Dört Mevsim Lastikleri

Hangi dört mevsim lastiği?

• Goodyear Vector 4Seasons Gen-2

Kullanılan: 8 44.4%
  • Nokian Weatherproof

Kullanılan: 10 55.6%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,059
7
51,435
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
135 bin km de şuan ve bugun direksiyon kutum dağıldı servise götürdüm :(
Uff.. Çok geçmiş olsun. Dağılanını da ilk kez duyuyorum.
Benim araba 87500'de aldığımda daha da sertti. Şimdi 124000'de ve ilk aldığım zamana göre biraz daha yumuşak. Ama yine de GSI gibi sert. Park halinde gördüğüm başka Corsa'ları otoparklarda manyak gibi sallıyorum, sonra gelip kendi arabamı sallıyorum. Eskisine göre yumuşamış olmasına rağmen hala bayağı gergin. Km'sini o yüzden sordum. İst. şartlarında ön havaları 28, arkayı 30 yapıyordum. Direksiyon kutumu o sayede kısmen koruyabildim. Sadece 1 onarım geçirdi.
Lastik konusunda 4 mevsim istememin bir sebebi de biraz daha yumuşak hamurlu olursa belki konforu olumlu etkilenir diye. Şu anki B250'ler kösele ayakkabı gibi.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Uff.. Çok geçmiş olsun. Dağılanını da ilk kez duyuyorum.
Benim araba 87500'de aldığımda daha da sertti. Şimdi 124000'de ve ilk aldığım zamana göre biraz daha yumuşak. Ama yine de GSI gibi sert. Park halinde gördüğüm başka Corsa'ları otoparklarda manyak gibi sallıyorum, sonra gelip kendi arabamı sallıyorum. Eskisine göre yumuşamış olmasına rağmen hala bayağı gergin. Km'sini o yüzden sordum. İst. şartlarında ön havaları 28, arkayı 30 yapıyordum. Direksiyon kutumu o sayede kısmen koruyabildim. Sadece 1 onarım geçirdi.
Lastik konusunda 4 mevsim istememin bir sebebi de biraz daha yumuşak hamurlu olursa belki konforu olumlu etkilenir diye. Şu anki B250'ler kösele ayakkabı gibi.
aracınıza yanlış amortisör yay takılmış olabilir bir göstermenizde fayda var benim dağıldı demem bozuldu yani artık iyice arabayı sürmek zulum oldu

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,059
7
51,435
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
aracınıza yanlış amortisör yay takılmış olabilir bir göstermenizde fayda var benim dağıldı demem bozuldu yani artık iyice arabayı sürmek zulum oldu
Aklıma gelmedi değil. Alır almaz yetkili servise vermiştim. Tüm parçaları orijinal olsun, doğru olsun titizliğimi özellikle belirttim. Ona rağmen kontrol edilmemiş olabilir mi? Olabilir. Sanki arabaya Corsa D süspansiyonu takılmış, bu üstünde hafif yük olarak duruyor. @kerpetenemir in de başını çok ağrıttım bu konuda :) Ama defalarca farklı farklı ustalar gördü arabayı liftte. Bunların çoğu da güveneceğim ustalardı. Onlara da söyledim bu durumu. Hepsi arabanın kondisyonu çok iyi diye tebrik edip geçiyorlardı. Ben de bunun üstüne özellikle jant değişimi gerektiğinde çeşitler çok azalmasına rağmen tekrar 13" alıp taktım. :)
CrossClimate dışında bir 4 mevsim önerebilir misin? Var mı bildiğin?

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Aklıma gelmedi değil. Alır almaz yetkili servise vermiştim. Tüm parçaları orijinal olsun, doğru olsun titizliğimi özellikle belirttim. Ona rağmen kontrol edilmemiş olabilir mi? Olabilir. Sanki arabaya Corsa D süspansiyonu takılmış, bu üstünde hafif yük olarak duruyor. @kerpetenemir in de başını çok ağrıttım bu konuda :) Ama defalarca farklı farklı ustalar gördü arabayı liftte. Bunların çoğu da güveneceğim ustalardı. Onlara da söyledim bu durumu. Hepsi arabanın kondisyonu çok iyi diye tebrik edip geçiyorlardı. Ben de bunun üstüne özellikle jant değişimi gerektiğinde çeşitler çok azalmasına rağmen tekrar 13" alıp taktım. :)

Artık 14e geçip 185/65/14 konforunu yaşamalısın abi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,059
7
51,435
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Artık 14e geçip 185/65/14 konforunu yaşamalısın abi
Üstündeki jantlardan biri kırılmadıkça öyle bir şey yapmayı düşünmem. :)
Gerçi "Baloncuk çıkarana veya yarılana kadar bu lastikler biraz daha götürebilir" dediğim hafta baloncuk oldu ama dur bakalım :D

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Açıkçası 4 mevsim lastik olayına ben inanmıyorum. Her şeyi yapabiliyorum diyen hiçbir şeyi yapamayan'dır. Yaz aylarında yaz lastiği gibi performans vermez, kış aylarında da bir kış lastiği gibi performans vermez. Zaten yaz ve kış lastiklerinin hamuru farklıdır, dolayısıyla 4 mevsim lastiği tam olarak yaz veya kış lastiği olamamış performans yönünden zayıf bir lastiktir. Ha nedir ama ; mesela karlı havalarda yaz lastiğinin yürütmediği yerde aracı yürütür ancak bir kış lastiği gibi duruş ve tutuş özelliği sergileyemez. Yaz ayında da yazlık lastik gibi fren ve yol tutuş kabiliyeti sergileyemez. Kısacası fren mesafen uzayacak ve yol tutuştan istediğin verimi alamayacaksın.Tabi bu yazdıklarımı bütçeni ve sürüş dinamiklerini bilmediğim için tamamen bilgi amaçlı yazıyorum
Yaz kış idare etsin, yemişim performansını diyorsan alınabilir

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
abi babam şirket araçlarında yıllarca goodyear kullandı 4 mevsim cok memnundu birtek onu bilirim ama nokianıda birçok kişi tavsiye ettiler.
süspansiyon konusuna gelince parçalar sağlam olabilir ama dizelin kini veya d kasanınkini taktılarsa cok sertleşir araba bir daha baktırmakta fayda var

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,059
7
51,435
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
abi babam şirket araçlarında yıllarca goodyear kullandı 4 mevsim cok memnundu birtek onu bilirim ama nokianıda birçok kişi tavsiye ettiler.
süspansiyon konusuna gelince parçalar sağlam olabilir ama dizelin kini veya d kasanınkini taktılarsa cok sertleşir araba bir daha baktırmakta fayda var
Dizel motor ağırlığına farklı amortisör veya yay takılıyor olabilir. Onu bir araştırıp bir ara kontrol ettireyim. Mantıklı.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Dizel motor ağırlığına farklı amortisör veya yay takılıyor olabilir. Onu bir araştırıp bir ara kontrol ettireyim. Mantıklı.
abi 155 de bayağı ufak ama ya haklı @kerpetenemir isyana gelmesi, bu arada 2003-04 çncesi dizeller van olduğu icin alttakım direkt yük taşımaya yönelik senin durumun bundan kaynaklıdır büyük ihtimalle

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,059
7
51,435
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar bugün yolumun üstüydü, sanayiye uğradım. Nokian Bayii yalandan bir bayiymiş, sipariş üzerine getiriyoruz dedi. Lastiği sorduğumda bizde yok, genel merkezde de yok dedi. Bana biraz boş söylem geldi çünkü hemen arkasından başladı 4 mevsim lastiklerine sallamaya. Tipik "iki set lastik kilitleyeyim" yaklaşımını hissettirdi bana. Herif markadan soğuttu beni. Arkadaş, sana nokta hedef bir modelle gelmiş müşteri. Kafası karışık olmayan müşteriyi hala neye ikna etmeye çalışıyorsun.. Neyse, çıktım Goodyear'a gittim. Vector 4Seasons stokta varmış. Tanesi 175TL dediler. Bütçeyi doğrulttuğumda hemen gidip taktıracağım.

Son düzenleme:

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Arkadaşlar bugün yolumun üstüydü, sanayiye uğradım. Nokian Bayii yalandan bir bayiymiş, sipariş üzerine getiriyoruz dedi. Lastiği sorduğumda bizde yok, genel merkezde de yok dedi. Bana biraz boş söylem geldi çünkü hemen arkasından başladı 4 mevsim lastiklerine sallamaya. Tipik "iki set lastik kilitleyeyim" yaklaşımını hissettirdi bana. Herif markadan soğuttu beni. Arkadaş, sana nokta hedef bir modelle gelmiş müşteri. Kafası karışık olmayan müşteriyi hala neye ikna etmeye çalışıyorsun.. Neyse, çıktım Goodyear'a gittim. Vector 4Seasons stokta varmış. Tanesi 175TL dediler. Bütçeyi doğrulttuğumda hemen gidip taktıracağım.
Ustalardanda parcacılardan da gına geldi artık abi sen en kısa zamands taktır 4seasons keyfine bak yazında orta halli bişi bakarsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım