KAPALI Arac alımında sona yaklaştık Clio 1.2 hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Merhaba arkadaslar bugun renault bayisine gittik ikinci elde bayram neticesinde fiyatlarin artmasi milletin aracina toz kondurmamasi ederinden fazla fiyatlar istemesi vs vs sebeplerden dolayi ikinci elden inanin soguduk. Zaten birca giriyorken 20 daha koyar sifir alir daha uzun yillar hemde kimsenin binmemis oldugu bir arac olur onunu arkasini ben bilirim hesabindan dolayi sifir almaya karar verdik. Fiyat bandimizi maks 60 belirledik bende clioyu cok begeniyorum bugun bayide 1.2 lt 75 bg 105 nm tork var benzinli atmosferik bir motoru var. Touchchrome paketine baktik(en fullu) 58bine kadar indirdik fiyati. Yani performansi elbette herkes sever ister ancak cok performans vermesede olur bana zaten tek kisi binecegim en fazla haftasonu gezmesinde yanimda babam annem falan olur o kadar o yuzden bana yetecegini dusunuyorum yuzde doksanlik kullanimim yaklasik evimle arasi 4 5 km olan okulum arasinda olacak. Aracin bildiginiz kronik sorunu sikayeti vs birseyi var mi ben bakindim internette goremedim. Incelemelerini okudum ettim. Yardimci olursaniz sevinirim.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
En güzeli hocam. Sen şartları bir konuş, araca bak, olmadı test sürüşü yap. Eğer uygun düşmezse ve yine de içine sinmezse o vakit içine sinen modeli zaten alırsın. Bir şey de kaybetmezsin neticede. Hayırlısı olur inşaallah fikirlerini bekliyoruz.
Merhaba ; d-4d corollayla kıyaslarsak clio 1,2 size fena gelmemiş olabilir ancak gerçekten gitmeyen bir motor o. İkinci eli kuvvetli demişsiniz clio nun ama kuvvetli olanı 1,5 dci motorları ki ben de 2.el alcak ya da aldırcak olsam 1,5 dci 150k km aldırırım 20k gitmiş 1,2 ye göre. Arkadaşım arabadan anlamayan ş içi her gün 15 km kullanıyordu yakıt tüketimi 8,2 idi.Öyle gitmiyor ama yakmıyor da değil. 0 almak için özveride bulunuyorsunuz biliyorum ama genel anlamda bu kadar araba seven anlayan kesimin mantıklı bulmadığı bir araba için naçizane tekrar düşünün derim
Doddan ciktim simdi reference paket zaten turkiyeye gelmemis bayan oyle soyledi ellerinde bulundan 1.0 95 hp tsi motordu ecotsi yazmiyordu style donanimdi ayni aracmidir bilmiyorum bahsettiginizle ancak park sensoru yagmur karanlik sensoru yok ekstraya aliniyor ve yaklasik 2 bin tl tutuyor bunlar olmadan arac 64k bu fiyat zaten bana fazla ve 63e dustuler en son o yuzden elimde suan clio var

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sadece 1.2 atmosferiği bırak turboluları satmakta bir bakıma zor. Hala 1.0 motor çeker mi yav diyenler var yoksa piyasada küçük hacimli bir sürü model arabalar var performansı yetecek ama satmaz diye getirmiyorlar bile. Astra 1.0 turbo vardı bir ara onu iptal edip 1.4 100bg atmosferik getirdiler en büyük örnekte budur. civic 1.0t,mondeo 1.0 ecoboost gibi...
Düşük hacimli araçların hepsine zaten bir ön yargı var dediğin gibi. Turbo olsun, atmosferik olsun insanların kafasında soru işaret kalıyor. Ama ibiza ve clio biraz daha genç işi modeller. O yüzden tüketici artık bilinçleniyor, hala bir ön yargı olsa da turbolu modeller aradan sıyrılabiliyor. Ama tabii şu da var, 1300-1500 kg bir aracı ben de 1.0 turbo motorla almam. Teknoloji ilerlese de o hacim ve ağırlık dengesinden dolayı kafamda hep soru işareti kalacaktır. Çekip çekmemesi açısından değil de uzun ömürlülük açısından. Açıkçası 1.0 ve 1.2 motorları b segmente tam yakıştırıyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Doddan ciktim simdi reference paket zaten turkiyeye gelmemis bayan oyle soyledi ellerinde bulundan 1.0 95 hp tsi motordu ecotsi yazmiyordu style donanimdi ayni aracmidir bilmiyorum bahsettiginizle ancak park sensoru yagmur karanlik sensoru yok ekstraya aliniyor ve yaklasik 2 bin tl tutuyor bunlar olmadan arac 64k bu fiyat zaten bana fazla ve 63e dustuler en son o yuzden elimde suan clio var
Bütçenizi aşıyor ve denk getiremiyorsanız yapacak bir şey yok hocam. O zaman clio hayırlı uğurlu olur inşaallah diyelim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Clio 1.2'yi bilmiyorum ama şirkette ilk kasa Dacia Logan 1.4 kullanmıştık 3.5-4 yıl kadar o da 75bg'di. Performans aracı değil tabi ama öyle gitmiyor, çekmiyor durumu yoktu. Hatta baya bir yük taşınmıştı onunla başka bir şehre.

55 bin civarına i20 1.2 var, ilginizi çeker mi bilmem ama o da bu fiyatlarda iyi araba. Clio 1.2'ye göre yakıtı uygun performansı iyi. Ama jump donanım yani boş, sizin almayı düşündüğünüzün muadili ne kadardır bilgim yok.
İ20'nin kardeşi Rio 1.2'de var bu fiyatlara.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Bütçenizi aşıyor ve denk getiremiyorsanız yapacak bir şey yok hocam. O zaman clio hayırlı uğurlu olur inşaallah diyelim.
Tesekkurler bir tane polo var ikinci el dodda 48k tek boya var sol marspiyelde kucuk bir yer arac 59binde 2015 model 12l.2 tsi 90 beygir 160 tork ya onu alacam ya da clio

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tesekkurler bir tane polo var ikinci el dodda 48k tek boya var sol marspiyelde kucuk bir yer arac 59binde 2015 model 12l.2 tsi 90 beygir 160 tork ya onu alacam ya da clio
Polo da mantıklı araç. Özellikle konforu, yalıtımı, malzeme kalitesi falan b segment içinde en iyisi denebilir. Donanımı nedir ? Trendline, comfortline v.s

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Polo da mantıklı araç. Özellikle konforu, yalıtımı, malzeme kalitesi falan b segment içinde en iyisi denebilir. Donanımı nedir ? Trendline, comfortline v.s
Comfortline di sanirsam ben kucuktur diye bakmiyordum ancak icine bininde bir soikinti gormedim benimde hosuma gitti hem malzeme kaliteside daha iyiydi cogu yer yumusakti clioya gore eve gecip ailemlede etraflica tartisayim bakalim neye karar vericez cunku en nihayetinde bende ailemi zorlamak istemem 10k altina daha guzel ve temizligini bildigim bir arac geliyorsa neden olmasin

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Comfortline di sanirsam ben kucuktur diye bakmiyordum ancak icine bininde bir soikinti gormedim benimde hosuma gitti hem malzeme kaliteside daha iyiydi cogu yer yumusakti clioya gore eve gecip ailemlede etraflica tartisayim bakalim neye karar vericez cunku en nihayetinde bende ailemi zorlamak istemem 10k altina daha guzel ve temizligini bildigim bir arac geliyorsa neden olmasin
Araç temizse gayet uygun gözüküyor. Polo kaliteli güzel araçtır. Olursa her açıdan memnun eder üstelik 12 bin lira da cebinizde kalmış olur. Hayırlısı olsun inşaallah.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
@btrvysl hocam sizin baktığınız araç sanırım şu http://www.dod.com.tr/arac-detay/Volkswagen/POLO/173401788?search=1# ve araba bence büyük ihtimalle şirket arabasıydı. Şirket arabaları daha hor kullanılıyor genelde. 360 derece iç görünümden bakınca öndeki iki koltuktada sigara yanığı var yani arabada sigara da içilmiş. Ben olsam elde 60bin bütçe varken şu arabaya bakardım http://www.dod.com.tr/arac-detay/Volkswagen/POLO/170600723#
Tavanda da izler var içerde

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
@btrvysl hocam sizin baktığınız araç sanırım şu http://www.dod.com.tr/arac-detay/Volkswagen/POLO/173401788?search=1# ve araba bence büyük ihtimalle şirket arabasıydı. Şirket arabaları daha hor kullanılıyor genelde. 360 derece iç görünümden bakınca öndeki iki koltuktada sigara yanığı var yani arabada sigara da içilmiş. Ben olsam elde 60bin bütçe varken şu arabaya bakardım http://www.dod.com.tr/arac-detay/Volkswagen/POLO/170600723#
Ben icine girmemistim disindaki ekspertiz raporuna bakmistim araclar kilitliydide sans ya cidden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım