Direksiyon hissi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Tekerleğin her hareketini direksiyonda hissedebildiğimiz zaman hisli direksiyon oluyor. Örneğin araba kaydığında tekerleğin hareketini direksiyonda sarsıntı olarak hissedebilmeliyiz.

osmanozen

Profesör
14 Eyl 2016
72
163
1,060
hidrolik direksiyonlu bmw'ler iyiydi bu anlamda. elektrikli direksiyonlu bmw'lerde ise kaymadıkça bir elektrikli için yeterince hisli ama kayınca çok saçma yumuşak bir hal alıyor.

elbette süper lüks markalarda harika işler çıkaran direksiyonlar vardır ama maddi gücümden dolayı porsche, ferrari tarzı markları değil sürmek, yolcu koltuğuna bile oturmadım.

fiyat/performans açısından düşünürsek his olarak günümüz elektriklileri arasında ford'un direksiyon sistemi en beğendiğim diyebilirim.

yeni sattığım aracım hidrolik direksiyonluydu. evet hisliydi ancak iyi tasarlanmadığı için çoğu zaman konforsuz geri bildirim yapıyordu. hidroliğin de iyisi var kötüsü var.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Benim aracımın direksiyonu hidrolik, 195/65r15 ölçüdeki lastikleri sayesinde yolla ilgili çok fazla birşey anlatmıyor.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
hidrolik direksiyonlu bmw'ler iyiydi bu anlamda. elektrikli direksiyonlu bmw'lerde ise kaymadıkça bir elektrikli için yeterince hisli ama kayınca çok saçma yumuşak bir hal alıyor.

elbette süper lüks markalarda harika işler çıkaran direksiyonlar vardır ama maddi gücümden dolayı porsche, ferrari tarzı markları değil sürmek, yolcu koltuğuna bile oturmadım.

fiyat/performans açısından düşünürsek his olarak günümüz elektriklileri arasında ford'un direksiyon sistemi en beğendiğim diyebilirim.

yeni sattığım aracım hidrolik direksiyonluydu. evet hisliydi ancak iyi tasarlanmadığı için çoğu zaman konforsuz geri bildirim yapıyordu. hidroliğin de iyisi var kötüsü var.
Honda'nın elektriklisini kullan hidrolik sanarsın BMW'nin şuanki direksiyonu her türlü kötü eskiye oranla hiç his yok ya çukura filan girince hiç bişey olmuyo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım