KAPALI Arac alımında sona yaklaştık Clio 1.2 hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Merhaba arkadaslar bugun renault bayisine gittik ikinci elde bayram neticesinde fiyatlarin artmasi milletin aracina toz kondurmamasi ederinden fazla fiyatlar istemesi vs vs sebeplerden dolayi ikinci elden inanin soguduk. Zaten birca giriyorken 20 daha koyar sifir alir daha uzun yillar hemde kimsenin binmemis oldugu bir arac olur onunu arkasini ben bilirim hesabindan dolayi sifir almaya karar verdik. Fiyat bandimizi maks 60 belirledik bende clioyu cok begeniyorum bugun bayide 1.2 lt 75 bg 105 nm tork var benzinli atmosferik bir motoru var. Touchchrome paketine baktik(en fullu) 58bine kadar indirdik fiyati. Yani performansi elbette herkes sever ister ancak cok performans vermesede olur bana zaten tek kisi binecegim en fazla haftasonu gezmesinde yanimda babam annem falan olur o kadar o yuzden bana yetecegini dusunuyorum yuzde doksanlik kullanimim yaklasik evimle arasi 4 5 km olan okulum arasinda olacak. Aracin bildiginiz kronik sorunu sikayeti vs birseyi var mi ben bakindim internette goremedim. Incelemelerini okudum ettim. Yardimci olursaniz sevinirim.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Hocam boş verin orta konsolu, arada 40 newton tork ve 30 beygir güç farkı var. Powershift şanzımanı saymadım bile. Ne gereği var, 75 lik arabaya bu kadar para saymanın. Trend X kasa power shift 1,6 fiestanın sıfırı 65,000 tl. %5 showroom indirimi de yaparlar. Olur sana 62 61 tl.
Bende tabi daha iyisini isterim ama iste sifir olayindada biraz kendimizi asarak alicaz yanisifir olsun bizim olsun daha uzun omurlu olsun diye
Anladım hocam. Piyasada clio ile aynı segmentte başka araçlar da var. Başka seçeneklere bakın derim. Performans olarak o Clio sizi üzer gibi geliyor
Test surusune bi cikmam lazim bayinin yaninda cok dik bir yokus var artik babam ben temsilci oturacaz kaldirmaya calisacaz araci orada kalkarsa birde 3 kisiyken deve bagirtandanda rahat cikarsak gerisinde bisey olmaz bana tatmin eder

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam 1.0 ecotsi style yeni ibiza varken neden 60 liraya başka seçenek aradığını anlayamadım.. Hem genç işi, hem yeni kasa, hem motoru oldukça başarılı, hem de dolu bir otomobil, hem clio'dan daha geniş. 60 liraya daha iyi araba yok sıfır. Niye özellikle 1.2 clio'da takılı kaldığını inan hiç anlayamadım. 1.0 tsi'dan hem fazla yakar, hem de daha az gider.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Hocam 1.0 ecotsi style yeni ibiza varken neden 60 liraya başka seçenek aradığını anlayamadım.. Hem genç işi, hem yeni kasa, hem motoru oldukça başarılı, hem de dolu bir otomobil, hem clio'dan daha geniş. 60 liraya daha iyi araba yok sıfır. Niye özellikle 1.2 clio'da takılı kaldığını inan hiç anlayamadım. 1.0 tsi'dan hem fazla yakar, hem de daha az gider.
Clioyu hep goruyodum cok istedigim bir arac o yuzden birazda ibizanin ikinci el piyasasi yok gibi o yuzden cekiniyorum yoksa ibizada cok hosuma giden bir arac. Sifir alirken clionun en dolusu 58k ya geliyor diye bu kadar ciktik yoksa cikmazdik

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Clioyu hep goruyodum cok istedigim bir arac o yuzden birazda ibizanin ikinci el piyasasi yok gibi o yuzden cekiniyorum yoksa ibizada cok hosuma giden bir arac. Sifir alirken clionun en dolusu 58k ya geliyor diye bu kadar ciktik yoksa cikmazdik

Bakın 1,2 clio için, Clionun En dolusu tabiri yanlış. Ortada motor yok. 35 40 tl olsa alınabilir. Siz 1,2 75 beygirlik, gücsüz arabaya 60 bin tl vermekten bahsediyorsunuz. Araba alacak olan kişinin önceliği donanım değil, motor gücü olmalı. Otobanda araba sollarken size güc veren multimedaya muzik sistemi değil. Sizin trafik tecrubeniz yok sanırım. Kemerburgaz gibi tek şerit yollarda , önünüze gelecek bir şantiye kamyonunu sollarken anlarsınız artık,

Ayrıca sizin etrafta gördüğünüz Clioların büyük kısmı 1,5 dci. motorludur.

Son düzenleme:

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Bakın 1,2 clio için, Clionun En dolusu tabiri yanlış. Ortada motor yok. 35 40 tl olsa alınabilir. Siz 1,2 75 beygirlik, gücsüz arabaya 60 bin tl vermekten bahsediyorsunuz. Araba alacak olan kişinin önceliği donanım değil, motor gücü olmalı. Otobanda araba sollarken size güc veren multimedaya muzik sistemi değil. Sizin trafik tecrubeniz yok sanırım. Kemerburgaz gibi tek şerit yollarda , önünüze gelecek bir şantiye kamyonunu sollarken anlarsınız artık,
Ben aile aracimizla cok yollara ciktim tecruben var iyiyimdir fakat bana arac alininca evde 2 arac olmus olacak ben arabamla en fazla b.cekmeceden beylikduzune gezmeye evden okula bide semtte dolasmaya cikarim yani cok disarida kullanmayacagim genelde sehir ici 50 60 kmde falan yani

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Hocam cahilliğimden soruyorum kusura bakma. Bu araba da ne donanımlar var. Rakiplerine göre üstün görüyorsunuz

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben aile aracimizla cok yollara ciktim tecruben var iyiyimdir fakat bana arac alininca evde 2 arac olmus olacak ben arabamla en fazla b.cekmeceden beylikduzune gezmeye evden okula bide semtte dolasmaya cikarim yani cok disarida kullanmayacagim genelde sehir ici 50 60 kmde falan yani

Anladığım kadarıyla, arkadaşlarınız araba bindiğinde etkilemek istiyorsunuz. Elektrikli kapılar, büyük dijital ekranlar, park sistemleri felan.. Arabanın afilli gözükmesini sağlıyacak şeyler bunlar. Ama arkadaşların gaza bastığında gitmediğini görünce sana " bu araba yürümüyor" .. Yine ekranda 7,5 litre benzin yaktığını görünce " Bu araba çok yakıyor be" demelerinden çekinmiyormusunuz. :)

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Hocam cahilliğimden soruyorum kusura bakma. Bu araba da ne donanımlar var. Rakiplerine göre üstün görüyorsunuz
Yani koltuklari ic mekani dis goruntusu multimedya sistemi disardan taktirilabilsede direk fabrikadan gelmesi daha hosuma gidiyor hoparlor sistemi falan yani sadece multimedya icin falan degil paketinij genel hali benim hosuma gidiyor. Birde perfirmans olarakta simdi bir bmwciyi alip kendi aracima oturtsam performanssiz der ama bana yetiyor performansta kisisel bir durum zaten 1.2 clio arkadasimda var bindim pek bir sorununu girmedim zaten konuyu genel olarak kronik sorunu vs var mi diye actim yoksa tutupta zaten 75 bg 105 torktan canavar beklemiyorum
Anladığım kadarıyla, arkadaşlarınız araba bindiğinde etkilemek istiyorsunuz. Elektrikli kapılar, büyük dijital ekranlar, park sistemleri felan.. Arabanın afilli gözükmesini sağlıyacak şeyler bunlar. Ama arkadaşların gaza bastığında gitmediğini görünce sana " bu araba yürümüyor" .. Yine ekranda 7,5 litre benzin yaktığını görünce " Bu araba çok yakıyor be" demelerinden çekinmiyormusunuz. :)
Hayir herhangi bir cekimcem yok arabayi arkadsslarima gostrrme olarak degil kendi zevkime uydugu icin aliyorum

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yani koltuklari ic mekani dis goruntusu multimedya sistemi disardan taktirilabilsede direk fabrikadan gelmesi daha hosuma gidiyor hoparlor sistemi falan yani sadece multimedya icin falan degil paketinij genel hali benim hosuma gidiyor. Birde perfirmans olarakta simdi bir bmwciyi alip kendi aracima oturtsam performanssiz der ama bana yetiyor performansta kisisel bir durum zaten 1.2 clio arkadasimda var bindim pek bir sorununu girmedim zaten konuyu genel olarak kronik sorunu vs var mi diye actim yoksa tutupta zaten 75 bg 105 torktan canavar beklemiyorum

Şimdi baktım da öyle çok bir şeyi yok. Valla kullanacak sensin bizde seni uyardık diyelim o zaman. :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

Hayir herhangi bir cekimcem yok arabayi arkadsslarima gostrrme olarak degil kendi zevkime uydugu icin aliyorum

Sen bizi dinle, 1,5 dci alabiliyorsan onu al. 1,2 alma.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tam tersine hocam, 1.2 atmosferik bir aracı 2.el'de satmak 1.0 ecotsi yeni ibiza'yı satmaktan daha zor. Görüyorsun burada kaç kişiyiz ve çoğumuz düşük hacim atmosferikten uzak dur diyor. Bizim gibi düşünenler araç seçiminde 2.el olarak atmosferik almayacaktır ki böyle düşünen çok kişi var. Ayrıca yabancı kanalların ( carbuyer, carwow ) testlerine bakarsan yeni ibiza clio'dan daha yüksek derecelendirmeler almış. Style paket ise oldukça dolu, tüm temel ihtiyaçları karşılıyor. Senin gönlünde clio olduğunu görüyoruz ama pişman olursan satıp elden çıkarmak ve yerine yenisini almak da zor olacaktır. Tabii illa gönlünde clio varsa onu alman duygusal açıdan daha iyi olacaktır fakat mantıklı bakıldığında yeni ibiza su götürmez derecede en iyi seçenek. Üstelik insanların hisleri, duyguları ve düşünceleri zamanla değişebilir ama mantık zamanla değişmez. Bugün doğruysa yarın aldıktan sonra da doğru kalır. Yine de sen bilirsin hocam hayırlısı olsun inşaallah.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Tam tersine hocam, 1.2 atmosferik bir aracı 2.el'de satmak 1.0 ecotsi yeni ibiza'yı satmaktan daha zor. Görüyorsun burada kaç kişiyiz ve çoğumuz düşük hacim atmosferikten uzak dur diyor. Bizim gibi düşünenler araç seçiminde 2.el olarak atmosferik almayacaktır ki böyle düşünen çok kişi var. Ayrıca yabancı kanalların ( carbuyer, carwow ) testlerine bakarsan yeni ibiza clio'dan daha yüksek derecelendirmeler almış. Style paket ise oldukça dolu, tüm temel ihtiyaçları karşılıyor. Senin gönlünde clio olduğunu görüyoruz ama pişman olursan satıp elden çıkarmak ve yerine yenisini almak da zor olacaktır. Tabii illa gönlünde clio varsa onu alman duygusal açıdan daha iyi olacaktır fakat mantıklı bakıldığında yeni ibiza su götürmez derecede en iyi seçenek. Üstelik insanların hisleri, duyguları ve düşünceleri zamanla değişebilir ama mantık zamanla değişmez. Bugün doğruysa yarın aldıktan sonra da doğru kalır. Yine de sen bilirsin hocam hayırlısı olsun inşaallah.
Sagolun hocam tesekkurler suan doddayim seat bolumune gidiyorum bi oturup konusalim pazarlik vs aktaracagim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sagolun hocam tesekkurler suan doddayim seat bolumune gidiyorum bi oturup konusalim pazarlik vs aktaracagim
En güzeli hocam. Sen şartları bir konuş, araca bak, olmadı test sürüşü yap. Eğer uygun düşmezse ve yine de içine sinmezse o vakit içine sinen modeli zaten alırsın. Bir şey de kaybetmezsin neticede. Hayırlısı olur inşaallah fikirlerini bekliyoruz.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
1.2 atmosferik bir aracı

Sadece 1.2 atmosferiği bırak turboluları satmakta bir bakıma zor. Hala 1.0 motor çeker mi yav diyenler var yoksa piyasada küçük hacimli bir sürü model arabalar var performansı yetecek ama satmaz diye getirmiyorlar bile. Astra 1.0 turbo vardı bir ara onu iptal edip 1.4 100bg atmosferik getirdiler en büyük örnekte budur. civic 1.0t,mondeo 1.0 ecoboost gibi...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Merhaba ; d-4d corollayla kıyaslarsak clio 1,2 size fena gelmemiş olabilir ancak gerçekten gitmeyen bir motor o. İkinci eli kuvvetli demişsiniz clio nun ama kuvvetli olanı 1,5 dci motorları ki ben de 2.el alcak ya da aldırcak olsam 1,5 dci 150k km aldırırım 20k gitmiş 1,2 ye göre. Arkadaşım arabadan anlamayan ş içi her gün 15 km kullanıyordu yakıt tüketimi 8,2 idi.Öyle gitmiyor ama yakmıyor da değil. 0 almak için özveride bulunuyorsunuz biliyorum ama genel anlamda bu kadar araba seven anlayan kesimin mantıklı bulmadığı bir araba için naçizane tekrar düşünün derim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım