KAPALI Ben geldiiimm

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Cümleten selamın aleyküm :D

Eveeet, malum konu başlığımızdan da görüldüğü üzere işşş ciddiye bindi. BMW için Kastamonu’daki bir öğretmen ile anlaştık diyebilirim. Salı gününe sözleştik, bir aksilik çıkmazsa hüzün-keder-mutluluk-üfff kim araba alacak gibi garip duygular yaşayacağım.

Soruma gelirsek, şimdi B180 hala duruyor, onu da satabilirsem iyi olur. İlk etapta benzin-otomatik bir araç bakıyorum. C-D segmenti, 60 bin km yi geçmemiş, ağır kazası olmayan arabalar. İlanları atmıyorum, çok fazla olur çünkü, modelleri listeliyorum.

2015 Ford Mondeo 1.5 Ecoboost A/T 30-50 bin km, fiyat 85-90 aralığında

2014 Opel Insignia makyajlı Cosmo 1.6T 170 hp A/T 65 bin km, fiyat 85 civarı

2013-2015 VW Golf 1.4 TSI DSG Comfortline 30-50 bin km 85 bin tl civarı

Babamın vadesi doluyormuş, o yüzden hazırdaki paradan şöyle 2 seçeneğimiz var:

VW Passat 1.4 TSI DSG Trendline 14 bin km 113-114 bin tl

Sıfır AUDI A3 1.0 TFSI DSG, hafta sonu doğuşa akıcam bi, 30 bin tl sıfır faiz, 128 bin tl fiyat çekmişler, kafama epey yattı aslında, eğer trink parada 120 ye verirlerse epey mantıklı.

Sizin önerileriniz nedir? Mercedes satılınca kendime spor bi araba çekicem.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Moderatör tarafında düzenlendi:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi şöyle diyiö, bunlar holding, oğulları bizim okulda, tabiri caizse oçun teki bunlar, bunlara para kazandırmam, kesin hasar kaydı falan yüksektir, babasının hayrına ucuz yazmıyorlar, biliyorum.
Galerici olunca zaten direkt ben de kıllanıyorum. O sebeple belli olmaz demiştim. Yinede attım ilanı belki gözünden kaçmıştır diye.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Siyahı almaya karar verdim neden diye soranlar için:

2. Sahibinden olması cezbetti
Gri 4-5 aydır bende dedi ama 2 ay olmuş daha
Gri 1 yıl kaskosuz gezmiş
2500 tl kaydı olan ve sadece çamurluğu lokal boyalı olan arabayı kaputu lokal boyalı olan arabaya tercih ederim
Elimde 2 adet yazlık var, onları satarım, siyahın üstündeki yazlıkları satarım bi tane adam gibi yazlık alırım, nolcak
Siyaha 400 liraya boya koruma yaptırırım, jilet olur
Siyahtaki çakarı da satarım :D
Çok gerekirse ön park sensörü takarım, 250 tl imiş zaten takılı olan
Arabayı çok sert kullandığını sanmıyorum siyahın, kullansa bile 20 bin km sert kullanmış, bişey olmaz.
İkisine de babamla son 1 kez daha gidip bakarıö diye düşünğyorum, aklıma yatana kapora verir sonra da alırım. Belki yarın gidebilirim.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Mantıklı karar hayırlısı olsun inşallah tam bir f/p aracı alıyorsunuz
Siyahı almaya karar verdim neden diye soranlar için:

2. Sahibinden olması cezbetti
Gri 4-5 aydır bende dedi ama 2 ay olmuş daha
Gri 1 yıl kaskosuz gezmiş
2500 tl kaydı olan ve sadece çamurluğu lokal boyalı olan arabayı kaputu lokal boyalı olan arabaya tercih ederim
Elimde 2 adet yazlık var, onları satarım, siyahın üstündeki yazlıkları satarım bi tane adam gibi yazlık alırım, nolcak
Siyaha 400 liraya boya koruma yaptırırım, jilet olur
Siyahtaki çakarı da satarım :D
Çok gerekirse ön park sensörü takarım, 250 tl imiş zaten takılı olan
Arabayı çok sert kullandığını sanmıyorum siyahın, kullansa bile 20 bin km sert kullanmış, bişey olmaz.
İkisine de babamla son 1 kez daha gidip bakarıö diye düşünğyorum, aklıma yatana kapora verir sonra da alırım. Belki yarın gidebilirim.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
mondeo güzel tercih, arkadaki süspansiyon sistemi ile olsun motoru ile olsun tatmin edici olacaktır. tek sorun styleda ön arka park sensörü yok. arkada olmayanı bile gördüm. çok büyük araba ,sensör şart. style ın jantaları bi de altında yok oluyor resmen. 18 bile küçük kalıyor :)

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
mondeo güzel tercih, arkadaki süspansiyon sistemi ile olsun motoru ile olsun tatmin edici olacaktır. tek sorun styleda ön arka park sensörü yok. arkada olmayanı bile gördüm. çok büyük araba ,sensör şart. style ın jantaları bi de altında yok oluyor resmen. 18 bile küçük kalıyor :)
Mondeo o kadar konforlu ki aslında 20 taksan yine kurtarıyor da en iyi 16 jant hem lastik maliyeti de az da su style jant kötü yoksa güzel bir 16 yapsaydılar sorun yoktu. Belki özgür titanium jant takar Ostim de 1500e tertemiz orjinal bulursun aslında

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Siyah seven biri olarak bence gri daha güzel duruyor, daha özenli bakılmış sanki. Kaputta lokal olması al-satta dert ama onun dışında umursanacak bir şey değil bence. Çakar takılan araba da ne bileyim...
Grinin en büyük eksisi bana göre şu an dördüncü sahibinde olması. Gerçi bilemeyiz belki hepsi düzgün insandı ekonomik veya ailevi nedenlerle satmak durumunda kaldı.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Şimdiiii, Audi A3 işi yattı, kim aklımı bulandırdıysa ABV, manuel fiyatıymış o. Ben artık Mondeo da karar kıldım, hangisini alsam bilemedim, hadi hep birlikte karar verelim. Öncelikle ilanlar:

SAHİBİNDEN HATASIZ BOYASIZ SIFIR AYARINDA OTOMATİK 1.5 ECOBOOST
İlan No: 621162499
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...yarinda-otomatik-1.5-ecoboost-621162499/detay

Sahibinden...fiyatı düşürdüm
İlan No: 620008685
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden...fiyati-dusurdum-620008685/detay

Artıları/Eksileri:

Siyah olan arkadaş biraz apaçi, arabada çakar falan var. Yetkili servis bakımlı ama arkadaş pek iyi kullanmamış, 9 ay önce 20 bindeyken almış, araç 2015 model, 2016 mart çıkışlı, çocuğun birde golfü varmış, onu kullacam dedi, nakit ihtiyacından satıyorum dedi, lastikleri sadece yazlık var ve pek iyi durumda değiller. Ön park sensörü yok, sadece arka var. Sahibi arabasından bi haber. 1000-1000 2 tane kaydı var arabanın, ne olduğunu bilmiyor. Sadece sağ arka çamurluk lokal boyalı diyor, önceki sahibinden kalmaymış. Siyah araba şahsen tercih etmiyorum, son oluru 91 olur dedi, 90 a alırım diyorum kendimce, tabi 89 veririm diyerek başlayacağım pazarlığa. Arabanın bakımı gelmiş, aldığım gibi bakıma girecek.

Gelelim griye, 4. Sahibi arkadaş, 4-5 ay önce almış, şirketten araba vermişler, araba yatıyor, nakite çevirmek istiyorum dedi. Arabada sonradan takılma(orj değil) ön-arka park sensörü var. Alındığı gibi bakıma girecek. Kışlığı yok, yepyeni kumho yazlıklar takılı, motor kaputu lokal boyalı, hasar kaydı yok, mini onarımdan yapılmış, çok küçük bir hasar, tamponda bile boya yok, yüksek bir yere dokundurulmuş galiba ama işte satarken kaputu lokal boyalı denilcek :( sahibi arabasından biliyor, boyası daha temiz, açık renk, daha canlı duruyor araba, herifin 1200 km ortalaması 7.1 :) gazladım falan, şurdan dönelim artık demeye başladı tabi :D fiyatım son diyor, yani 91 e verecek

Duygularım gri diyor ama mantığım siyah, siyah mondeo ikinci elde daha iyidir, sadece çamurluk boyalı ve 1000 tl daha ucuz, e siyaha ön park sensörü kesin gerekecek, lastik gerekecek yazlık, boya koruma ucuza bişi kesin gerekecek gibi, siyah araba oldum olası sevmem, açık renk(beyaz) bakması kolay olduğu için tercihimdir, gri de böyle bir renk, grinin boyasına daha iyi bakılmış. Sonuç olarak, sizin fikriniz nedir?

!!!!!
A3 için ne fiyat aldın

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
A3 için ne fiyat aldın

1.0 tfsi dsg standart paketi 150 sportback, sedanı 158, sportback 1.5 dsg sport paket 161, EN SİNİR OLDUĞUM KONU 50-60 bin tl, 3 YIL, SIFIR FAİZ, NAKİT ALCAM DİYORUM, FİYAT YİNE AYNI DİYO, YANİ SENİ KREDİ ÇEKMEYE ZORLUYO , DOĞUŞTAN ARABA ALINMAZ.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
1.0 tfsi dsg standart paketi 150 sportback, sedanı 158, sportback 1.5 dsg sport paket 161, EN SİNİR OLDUĞUM KONU 50-60 bin tl, 3 YIL, SIFIR FAİZ, NAKİT ALCAM DİYORUM, FİYAT YİNE AYNI DİYO, YANİ SENİ KREDİ ÇEKMEYE ZORLUYO , DOĞUŞTAN ARABA ALINMAZ.
Doğuşun bu Saçmalığını ben de anlatamıyorum aynısı Passatda da var hasta bunlar. Hayır 50.000tl ye 3 yilda en az 40.000 faiz var hadi doğuşa maliyeti daha fazladır ama 25.000 olsun in işte onu. Hayır ben 50.000 i bankaya koysam 3 yılda en kötü 35.000 faiz alıyorum illa onu mu yapalım. İnse 1.5 dsg sport paket 125.000 olsa cidden güzel fiyat olurdu. Aynısı passat da inseler 1.4tsi comfortline manuel 105.000 oluyor dsg 120.000 oluyor ama yok

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Doğuşun bu Saçmalığını ben de anlatamıyorum aynısı Passatda da var hasta bunlar. Hayır 50.000tl ye 3 yilda en az 40.000 faiz var hadi doğuşa maliyeti daha fazladır ama 25.000 olsun in işte onu. Hayır ben 50.000 i bankaya koysam 3 yılda en kötü 35.000 faiz alıyorum illa onu mu yapalım. İnse 1.5 dsg sport paket 125.000 olsa cidden güzel fiyat olurdu. Aynısı passat da inseler 1.4tsi comfortline manuel 105.000 oluyor dsg 120.000 oluyor ama yok

Tek suçlu devlet değil diyoruz ya hep, boşuna demiyoruz...

Not: gaza geldik yine, küfürden uyarı almışız, az kaldı banlancam :D t*p demek ne zamandır küfür, itiraz ediyorummm @Berkin bunu ciddiye alma ama, banlanırım yoksa :D

Not2: hakaret mi lütfeeen, duygularımı dile getirmeye çalıştım :D

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım