Alfa Romeo 156- ALF38

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İlan kalktı, satmıyorum. ..
:D
upload_2018-8-13_20-51-0.png

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Özlüyorum alfamla geçen günleri bir maddi imkan yakalarsam yeniden aranızdayım , bu arada gündüz ledlerini sökmeyi düşündünüz mü ? :)

Aldığım ilk gün orjinal olmayan her şeyi söktüm, onu söyledim gelmedi :D çok güzel yere yapmış nomussızlar

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,775
3
9,720
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Aldığım ilk gün orjinal olmayan her şeyi söktüm, onu söyledim gelmedi :D çok güzel yere yapmış nomussızlar

Bence biraz daha uğraş derim elde edilecek görüntü daha güzel olacaktır :) birde simetrik hastalık mı yoksa fotoğraf açısı mı bilemedim araç logosuna baktınız mı ? :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Arkadaşlar bilin bakalım ne oldu ?

Benim bujiler gene cortladı.... Cinnet geçireceğim, bujiyi aldığım işyeri sahibine saldıracaktım hayatımda ilk defa gözlerimi kapattım ya sabır ya sabır çektim......

NGK en iyisi dedik aldık, 8 bujiye 500 lira verdik. 3 defa cortladı bujiler. hep aynı subap üzerindeki bujileri yediğinden şüphelendim üst kapak açtırdım, 3.150 lira para harcadım yarı motor yapıldı gibi oldu bi de...

Her şey iyi güzel derken dün bi baktım yine lok lok ses var... gittim direk ustaya çıkardık bi baktık yine buji kesmiş.... 4 ince buji aldım adam bi de bujilerde sıkıntı olmadığını iddia etti, bu sefer ücretsiz vermek istemedi... parası neyse söyle dedim inat ettim... benim mayıs ayında 8ini 500 tlye aldığım bujiler yeni zamlarla 880 lira olmuş..

Kalın bujilerde sıkıntı yoktu, 4 ince bujiye 500 TL verdim aldım yenisini.... Şimdilik sıkıntı yok ama bu buji mevzusu beni çıldırttı.....

7DGpML.jpg

Bana öyle bakma.... Kırgınım sana :(

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota

Benim bujiler gene cortladı.... Cinnet geçireceğim, bujiyi aldığım işyeri sahibine saldıracaktım hayatımda ilk defa gözlerimi kapattım ya sabır ya sabır çektim......

NGK en iyisi dedik aldık, 8 bujiye 500 lira verdik. 3 defa cortladı bujiler. hep aynı subap üzerindeki bujileri yediğinden şüphelendim üst kapak açtırdım, 3.150 lira para harcadım yarı motor yapıldı gibi oldu bi de...

Her şey iyi güzel derken dün bi baktım yine lok lok ses var... gittim direk ustaya çıkardık bi baktık yine buji kesmiş.... 4 ince buji aldım adam bi de bujilerde sıkıntı olmadığını iddia etti, bu sefer ücretsiz vermek istemedi... parası neyse söyle dedim inat ettim... benim mayıs ayında 8ini 500 tlye aldığım bujiler yeni zamlarla 880 lira olmuş..

Kalın bujilerde sıkıntı yoktu, 4 ince bujiye 500 TL verdim aldım yenisini.... Şimdilik sıkıntı yok ama bu buji mevzusu beni çıldırttı.....

7DGpML.jpg

Geçmiş olsun abi bence bir daha sorun yaşamadan ufaktan yol verebilirsin üzülüyorum ama gerçek bu sanırım

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Geçmiş olsun abi bence bir daha sorun yaşamadan ufaktan yol verebilirsin üzülüyorum ama gerçek bu sanırım

Satmak istemiyorum ya... Buji satıcısının söylediğine göre önceki sattığı seri bujilerde hata çıkmış, bütün seriyi fabrikaya geri göndermiş.
Ona güveniyorum

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hımm bir diğer hipotezim: Orada kalıcı bir ayarsızlık/deformasyon olmuş gibi.Kim çözer çözülür müü.. bilemiyorum abi sanayiden alfadan anlamıyom:(

Valla bobinler değişti, motor yeni sayılır. buji kabloları vs hepsi yeni. Şu an için bujilere negatif etki edebilecek hiç bir şey yok. Merakla bekliyorum ben de açıkcası

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault

7DGpML.jpg

Hocam çok geçmiş olsun, okurken canım sıkıldı. Güzelim araçta buji gibi küçük şeylerin sorun olması çok şaşırttı. Umarım sorunun tekrarlamaz. :(

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hocam çok geçmiş olsun, okurken canım sıkıldı. Güzelim araçta buji gibi küçük şeylerin sorun olması çok şaşırttı. Umarım sorunun tekrarlamaz. :(

Hiç sorma hiç sorma, üzüntüm giden paraya falan değil, çözülememiş olmasınaydı. Şimdilik bir sıkıntı görülmüyor umarım da olmaz

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım