KAPALI Araç seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Bugün Toyotaya gittik pek ilgilenen olmadı araba da bizim pek hoşumuz gitmedi malzeme kalitesi yerlerde dolayısıyla vazgeçtik
astraya baktık 137 dediler onu da eledik
vw'ye gittik orda da pek ilgilenmediler. otomatik almak zorundayız dsg düşündürücü polonun içi de çok dar geldi bize malum aracı eşim kullanacak ilerde çocuk düşünüyoruz araç koltuğu ve bebek arabası sığması lazım araca
jaza baktık 1.3 full otomatik vites elegancedı sanırım donanım 98.5 son fiyat dediler yeni partilerde artacak fiyat dediler eşimin de hoşuna gitti ne dersiniz araç ve fiyat için
ps: aracı eşim izmir şehiriçinde kullanacak evin 2. aracı olacak benim arabam sedan d sınıfı kredisiz almak istiyoruz o yüzden fiyat bu civarlarda almak istiyoruz, daha önce eski kasa 2011full jazz vardı bende aracı tanıyorum
ps2: gittiğim yerlede ilgilenmesine özellikle tartıyorum çünkü çok kez gördüm ki araba alırken ne kadar az ilgi varsa sonrasında da serviste de sorun çıktığında da bu katlanarak devam ediyor

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Üstte yazdığınız marka/modeller arasında Jazz bence iyi bir tercih olabilir. Jazz'a 1.3 motorun yanına 1.5 motorda geldi. Verilere göre 1 lt kadar fazla yakıyor ama daha performanslı, biri 102 bg diğeri 130 bg. Fiyatı da aynı gözüküyor. 1.3 atmosferik yeterli olur mu gibi bir çekinceniz varsa diye bilgi vermek amacıyla yazdım.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Üstte yazdığınız marka/modeller arasında Jazz bence iyi bir tercih olabilir. Jazz'a 1.3 motorun yanına 1.5 motorda geldi. Verilere göre 1 lt kadar fazla yakıyor ama daha performanslı, biri 102 bg diğeri 130 bg. Fiyatı da aynı gözüküyor. 1.3 atmosferik yeterli olur mu gibi bir çekinceniz varsa diye bilgi vermek amacıyla yazdım.
biliyorum ama onun donanımı düşük aynı fiyata geliyor şehiriçinde az yaksın 100bg de yeter

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
biliyorum ama onun donanımı düşük aynı fiyata geliyor şehiriçinde az yaksın 100bg de yeter

ata34

Düz Yol Gazcısı
7 Tem 2018
7
16
145
Bugün Toyotaya gittik pek ilgilenen olmadı araba da bizim pek hoşumuz gitmedi malzeme kalitesi yerlerde dolayısıyla vazgeçtik
astraya baktık 137 dediler onu da eledik
vw'ye gittik orda da pek ilgilenmediler. otomatik almak zorundayız dsg düşündürücü polonun içi de çok dar geldi bize malum aracı eşim kullanacak ilerde çocuk düşünüyoruz araç koltuğu ve bebek arabası sığması lazım araca
jaza baktık 1.3 full otomatik vites elegancedı sanırım donanım 98.5 son fiyat dediler yeni partilerde artacak fiyat dediler eşimin de hoşuna gitti ne dersiniz araç ve fiyat için
ps: aracı eşim izmir şehiriçinde kullanacak evin 2. aracı olacak benim arabam sedan d sınıfı kredisiz almak istiyoruz o yüzden fiyat bu civarlarda almak istiyoruz, daha önce eski kasa 2011full jazz vardı bende aracı tanıyorum
ps2: gittiğim yerlede ilgilenmesine özellikle tartıyorum çünkü çok kez gördüm ki araba alırken ne kadar az ilgi varsa sonrasında da serviste de sorun çıktığında da bu katlanarak devam ediyor
Listenizdeki araçlar arasında en alınabilir olanı jazz gibi görünüyor.

Atmosferik motor beslemeli motora göre biraz performanssız kalabilir fakat eşiniz kullanacağı için aşırı performans beklentisi olmaz diye düşünüyorum jazz donanım olarak da kendi fiyat bandına bulunan araçlardan (örn astra) daha üstün bir araçtır.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bagaj önemliyse Octavia öneririm. Tamam konforu Golf kadar değil ama idare eder. Jazz güzel araba ama kalitesi Polo gibi rakiplerinden çok daha düşük. B segmenti alınacaksa Polo öneririm. Ondan sonra Jazz.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Bagaj önemliyse Octavia öneririm. Tamam konforu Golf kadar değil ama idare eder. Jazz güzel araba ama kalitesi Polo gibi rakiplerinden çok daha düşük. B segmenti alınacaksa Polo öneririm. Ondan sonra Jazz.
Emin misiniz?
Hele ki konu otomatik olunca...
yanlışlıkla iki konu açmışım buradan devam edelim
bence Octavia biraz da kırsalda oturan bir aile için iyi ama kaba bi araba pek kaliteli sayılmaz kadınlara da hiç gitmez
poloya gelince vw kötü değil ama abartıldığı kadar kaliteli değil ayrıca fonksiyonellik olarak sınıfta kalır bir de malum dsg meselesi var

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım