama 4'ü alana da niye aldın, alınmazdı demem. Zor karar. Neticede motorundan tutun da kasasına kadar bambaşka araçlar. Cabrio ve dizel ikilisine olan isteğin şiddeti belirler herhalde bu sorunun cevabını.

Son düzenleme:

Mmertkok

Düz Yol Gazcısı
26 Ağu 2018
6
4
145
Bayilerde araçları teste çıktığımızda mercedes e 200 ün bmw 5.20 i den 2 kat daha hantal olduğunu fakat sürüş esnasında e serisinin içinde insan mutlu oluyorda ta ki bmw 5.20i nin sürüşüne gidene kadar arabadan pek anlamayan biri 5.20i nin gidişinden gayet etkilenirdi. Fakat başka bir konuya değinince 4 serisinin 2.0 dizel motor oluşu ekonomikliği ve daha genç arabası olarak gördüğümden dolayı 4 serisini seçecek gibiyim hepinize çok teşekkür ediyorum inşallah bir gün bu arabaları çok daha ucuz fiyatlara görürüz

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Şahsen hiçbirini almam. 100k seviyesinden bir hot hatch veya MX-5 kalan parayla da yanına A4 Quattro, 3-Series, E-Class hangisi denk gelirse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım