BMW 428i M Sport Coupe

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Merhabalar

Aracım Bmw 428i, Aralık 2015 te siparişini verdim Şubat 2016'da üretime girdi Nisan 2016 da teslim aldım. Özel sipariş olduğu için tamamiyle kişiye özel bir araç oldu diyebilirim, bire bir aynı konfigrasyon da Türkiye'de araç olması çok zor yani. Bu açıdan 0 araç alacak arkadaşlara 3-4 ay bekleme süresini göze alıp özel sipariş vermelerini tavsiye ederim, bekleyiş sonunda size özel üretilmiş araçı teslim almak çok güzel bir duygu ve bekleyişe değer :)

2000 cc 245 hp
0-100 : 5.8 saniye
8 ileri ZF Sport Otomatik (Launch Control var)

Araçta standart olarak Türkiye paketi mevcut bu paketin içeriğindekiler bütün 428i lerde aynı zaten. Onun üstüne;

M Sport Paket

- Estoril Blue (Cadde Spec :D )
- 18" Jant (4-5 farklı opsiyondan biri)
- SPOR ÖN KOLTUKLAR
- ALUM.HEXAGON KAPL./MAVİ ŞERİT (Ön konsol 2-3 farklı opsiyondan biri)
- M DERİ DİREKSİYON
- M AERODİNAMİK PAKET ( M paket body kit)
- PARLAK SİYAH DIŞ KAPLAMA
- ANTRASİT TAVAN DÖŞEMESİ
- ALCANTARA KUMAŞ DÖŞEME

Premium Paket

- ELEKTRİKLİ CAM TAVAN
- ELKTRİKLİ / HAFIZALI KOLTUKLAR
- ISITMALI ÖN KOLTUKLAR

Vision Paket
- NAVİGASYON / PROFESSIONAL
- HEAD-UP DISPLAY
- HARMAN / KARDON SUR. SES SİS.

Bunların dışında herhangi bir pakete dahil olmayan ekstra opsiyonlar:

- ADAPTİF M SÜSPANSİYON (Hem yola göre hemde seçime göre sertleşip yumuşuyor)
- AKTİF CRUISE CONT./ STOP&GO (Adaptif Cruise Kontrol)
- ADAPTİF FARLAR
- OTOMATİK UZUN FAR FONKSİYONU
- KİLİTLİ BİJON
- İLAVE YÜKLEME SİSTEMİ (Katlanır arka koltuklar)
- ÖN KOL DAYAMA (Kol dayamanın ileri geri ayarlanabilir özelliğinin eklenmesi)
- İLAVE 12-VOLT GÜÇ KAYNAĞI (Bagaja 12V çıkış eklenmesi) (23 Euro :D )

opsiyonları mevcut.

Bunların dışında ekletmediğin Xdrive 4 çekiş sistemi, 19'' jantlar, 360 Derece Kamera Sistemi, M sport frenler, Anahtarsız giriş sistemi, led farlar, deri işlemeli ön panel, değişken oranlı spor direksiyon, ısıtmalı direksiyon, elektrikli bel desteği, elektrikli arka perde, park asistanı, deri koltuk opsiyonları var. Bunlara çok fazla gerek görmedim.

Sonradan modifiye olarak orjinal BMW M Performance Eksoz alıp taktırdım, araçtaki ses eksiğini kapattığını ve büyük keyif kattığını söyleyebilirim, videosu aşağıda.

Fotoğraflar:

- Bayiye geliş

IMG_3241.jpg

- Teslim alış (12 KM )
2016_04_14_14.jpg

- İlk depo :)

2016_04_14_15.jpg

- Önceki aracımla beraber 2003 E46 318Ci (Baba-oğul :) )

2016_04_20_14.jpg

IMG_3662.jpg

IMG_3663.jpg

IMG_3667.jpg

Dağ yollarında gazlama:

M performance eksoz:

İlk Pist Tecrübesi :

Teşekkürler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

petersky

Asfalt Kurutucu
28 Eki 2016
9
10
595
Allah kazadan beladan korusun. Bu kadar masraf etsem bu araca kesinlikle xdrive ekletirdim. Ve garantisi bozulmayacak şekilde 300 hp yaptırırdım.(eğer mümkünse)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Kazasız belasız güle güle kullanın
Adaptif cruise, launch control, adaptif şase kontrol falan..Keyifli bir araç olsa gerek :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
maşallah. güle güle kullanın. estoril dahi olsa ( :D ) para varsa işte böyle BMW alınır. takdir ettim sizi.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Allah kazadan beladan korusun. Bu kadar masraf etsem bu araca kesinlikle xdrive ekletirdim. Ve garantisi bozulmayacak şekilde 300 hp yaptırırdım.(eğer mümkünse)
Teşekkürler, benim ekleyeceğim son opsiyon xdrive olurdu. Xdrive performanstan daha çok güvenlik için geliştirilmiş bir sistem, yani bence kar buz harici tamamen gereksiz özellikle benim yaşadığım bölge için. Tamam kalkışta patinajsız kalkıyor ama ıslak yada kaygan bir asfaltta limtte giderken sapıttığını gösteren videolar var youtube da. Ayrıca Rwd nin keyfi başka :) .

Güç benim için çok yeterli şuan 100-200 km arası çok rahat hızlanıyor. Daha fazlasına gerek yok bence :)

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
maşallah. güle güle kullanın. estoril dahi olsa ( :D ) para varsa işte böyle BMW alınır. takdir ettim sizi.

Teşekkürler, bende özellikle bu araçtaki dizel motor ısrarına anlam veremiyorum . 20 araçtan 19 u 420d. Madem 2 litre ötv ve mtv sini ödeyeceğiz o zaman neden 55 hp daha güçlü olan motoru tercih edilmez? Cevap yakıt ekonomisi ise eğer arada değecek kadar büyük bir fark yok.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkürler, bende özellikle bu araçtaki dizel motor ısrarına anlam veremiyorum . 20 araçtan 19 u 420d. Madem 2 litre ötv ve mtv sini ödeyeceğiz o zaman neden 55 hp daha güçlü olan motoru tercih edilmez? Cevap yakıt ekonomisi ise eğer arada değecek kadar büyük bir fark yok.
100 km'lik bir otoban yolunu full dip gaz giderseniz, virajlı ve yokuşlu uzun bir parkura sahip yollarda yine aynı şekilde dip gaz giderseniz 4.28i ile 4.20d arasındaki yakıt farkından dolayı neden tercih edildiğini daha net anlayabilirsiniz sanırım. Benzin ve dizel tercihi arasındaki yakıt farkı sakin sürüşlerde değil, sürekli gazlamalar da ve performanslı kullanımlarda ortaya çıkar. 4.28i tabii ki çok güzel motora sahip ama bmw'nin 2.0 dizel ünitesinin zf şanzımanla beraber şuan dizel araçlar içinde pek rakibi yok. Tabii bu da tercih edilme sebepleri arasına giriyor.

Son düzenleme:

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
100 km'lik bir otoban yolunu full dip gaz giderseniz, virajlı ve yokuşlu uzun bir parkura sahip yollarda yine aynı şekilde dip gaz giderseniz 4.28i ile 4.20d arasındaki yakıt farkından dolayı neden tercih edildiğini daha net anlayabilirsiniz sanırım. Benzin ve dizel tercihi arasındaki yakıt farkı sakin sürüşlerde değil, sürekli gazlamalar da ve performanslı kullanımlarda ortaya çıkar. 4.28i tabii ki çok güzel motora sahip ama bmw'nin 2.0 dizel ünitesinin zf şanzımanla beraber şuan dizel araçlar içinde pek rakibi yok. Tabii bu da tercih edilme sebepleri arasına giriyor.

Düşüncenize saygı duyuyorum ama ben 250-350 bin tl fiyatlı coupe veya cabrio bir araçta üstelik aradaki 55 hp (190hp-245hp) güç farkına rağmen yakıt ekonomisi için dizel motorun tercih edilmesini çok mantıklı bulamıyorum, saygılar.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Düşüncenize saygı duyuyorum ama ben 250-350 bin tl fiyatlı coupe veya cabrio bir araçta aradaki üstelik 55 hp (190hp-245hp) güç farkına rağmen yakıt ekonomisi için dizel motorun tercih edilmesini çok mantıklı bulamıyorum, saygılar.
Zaten o fiyat seviyesine çıkıldığında, coupe bir araç alındığında bu araç için tercih edilecek motor seçeneği mevzusu tartışılabilecek bir kategoridedir. O konuda hemfikiriz. Lakin verilen araç fiyatı ve kasa yapısı haricinde aracını her gün kullanmak zorunda kalan, kullandığı zamanların çoğunluğunda gaza çok basmayı seven, fazla yakıtından şikayetçi olan, keşke yeterli derece kaçsa ama bu kadar fazla yakmasa diye düşünenler için 2.0 dizel motorlu modeli sürülüyor piyasaya. Bakıldığında bu fiyatta ve coupe formunda bir aracın motoru güçlü bir benzinliyi tabii ki hak ediyor ama, sürüldüğü ülkenin piyasasındaki yakıt fiyatlarını, kullanım sıklığına ve karakterini düşünerek bu aracın yakıtıyla baş edemem diyen kitleyi de müşteri portföyünden çıkarmak istemiyor üreticiler. Yani dizelin tercih edilme sebebi bu yöndedir. Kazasız, belasız, zevkli sürüşler dilerim.

Son düzenleme:

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Maşallah egzoz sesi, opsiyonlar, dağ yollarındaki videonuz falan ayrı ayrı güzeller :) Kazasız belasız inşallah

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Açıkçası safkan bir spor arabanın dizel motor opsiyonuyla alınmasını ben de anlamsız buluyorum. Kaldı ki benzin ve dizel performansı arasında ciddi farklar var. Arabaya bu parayı verip yakıtı düşünen insanları oldum olası anlayamadım. Serviste ; dizelin bakım maliyetiyle benzinli motorun bakım maliyeti kıyaslandığında aradaki yakıt farkını amorti ediyor zaten. Neticede coupe keyif için alınan bir araç. 4.20d'nin de az yakan bir araba olduğunu düşünmüyorum ayrıca..İstanbul'da karma kullanımda aynı motora sahip 320d'nin 7,5 - 8 lt altına düştüğünü hiç görmedim

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım