alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Evet arkadaşlar merhaba :)

Malum Alfa gittigidiyor. Kaporayı aldık yarın son dk aksiliği olmazsa satılıyor.

Yerine alacağım araba için acele etmeyeceğim. 40bin ile 65bin tl arasında bir şeyler düşünüyorum. Aralık neden bu kadar fazla demeyin, atıyorum fiesta alırsam 50binden fazla paraya almam :)

Düşüncelerim 2009 sonrası kasa fiesta, astra h, golf 6, 2008 audi a3, ford focus veya mondeo.
Plase sportage tucson mini cooper s falan da olabilir bir kaç ilgimi çeken ilan var :)

Seçeneklerin bu kadar fazla olma sebebi de bu sefer öyle aman viraj kasam çok aşk annecim falan arabası bakmıyorum. Rahat satabileceğim, piyasada fazla bulunan bi araba bakıyorum. Az yakmasını da istiyorum ayrıca.

Motor donanım konusunda da önerilerde bulunabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler herkese :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-degisensiz-boyasiz-masrafsiz-667226205/detay

Avantajları:
şasisi ve güvenlik ekipmanları iyidir. diz airbag bile var. IIHS'den top safety pick aldı.
Yakıtı ekonomiktir. LPG ile 25kr ortalamalarda gezebilirsin arabanın motoruna alışırsan, kullanmasını bilirsen.
Herhangi bir kronik sorunu yok.
iç kabini oldukça geniştir. Bagaj ortalama bir sedan kadar. ilandaki simit tüplü zaten kayıp yok. ince yanak stepneli. ben ince yanak stepneyi bagajda gezdiriyorum çok alan kaybetmedim.
Klima digital ve konforlu çalışıyor fan sesi fazla olmuyor belli bir kademeye kadar.
Bakım maliyetleri düşüktür. (triger zincirli, otomatik gergili, Mitsubishi ömürlük olduğunu söylüyor ama servisteki ustalardan 400bin km'lerde zincir ses yaparsa öyle değiştiriyoruz dediler) bujiler iridyum 80-90bin km dayanıyor.

Eksikleri:
hız sabitleme yok(özel bir servis 1750tl civarına takıyordu)
Ön takım soğuk havalarda belli belirsiz ses yapabiliyor, herhangi bir parçası arızalı/bakımsız olduğundan değil huyu öyle :)
Ses yalıtımı bana normal geliyor ama bir alman kadar sessiz değildir. Bi civic kadar da gürültülü değildir.
lpg'de subaplar 80bin km sonra eriyor. istanbul, ankara, denizli gibi belli yerlerde ünlü tamir eden ustalar var. Diğer illerde de vardır da ben tanımıyorum. 80bin km'de lpg ile 8bin tl kar edersin 2000 gibi subap maliyeti olur. LPG'si yeni takılmış veya lpg'de 20-30bin yapmış araba her zaman memnun eder maliyet olarak.

Ben aracıma AFR ayarı yaptırdım. Daha uzun subaplar dayanabilir diyorlar bakalım. OBD üzerinden ölçümleri kontrol ettiğimde araba gayet güzel değerlerde duruyor 10bin km'dir lpg'de olduğu halde.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,729
6,804
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
En mantıklısı filo çıkması olmadığından emin olacağınız bir 1.3 mjet egea gibi duruyor

olabilir vallahi hele bi de hb bulursam harika olur :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-bakimli-cam-tavan-full-paket-647021384/detay
Araziye de yerden yüksek diye sokarsın rahat rahat.Atarsın içecek yiyeceği istediğin gibi.Panaromik tavanla da yukarı bakar mm dan şarkı açıp mis.Uzun yolda da doldurursun milleti.Mantıklı

ben bunları sevmiyorm ya :(

Bu bütçeye göre bence Astra J, Egea, Fluence veya nispeten düşük km de bulunursa Focus mk3 alınabilir.

astra j ve focus baktıklarımdan biriydi egea da bu başlık sayesinde aklıma girdi, fulence ıııh :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-degisensiz-boyasiz-masrafsiz-667226205/detay

Avantajları:
şasisi ve güvenlik ekipmanları iyidir. diz airbag bile var. IIHS'den top safety pick aldı.
Yakıtı ekonomiktir. LPG ile 25kr ortalamalarda gezebilirsin arabanın motoruna alışırsan, kullanmasını bilirsen.
Herhangi bir kronik sorunu yok.
iç kabini oldukça geniştir. Bagaj ortalama bir sedan kadar. ilandaki simit tüplü zaten kayıp yok. ince yanak stepneli. ben ince yanak stepneyi bagajda gezdiriyorum çok alan kaybetmedim.
Klima digital ve konforlu çalışıyor fan sesi fazla olmuyor belli bir kademeye kadar.
Bakım maliyetleri düşüktür. (triger zincirli, otomatik gergili, Mitsubishi ömürlük olduğunu söylüyor ama servisteki ustalardan 400bin km'lerde zincir ses yaparsa öyle değiştiriyoruz dediler) bujiler iridyum 80-90bin km dayanıyor.

Eksikleri:
hız sabitleme yok(özel bir servis 1750tl civarına takıyordu)
Ön takım soğuk havalarda belli belirsiz ses yapabiliyor, herhangi bir parçası arızalı/bakımsız olduğundan değil huyu öyle :)
Ses yalıtımı bana normal geliyor ama bir alman kadar sessiz değildir. Bi civic kadar da gürültülü değildir.
lpg'de subaplar 80bin km sonra eriyor. istanbul, ankara, denizli gibi belli yerlerde ünlü tamir eden ustalar var. Diğer illerde de vardır da ben tanımıyorum. 80bin km'de lpg ile 8bin tl kar edersin 2000 gibi subap maliyeti olur. LPG'si yeni takılmış veya lpg'de 20-30bin yapmış araba her zaman memnun eder maliyet olarak.

Ben aracıma AFR ayarı yaptırdım. Daha uzun subaplar dayanabilir diyorlar bakalım. OBD üzerinden ölçümleri kontrol ettiğimde araba gayet güzel değerlerde duruyor 10bin km'dir lpg'de olduğu halde.

bunların tipi şekli çok hoşuma gidiyor da 2nci elde daha değerli diğer seçenekler daha cazip geliyor :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

bunlar radarımda ya, sw olmayabilir belki ama bakınıyorum

@alfhonso abi bu ilanlara da bakabilirsin:
ÜNLÜ den 2014 FOCUS 1.6TDCI TREND X DEGISENSIZ
İlan No: 666036554
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...us-1.6tdci-trend-x-degisensiz-666036554/detay

SAHIBINDEN 2015 ASTRA CDTI BUSINESS
İlan No: 664848666
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...nden-2015-astra-cdti-business-664848666/detay

her ikisi de baktığım araçlardan da focus öncelikli :)

denizlide mazda parçacısı da servisi de yok, o yüzden maalesef :)

Eğer egea alınıcaksa yakın zamanda 51 e 2017 hatasızınu 57 ye 2018 2 bin kmde alan tanıdıklarım var fiyatlar çok güzel

kesinlikle. Hb bulabilirsem düşünüyorum

Öneriler için teşekkürler arkadaşlar. Babamın isteğiyle seçim sonrasını bekleyeceğiz ancak bir yandan da kelepir tabir edilen sıkışan dövüşen acil satılık bulabilirsem çökeceğim. Önceliğim Denizlideki ilanlar olsa da şehirdışı da mümkün :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım