Alfa Romeo 156- ALF38

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,662
1
64,574
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Abi ebattan ebata değişiyor kanal sayısı.Polonya üretimi 3 kanallı iyidir hoştur :) Bizdeki 3 kanallılar da meğersem polonya üretimiymiş 15" likler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

valla mümkündür, 15lik 4 kanallı yokmuş zaten. Forumlarda da aynı şekilde gördüm doğru olma ihtimali yüksek

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,101
7
51,511
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
valla mümkündür, 15lik 4 kanallı yokmuş zaten. Forumlarda da aynı şekilde gördüm doğru olma ihtimali yüksek
Lastiğin rodajı geçtikten sonra hala güzel tutuyorsa kanalın lafı olmaz. Benim lastiklerde tek kanal var nedir yani :D Hamur çok mühim asıl. O da dediğim gibi rodaj tamamen bittikten sonra kendini gösterir.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
S.A. beyler
Gec farkettim konuyu, geyik basliginda tebrik etmistim ama tekrar hayirli olsun @alfhonso . Allah gule gule binmek nasip etsin…
Bende de aynisinin fumesi vardi. Hayatimda en cok keyif alarak bindigim arabadir kendisi. Nacizane birkac tespit ve yorumda bulunmak istiyorum.
  • Pasta ciladan sonra disi baya toparlanmis ama koltuklar ve plastik aksam cok ama cok hor kullanilmis. Surucu kapisindaki cam dugmelerinin oldugu plastigin uzerinde ne yaptilar bilmiyorum ama tabloya donmus !!!
  • logolar en kronik problemlerden birisidir, takip et zaman zaman birmot ucretsiz check up ve logo degisim kampanyalari yapar, ben o sekilde degistirmistim :D
  • gordugum kadariyla direksiyon ve vites topuzunda deformasyon var benimkinde oldugu gibi, bostanci da kaplatmistim ikisini de cok guzel olmustu, hatta kirmizi dikis attirmistim, tavsiye ederim.
  • park sensorlerini tampon rengine boyatmani tavsiye edecektim ama “zarar vermek istemiyorum” yazmissin. Bilidigim kadariyla bunun bir zarari olmamasi lazim. zarari olacagini dusunuyorsan sadece sensorleri degistirebilirsin tanesi 10-15 bilemedin 20 tl den fazla olmaz, gercekten cok siritiyor :D
  • plaka hakkaten efsane olmus :D
  • bu arada aracin suspansiyon acisindan cok konforlu oldugunu yazmissin, bunu pek anlamamistim taki uzerinde 15” jant oldugunu ogrenene kadar :D, bende 17” jant varken cok sertti, direk tak tuk tu yani. 16” e gecmistim, sonra biraz kendine gelmisti.
  • Gunduz ledleri bence fena olmamis, ben normalde birbirine bu kadar yakin duranlari sevmem ama sanirim corolla gore gore alisti gozlerim :D
  • Bu arada ben de far neden bu kadar parlak 13 yasinda arabaya gore dicektim ki sen aciklamissin, ellerine saglik cok guzel olmus :D
  • Zaten biliyorsundur belki ama bu araba her 3-4 bin km de 1 lt yag yakar, o yuzden takibini iyi yapmani tavsiye ederim.
  • Teyp benim de gozume hos gorunmedi, orjinali basarili degil biliyorum ama bi usb baglantisi yaptirip torpidonun oralarda kullanabilirdin sanki, neyse tabi bu is zevk isi
  • Jantlar cok guzel masallah
  • geceleri butun renklerin kirmizi olusu ve butun gostergelerin sana bakisi insana muthis bir haz verir, sanki cok daha ozel bir makinede oturuyormussun gibi :D
  • Manuel alman cok iyi olmus, zaten selespeed lerde ciddi problemler var, ayrica bu aracin en keyif veren yanlarindan birisi de vites degistirmektir :D
Son olarak, 156 kendisiyle ugrasilmasi zaman harcanmasi gereken bir arac ama bunu yaparkende insana zevk ve sevk veren bir araba, bu yuzden de elini uzerinden cekemeyeceksin ama bundan da buyuk keyif alacaksin.

Bir de en onemlisi; satarken cooooook uzulecek, sonrasinda coooooook ozleyeceksin :DDDDD

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,662
1
64,574
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
@saracer teşekkür ederim çok güzel açıklamışsın. Logoları hallettim ya memnunum şuan ama birmotun o olayını sevdim bi araştırayım :D
Konfor olarak cidden rahatım, yeni egplerle daha da rahatladım.

Aldığımın 2nci günü 2000 lira kara geçebilirdim, satmadım satmak istesem dahi babam sattırmayacakmış git kendine başka al diyor :D

Yağı takipteyim, harbiden yakıyor. Bagajda 10 40 motul mevcut :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,662
1
64,574
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
@saracer Teyp olayında arkadan usbyi araştırdım cd changer çıkışı olanlara uyduruyorlarmış ama bende changer yok, orjinali evde zaten dursun dedim geçtim :D

Jantlar benim sevdiğimden değil aslında, bi model var onu daha çok seviyorum pcden girdiğimde atayım, ama bu da fena değil yani

Gösterge renkleri cidden çok hoş,daha pioneer de kırmızı aslında uyum sağladı, plaka bni benden aldı ya arabayı almam da fazla pazarlık yapmadıysam sebebi plaka :D

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Selamlar, isten gucten ancak firsat bulabildim @alfhonso
bu jantlar efsane olur, ama temiz cikmasini bulmak lazim :D malum el yakiyor !!!
Bu arada bende bi karistirdim eski fotolari, ters hatirliyormusum sanirim :D arabanin uzerinde 15 varmis, ben 16 yapmisim :D
sonra sert oldu diye sikayet etmistim demekki :D
Bu arabanin ben almadan onceki ilan fotosu
33498817le6.jpg

Bu da benim sonradan taktirdigim 16" jantlar, tavsiye ederim bulabilirsen cok $IK duruyor :D
Screen Shot 2017-07-22 at 14.48.35.png

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,662
1
64,574
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Selamlar, isten gucten ancak firsat bulabildim @alfhonso
bu jantlar efsane olur, ama temiz cikmasini bulmak lazim :D malum el yakiyor !!!
Bu arada bende bi karistirdim eski fotolari, ters hatirliyormusum sanirim :D arabanin uzerinde 15 varmis, ben 16 yapmisim :D
sonra sert oldu diye sikayet etmistim demekki :D
Bu arabanin ben almadan onceki ilan fotosu
Ekli dosyayı görüntüle 8382

Bu da benim sonradan taktirdigim 16" jantlar, tavsiye ederim bulabilirsen cok $IK duruyor :D
Ekli dosyayı görüntüle 8384

oooo bu jantlar da çok iyi işte sıfırı 2500 3000 civarında

yalnız bunlar 17 diye hatırlıyodum ben

sende bizdenmişsin ya :D 159ların orta konsolu sevemedim gitti ama direksiyonu ön farları falan çok hoşuma gidiyor inanılmaz bi havası var arabanın

Son düzenleme:

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
oooo bu jantlar da çok iyi işte sıfırı 2500 3000 civarında

yalnız bunlar 17 diye hatırlıyodum ben

sende bizdenmişsin ya :D 159ların orta konsolu sevemedim gitti ama direksiyonu ön farları falan çok hoşuma gidiyor inanılmaz bi havası var arabanın
Aslinda daha once bahsetmistim eski bir Alfisti oldugumdan, kacirmissin. Mustang den sonra hedef Giulia :D
Walla benim de aklimda 17" diye kalmis, emin olmak icin abime de sordum (Ben 159 u alinca 156 yi ona vermistim :D) cok emin bir sekilde 16" dedi, aslinda gozle bakinca da 17" gibi gorunmuyor, yanaklar hala cok genis.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,662
1
64,574
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Aslinda daha once bahsetmistim eski bir Alfisti oldugumdan, kacirmissin. Mustang den sonra hedef Giulia :D
Walla benim de aklimda 17" diye kalmis, emin olmak icin abime de sordum (Ben 159 u alinca 156 yi ona vermistim :D) cok emin bir sekilde 16" dedi, aslinda gozle bakinca da 17" gibi gorunmuyor, yanaklar hala cok genis.

16sı bulunabilir mi bilmiyorum açıkcası da bulabilsem o an bütçem olsa geçerim beğendiğim jantlardan açıkcası ben 17 altı yok diye bildiğimden onu atmamıştım :)

Yok daha önceden alfa sahibi olduğunu hatırlıyorum da alfa sahibi olmakla alfisti olmak aynı şeyler değil, benim arabayı aldığım adam 12 airbag olduğunu görünce ufak çocuk var hanım da kullanacak bu fiyata alacağım en güvenlikli araba diye düşünüp almış mesela :)

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
16sı bulunabilir mi bilmiyorum açıkcası da bulabilsem o an bütçem olsa geçerim beğendiğim jantlardan açıkcası ben 17 altı yok diye bildiğimden onu atmamıştım :)

Yok daha önceden alfa sahibi olduğunu hatırlıyorum da alfa sahibi olmakla alfisti olmak aynı şeyler değil, benim arabayı aldığım adam 12 airbag olduğunu görünce ufak çocuk var hanım da kullanacak bu fiyata alacağım en güvenlikli araba diye düşünüp almış mesela :)
O zaman sana gunun suprizini yapayim :D
https://www.sahibinden.com/ilan/yed...alfa-qv-jant-lastik-205x40x16-448791789/detay
Direk yapistir :D Lastiklerde cok iyi :D Sahibinden 1500 e bitirsin...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,662
1
64,574
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım