KAPALI 320.000 TL'ye araç önerisi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mmertkok

Düz Yol Gazcısı
26 Ağu 2018
6
4
145
Merhaba arkadaşlar ben 320.000 tl civarında bir araba düşünüyorum aklımda 4 araba var.
1- Bmw 4.20d cabrio
2- Bmw 5.20i (g30)
3- mercedes e 200 (2017)
4- Audi a5 1.4 tfsi (2017)
Benim aklımda şuan 4.20d geçiyor sebebi genç biri olduğumdan ve cabrio zevkini çok sevdiğimden ama aynı fiyatlara E clas ve 5 clas alabilirim tabi bi cabrio zevki almam ha bununyanındada A5 alıp 30.000 tl daha az harcayabilirim ( bu fikre pek sıcak değilim ama ) siz birazcık yardım etseniz çok mutlu olurum.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Hangi aracı kullanıyorsun ve kaç paraydı ?
Mesela sana birisi çıksa satın aldığın araç için o araç çöp bu paraya xxx alınırdı dese ne düşünürdün ? :)
En son sahip olduğum arabam 2008 jeep grandcherokee limited 3.0crd idi 220 hp 500nm torku vardı, 95 e almıştım ,şuan arabam yok Türkiyede okumuyorum çünkü ,bulunduğum yerde de E39 530D düşünüyorum 4500€ fiyatı var.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,812
1
4,137
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Ben olsam bu yaşlarda bekarken 420d cabrio alırdım. Düşününce bu şekilde bir rakibi yok çünkü. Hem cabrio hem dizel güçlü ve ekonomik bir motoru hem de çok sağlam bir şanzımanı var. Üstüne üstlük arkadan itiş keyfi. Standart bir 4 serisine göre ağır olacaktır ama cabrio oluşu ve hard top olmasından kaynaklı. Malum mekanizma ve takla barları bayağı ağırlık katıyor.

Edit :
420d Carbio Yüksüz Ağırlık 1790 kg
418d Coupe yüksüz ağırlık 1560 kg

Son düzenleme:

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
gönül istiyor ki ne 3 serisi ne 4 ne de 5 serisi 2000cc motordan aşağı kullanmayalım ama sokağa çıksanız önünüzden geçecek her 10 arabanın 9.5undan daha performanslı 5.20i, çöp denilen araba da çoğu insanın hayalini kurduğu bir araba yorum yaparken ayakalarımız yere basarsa daha mantıklı konuşmalar geçer diye tahmin ediyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
gönül istiyor ki ne 3 serisi ne 4 ne de 5 serisi 2000cc motordan aşağı kullanmayalım ama sokağa çıksanız önünüzden geçecek her 10 arabanın 9.5undan daha performanslı 5.20i, çöp denilen araba da çoğu insanın hayalini kurduğu bir araba yorum yaparken ayakalarımız yere basarsa daha mantıklı konuşmalar geçer diye tahmin ediyorum
Ben de bunu anlamıyorum. Bu arkadaşlar nerelerde yaşıyor da yetmiyor bu araçlar. Beyler burası Türkiye. Vergilerden, yakıt fiyatlarından, hayat pahalılığından falan haberiniz var mı? 8-10lt yakacak araba alma bilmem kaç motor araba al yılda 10 bin vergi ver, 15-20 lt yaksın git ona yakıt al demek çok kolay.

Anketteki araçlardan tercihim E200 yönünde olurdu ama diğer seçeneklere bakılırsa sportif bir araç istiyorsunuz. Sanırım 520i derdim 3 araç arasında.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İlginç bir milletiz vesselam.. 2.0 - 3.0 litre hacimli g30'a milyona yakın para verirsin, yıllık 4-8 bin lira arası mtv ödersin, 7 liraya yaklaşan benzinle aracın karnını doyurursun sonra da buna bu kadar para verilir mi bu masraf yapılır mı deriz. Alternatif olarak 1.6 hacimlisini alıp bmw'ye binmek istersin, bu sefer de bmw'nin hakkı bu değil diye sallarız. Orta yolumuz da yok. 170-180 hp'lik araba şu trafik koşullarında nasıl yetmiyor, kime yetmiyor anlayamıyorum. Herkes 300-400 hp'lik araçlarla içli dışlı galiba.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben olsam bu yaşlarda bekarken 420d cabrio alırdım. Düşününce bu şekilde bir rakibi yok çünkü. Hem cabrio hem dizel güçlü ve ekonomik bir motoru hem de çok sağlam bir şanzımanı var. Üstüne üstlük arkadan itiş keyfi. Standart bir 4 serisine göre ağır olacaktır ama cabrio oluşu ve hard top olmasından kaynaklı. Malum mekanizma ve takla barları bayağı ağırlık katıyor.

Edit :
420d Carbio Yüksüz Ağırlık 1790 kg
418d Cabrio yüksüz ağırlık 1560 kg

420d ile 418d nin motorları temel olarak aynı değil mi? 2 araç da cabrio olduğuna göre bu kadar ağırlık farkı bence imkansız.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
evet haklısınız,ailemin kullandığı araba için bu grupta bana çöp dendi ( bazı kullanıcılar tarafından) arabaları için bende ne muamele gördüysem onu yansıtıyorum.

Peki ailenin kullandığı arabaya çöp dedikleri için buraya gelip başka bir aracı karalamak veya insanları yanlış yönlendirmek sence ne kadar doğru ? Madem aracına çöp diyorlar elindeki done'lerle bunu çürütürsün, başlığı sabote etmeye gerek yok..Kim neye çöp diyorsa desin, kullandığımız araçlar tenekeden başka bir şey değil. Bunu bir mesele haline getirmeye, veya insanlara saldırmaya sırf bu sebeple konuyu farklı noktalara çekmeye gerek yok

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
evet haklısınız,ailemin kullandığı araba için bu grupta bana çöp dendi ( bazı kullanıcılar tarafından) arabaları için bende ne muamele gördüysem onu yansıtıyorum.
Yahu burada 2.0 - 3.0 litre hacimli 250-350 hp'lik araçlara binenler mi gelip kendi kullandığınız aracın motoruna çöp diyor sanki. Bırak, salla gitsin o tipleri. Burada istisnaları saymazsak en baba motora sahip araç kullanıcısı 1.5 - 1.6 hacimli benzinliye biniyor. Ya turbolu ya turbosuz. İnsanlar senin kullandığına çöp dese ne olacak ? 1.6 dizele burada sallayanların bir kısmı tüplü tüpsüz atmosferik kullanıyor ya da giriş seviyesi premium araç motoru kullanıyor. Ne diye alınıp ona göre tavır alıyorsun ki hiç gerek yok. Sanki 5 litrelik atmosferik araca biniyorlarmış gibi dizele sallamaları zaten yeterince komik. O sebeple sen insanların bu komik ve ayıp olan davranışlarına onların seviyesiyle cevap verme ki komiklik ve ayıp bir tek onlara has kalsın.

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Peki ailenin kullandığı arabaya çöp dedikleri için buraya gelip başka bir aracı karalamak veya insanları yanlış yönlendirmek sence ne kadar doğru ? Madem aracına çöp diyorlar elindeki done'lerle bunu çürütürsün, başlığı sabote etmeye gerek yok..Kim neye çöp diyorsa desin, kullandığımız araçlar tenekeden başka bir şey değil. Bunu bir mesele haline getirmeye, veya insanlara saldırmaya sırf bu sebeple konuyu farklı noktalara çekmeye gerek yok
yoo benim insanları yanlış yönlendirdiğim veya karaladığım yok,kimseye saldırdığım da yok,evet kullandığımız arabalar teneke haklısınız , ben fikrimi söyledim 1.6 benzinli bu fiyat seviyesi ve bu segmentte üzer dedim o kadar,zorla engel olacak değiliz aracı alacaklara.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Yahu burada 2.0 - 3.0 litre hacimli 250-350 hp'lik araçlara binenler mi gelip kendi kullandığınız aracın motoruna çöp diyor sanki. Bırak, salla gitsin o tipleri. Burada istisnaları saymazsak en baba motora sahip araç kullanıcısı 1.5 - 1.6 hacimli benzinliye biniyor. Ya turbolu ya turbosuz. İnsanlar senin kullandığına çöp dese ne olacak ? 1.6 dizele burada sallayanların bir kısmı tüplü tüpsüz atmosferik kullanıyor ya da giriş seviyesi bmw motoru kullanıyor. Ne diye alınıp ona göre tavır alıyorsun ki hiç gerek yok. Sanki 5 litrelik atmosferik araca biniyorlarmış gibi dizele sallamaları zaten yeterince komik. O sebeple sen insanların bu komik ve ayıp olan davranışlarına onların seviyesiyle cevap verme ki komiklik ve ayıp bir tek onlara has kalsın.
haklısınız,teşekkür ederim gerçekten
sorun yok:)

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Ben zaten bu benzinli-dizel-lpg tartışmalarını hiç anlamam ben mesela benzinli severim dizel lpg almam ama alana da karışmam, bide şunu alsaydıncılar var,
Bunu 3.20i sahibi olarak hep yaşıyorum herkesin ağzında bi 3.20d alsaydın, ben zaten dizel sevmiyorum yıllık bilmem kaç tl vergi fazla ödeyeceğim astarı benzinden pahalıya gelecek, elime de performans anlamında hiçten biraz fazlası geçecek, çevre kirliliği de hediyesi.

ama bi 330 olsa yakın fiyata ve hazır bayide, hiç durmaz onu alırdım ancak Trde mümkün değil özel sipariş geçeceksin, kampanyalı fiyattan yararlanamayacaksın, üzerine bir de TR piyasasında 2ay sonraki kurdan ödeme riskini alacaksın o da mantıklı değil

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
5.20i ile 4 gün geçirdim. 5.30i yi kartepe yollarında kullandım. 5.20i günlük kullanımda gayet iyi bir araba ve güçlü hissettiriyor. Tabi bu gücü 177 bg kullanarak değil biraz ilüzyonla yapıyor. Nasıl mı? Aracın motor yalıtımı çok çok iyi. Ve gaza bastığınız zaman araç sanki 2-3 bin devir aralığında gidiyormuş gibi bir hissiyatı var ancak göstergeye baktığınızda 5 bin deviri görüyorsunuz. Her zaman belirttiğim gibi F20 kullanıcısıyım ve G30 un 170 i benim arabanın 110 u gibi hissettirdi. Bununla beraber 1 ay kadar da makyajlı 3.20i sportline tecrübem oldu. F30 G30 dan çok daha atik ama giderken verdiği huzuru hiç birşeye değiştirmem ben olsam, ayrıca G30 un direksiyon hissiyat konfor oranı F30 dan iyi geldi bana. F30 u sport modda ayarlardan “sadece tahrik” modunda kullanınca rahat edebildim (bilenler bilir F20 2011 ilk üretimler hidrolik direksiyonludur). Bununla beraber Mercedes E ve BMW 5 karşılaştırmasında da abimin 2015 E serisini kıstas alacağım. Arada nesil farkı olmasına rağmen sadece hissiyattan bahsedeceğim;
E serisi yavaşken de huzur veren bir araba ancak 5 serisi sinsi bir araba. Hızlanmak istiyor ve çaktırmadan yapıyor. İbreye baktığınızda 140-150 leri görüyorsunuz ve bunu size hiç hissettirmiyor. 40 ımdan sonra E 40 ımdan önce 5 isterim ben. Onun haricinde yeni E ilede kısa bir birlikteliğimiz oldu ve ben açıkçası hiç beğenmedim. Havalı süspansiyonlusu ise çok daha farklı bir araç gibi hissettiriyor. O yüzden standart süspansiyonlu E yi 5 in karşısına koymuyorum ben.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım