Accent Era 1.5 CRDI yazılım geliştirme süreci

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
turbo lagını minimum düzeye indirip, alt deviri canlandırabiliriz. EGR iptali olmazsa olmaz :) güç istiyorum derseniz de %15 soft %25 hard olarak geçiyor... Yurt dışında gelende her stock araca %20 civarında gücünü yükseltip yazılım atıyorlar. Burası TR yakıt kalitesi, motor hacminin düşüklüğü nedeniyle bu oran aşağı düşebilir :)
Turbo lag dan sıkıntı yok dediğim aralıkta güç yok araba 240 torkunu 1900 devirlerde vermeye başlıyor sırf onu aşağıya çekmek için yazılım atmayı düşünüyorum. Buna bağlı olarak 2000 devirde 95 km hızı da yükseltip uzun yolda da tüketimi düşürebilirim diye hayaller kurdum ne kadar doğru hayaller bilmiyorum :)

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
kobay lazımmı kobay ahaha :D
lazım valla ahahah :D :D

kazasız, belasız, kırımsız sürüşler. Yazılımı kendiniz atmanız daha güzel olmuş. İstanbuldaysanız dosthane şekilde bir deneme yapabiliriz.:)
muğladayım eğer bodruma tatile gelirseniz yazın bir şeyler yapabiliriz :D

Turbo lag dan sıkıntı yok dediğim aralıkta güç yok araba 240 torkunu 1900 devirlerde vermeye başlıyor sırf onu aşağıya çekmek için yazılım atmayı düşünüyorum. Buna bağlı olarak 2000 devirde 95 km hızı da yükseltip uzun yolda da tüketimi düşürebilirim diye hayaller kurdum ne kadar doğru hayaller bilmiyorum :)
ee kanka şöyle bir şey yapalım... tork bandını aşağıya çektik alt devirler canlı oldu geldik senin hayaline :D eskisine oranla misal 120 ile uzun yolda yakıt tasarrufu yapmak istiyorsun diyelim. 120 de 2400-2500 civarına geldiğini varsayarsak o devir aralığındaki yakıt miktarını düşürüp yakıt zamanlamasını ufak bir şekilde artırırız. püskürtme basıncı ve turbo basınıcını da hesaplayıp artırırsak normalinden daha az yakar. bunu da gaz pedalına oranla yapabiliriz. %20 altı bastığın zaman o devirlerde tasarruf moduna geçer. üstü basınca yürür :) <3 daha çok böyle kombinasyon var. Zamanı gelince uygun bir dille anlatacağım herkese :D

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Peki bizim golfleri kaç bg yapıyosun dr.ozi?Dışarıda çoğu kişi 140-145 bg yapıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
Marka
Bugatti
Peki bizim golfleri kaç bg yapıyosun dr.ozi?Dışarıda çoğu kişi 140-145 bg yapıyor.

Valla istersen 160hp de yaparız :D ama önceliğimiz motorun düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasıdır. Şöyle söyleyeyim 127-130hp ideal ama aracı iyi tanıyıp yazılımı ona göre atarsak yazılımla 130hp olmuş araç 140 hp gibi gider. Turbo&enjektörü zorlamadan hem de tabii motorun ısısını da yükseltmeden.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford

Alicim isteğine göre 1 bg de yapar 80 bg de :D araba 105 bg ise 105.1 de yapar 106 da :D
He amaç bg çok olsun diyosan 250 bg yapar ama yeni turbo ve piston seti alman lazım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,897
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1.5 - 1.6 dizeller için genelde 120-130 hp 300-320 nm tork idealdir. Hem motoru çok yormaz hem de yeterince gider. Zaten çoğu motorun güncellenmiş fabrikasyon hali de bu civarda değerlerle çıkıyor piyasaya.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,897
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen öyle. Tavsiye ve önerilerini de duymaktan onur duyarız :)
Estagfurullah kardeşim, bu konularda öyle çok bir bilgim ve tecrübem yoktur benim. Tutup da öneri ya da tavsiye vermeye kalkarsam bilenler karşısında haddimi aşmış olurum. Ben daha çok okuyup izleyip bir şeyler öğrenmeye çalışan taraftayım :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
lazım valla ahahah :D :D

muğladayım eğer bodruma tatile gelirseniz yazın bir şeyler yapabiliriz :D

ee kanka şöyle bir şey yapalım... tork bandını aşağıya çektik alt devirler canlı oldu geldik senin hayaline :D eskisine oranla misal 120 ile uzun yolda yakıt tasarrufu yapmak istiyorsun diyelim. 120 de 2400-2500 civarına geldiğini varsayarsak o devir aralığındaki yakıt miktarını düşürüp yakıt zamanlamasını ufak bir şekilde artırırız. püskürtme basıncı ve turbo basınıcını da hesaplayıp artırırsak normalinden daha az yakar. bunu da gaz pedalına oranla yapabiliriz. %20 altı bastığın zaman o devirlerde tasarruf moduna geçer. üstü basınca yürür :) <3 daha çok böyle kombinasyon var. Zamanı gelince uygun bir dille anlatacağım herkese :D
2000 devirin altında ne kadar hız yaparsam o kadar iyi. Mübarek motor az yakıyor tamam da bir sesi var traktör yanında vtec açıyor sanki. Bide muhteşem citroen muhendisligi sağolsun motor arabanın içinde :D

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
Marka
Bugatti
2000 devirin altında ne kadar hız yaparsam o kadar iyi. Mübarek motor az yakıyor tamam da bir sesi var traktör yanında vtec açıyor sanki. Bide muhteşem citroen muhendisligi sağolsun motor arabanın içinde :D
@yaso dan öğrendiğim şeyleri hemen sana satayım knk :D motor yağı kaliteli olck, enjektörü temizleticen, egryi iptal edicen tmmdır :D yakıtı da kaliteli güvenilir bi yerden aldın mı motor sesinde azalma olur :D

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Jargon gittikçe esnafa doğru kayıyor :D Piyasaya hazırsınız beyler. =)
Öyle de demeyelim de sorulan soruya göre verilecek cevap değişiyor haliyle diyelim abi :) Şuan piyasaya hazır olabilmemiz için Ozan'ın Afyona birkaç kere daha gidip sınavlarını vermesi, benim de turbo söküp takmadan önce hocamın istediği manyetik karıştırıcı denen zımbırtıyı bitirme ödevi olarak teslim etmem lazım :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Beyler bu egr nedir harbiden? İptali kaç paraya olur mekanik ve elektronik olarak? İptal edince ne olur? Dpf nin de içini boşaltsak kara duman mi atarız üzerinde kat durursa? Bunları araştırıyorum ama hiç doğru düzgün anlatıp cevap veren yok sizden dinlemek istiyorum. İnternetten bak derseniz de haklısınız :)

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
866
2,027
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Beyler bu egr nedir harbiden? İptali kaç paraya olur mekanik ve elektronik olarak? İptal edince ne olur? Dpf nin de içini boşaltsak kara duman mi atarız üzerinde kat durursa? Bunları araştırıyorum ama hiç doğru düzgün anlatıp cevap veren yok sizden dinlemek istiyorum. İnternetten bak derseniz de haklısınız :)
Egr de kör conta var (yazılımla da kapatıldı), dpf nin de içi boş 3000 devir sonrası vaziyet böyle :) fiyatları hakkında bilgim yok.

Son düzenleme:

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Öyle de demeyelim de sorulan soruya göre verilecek cevap değişiyor haliyle diyelim abi :) Şuan piyasaya hazır olabilmemiz için Ozan'ın Afyona birkaç kere daha gidip sınavlarını vermesi, benim de turbo söküp takmadan önce hocamın istediği manyetik karıştırıcı denen zımbırtıyı bitirme ödevi olarak teslim etmem lazım :D
bu manyetik karştırcı kimyacıların kullandıklarından mı ?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
50 ₺ ye egr valfini söküp kör conta dedikleri metal plaka ile valf girişini kapatıyorlar (tavsiye edilmez). Yazılımla iptali normal bir yazılım ücreti kadar. Ecuya direk olarak egr valfine egzoz gazı göndermemesini söylüyorsun. Bu durumda motor zorlanmadan hallediyorsun yani senin motorun artık tamamen egr siz oluyor.
bu manyetik karştırcı kimyacıların kullandıklarından mı ?
Aynen bro bilgin varsa yardımlarını beklerim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım