BMW 428i M Sport Coupe

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,117
4,095
37
İstanbul
Bugün İstanbul Parktaydık :)

IMG_3745.jpg

IMG_3748.jpg

4 kasa alsam bende bu kombinasyonda alırım belki jantları gunmetal olacak şekilde alırım. Maşallah kazasız belasız. Teste almak lazım :)

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
4 kasa alsam bende bu kombinasyonda alırım belki jantları gunmetal olacak şekilde alırım. Maşallah kazasız belasız. Teste almak lazım :)

Teşekkürler Sinan abi, Gunmetala yakın bir opsiyon vardı aslında 18'' yaklaşık 400 euro farkı vardı ama hep aklımda ileride 19'' lere geçmek olduğundan düşünmedim, ama bugün tekrar sipariş veriyor olsam alırdım bu jantı. Test için İstanbul parktayken de teklif ettim, istediğiniz zaman alabilirsiniz, ister kışlık ister yazlık lastiklerle, martın başında geçerim yazlıklara :)

style441.png

cihatemre

Profesör
20 Ara 2016
226
63
1,035
Ne is yapiyosu. Kardes hayirli olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Kış lastiklerinin arkadan çeker araçlarda performansı biraz limitli, arkada ağırlık olmadığı için dik bayırlarda yeterli çekişi sağlayamayabiliyor.
Hacı bu olay yanlış. Dik yokuşlarda arkadan itiş önden çekere göre daha iyi kalkar, yük arkaya gidiyor çünkü. Birçok kez yanımda arabaları bıraka bıraka kalktım karda yokuşta, hatta en son salı günü yanımda A3 kaldı, ben uzadım gittim. Dengeli gaz her şeyin çözümü.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Hacı bu olay yanlış. Dik yokuşlarda arkadan itiş önden çekere göre daha iyi kalkar, yük arkaya gidiyor çünkü. Birçok kez yanımda arabaları bıraka bıraka kalktım karda yokuşta, hatta en son salı günü yanımda A3 kaldı, ben uzadım gittim. Dengeli gaz her şeyin çözümü.

Büyük ihtimal lastik farkından dolayı yada dengeli gaz sayesinde yol almışsınızdır. Düzlük yada yokuş farketmez, fwd araç rwd'den daha iyi çekiş sunar karda.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Çok güzel bir araba. Renk jantlar ve iç donanım çok uyumlu. Özellikle de Pro ekranı almanız çok iyi olmuş diğer ekran çok kullanışsız. Hiçbir işe yaramıyor.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Çok güzel bir araba. Renk jantlar ve iç donanım çok uyumlu. Özellikle de Pro ekranı almanız çok iyi olmuş diğer ekran çok kullanışsız. Hiçbir işe yaramıyor.

Teşekkürler, küçük ekran hem arabaya yakışmıyor hemde bmw navigasyonu çok kaliteli ve kullanışlı o yüzden değer o opsiyonu almaya.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
abeb736b69763fb97de67b0b9a993993.jpg

Bugün Kocaeli yüksek kesimlerine baya kar yağdı, ContiWinterContact 850p(224/45R18) leri tam anlamıyla denemiş oldum. 2 kere bu sefer kaldık gitmiyor dediğim oldu, 5-10 saniye patinaj çektikten sonra yol alabildim.

Kış lastiklerinin arkadan çeker araçlarda performansı biraz limitli, arkada ağırlık olmadığı için dik bayırlarda yeterli çekişi sağlayamayabiliyor. Bence asıl önemli olan frenleme, gerçekten kış lastiğinin kar üstündeki fren performansı güven veriyor.

Bi ara Kocaelililer olarak buluşalım bir yerde:)Kapalı otoparklı bir Avmde buluşulabilir.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Bayağı kalabalık bir pist günüydü, bu yüzden süre kasmak biraz zor oldu, trafiğe denk gelmediğim turda en iyi zamanım 2:43 çıktı. Bridgestone Potenza S001 RFT lastiklerin tutunması çok zayıf, buda özellikle viraj içi limitini düşürüyor.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bayağı kalabalık bir pist günüydü, bu yüzden süre kasmak biraz zor oldu, trafiğe denk gelmediğim turda en iyi zamanım 2:43 çıktı. Bridgestone Potenza S001 RFT lastiklerin tutunması çok zayıf, buda özellikle viraj içi limitini düşürüyor.

Güzel bir ''pist günü'' tecrübesi olmuş, pistin son bölümlerindeki düşük hızlı virajlarda çok az daha zorlayabilseydiniz belki 2.41 civarı gelebilirdi yine de güzel bir deneyim olmuş.:).Ben otopark.com'dan bu aracın testini istiyorum yahu...:cool:Opsiyonu vs vs 4 dörtlük ''maşallah''.

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW

Hocam naçizane tavsiye, virajlara biraz daha geç girmeye çalışın. Apexten önce kerbü kesiyorsunuz, bu da çıkışta yavaş kalmanıza neden oluyor. Ama bir önceki pist gününe nazaran çok daha iyi olmuş.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Güzel bir ''pist günü'' tecrübesi olmuş, pistin son bölümlerindeki düşük hızlı virajlarda çok az daha zorlayabilseydiniz belki 2.41 civarı gelebilirdi yine de güzel bir deneyim olmuş.:).Ben otopark.com'dan bu aracın testini istiyorum yahu...:cool:Opsiyonu vs vs 4 dörtlük ''maşallah''.

Valla şimdi bende videoyu izlerken sanki biraz daha limit varmış gibi geliyor ama sürerken öyle hissetmiyorsun. Tabiki daha iyi süreler yapılır ne kadar asetto corsa da pisti ezberlesemde gerçekte uygulaması g kuvvetlerinden ve lastik gibi etkenlerden olsa gerek pek kolay olmuyor. [emoji1]

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Valla şimdi bende videoyu izlerken sanki biraz daha limit varmış gibi geliyor ama sürerken öyle hissetmiyorsun. Tabiki daha iyi süreler yapılır ne kadar asetto corsa da pisti ezberlesemde gerçekte uygulaması g kuvvetlerinden ve lastik gibi etkenlerden olsa gerek pek kolay olmuyor. [emoji1]

Hiç pist tecrübem olmadı ama tahmin edebiliyorum dediklerinizi.GT6 oynarken Nurburgring'te ne kadar hızlı tur atsam da denemeler de en az 3-5 kere restart atıyorum gerçek hayatın restart tuşu yok malesef.:D:D

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Hocam naçizane tavsiye, virajlara biraz daha geç girmeye çalışın. Apexten önce kerbü kesiyorsunuz, bu da çıkışta yavaş kalmanıza neden oluyor. Ama bir önceki pist gününe nazaran çok daha iyi olmuş.

Doğru, viraja giriş yerini ve hızını tutturabilirseniz mükemmel dönüyorsunuz zaten, benim de bu konuda tecrübe eksiğim var normal olarak.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hiç pist tecrübem olmadı ama tahmin edebiliyorum dediklerinizi.GT6 oynarken Nurburgring'te ne kadar hızlı tur atsam da denemeler de en az 3-5 kere restart atıyorum gerçek hayatın restart tuşu yok malesef.:D:D

Ya güçlü arabalarla kaza yapıyom sürekli nerdeyse ep3 tayyar ve ya megane 2 rs ile dönmek daha zevkli bence

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ya güçlü arabalarla kaza yapıyom sürekli nerdeyse ep3 tayyar ve ya megane 2 rs ile dönmek daha zevkli bence

Bende yaklaşık 250-400 hp civarındaki araçlarla dönmeyi seviyorum fazla güçlü olunca şıpır şıpır terletiyor adamı PS3 üstünde olsa bile gerçekte kim bilir nasıl olur?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bende yaklaşık 250-400 hp civarındaki araçlarla dönmeyi seviyorum fazla güçlü olunca şıpır şıpır terletiyor adamı PS3 üstünde olsa bile gerçekte kim bilir nasıl olur?

Aynen 250-350 arası güzel oluyor e92 m3 benim limitim oluyor sonrası yemiyl biraz ter döküyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım