En iyi kış lastiği markası hangisi ? Passat için kış lastiği tavsiyesi

Sonersoner

Soner
Senkromeççi
6 Ocak 2021
14
2
70
43
Tuzla
Marka
Volkswagen
Merhaba malum kışa girdik lastik markası seçiminde zorlaniyorum, her marka kendince guzel.
Continental ts860 en iyisi gibi bir düşünce oluştu fakat yanılmak istemiyorum kullanan var mi?
Aracım VW Passat.

Moderatör tarafında düzenlendi:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,728
3
9,665
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
2017 Kışından bu yana Sava Eskimo S3+ kullanıyorum hatta geçen 2 adet daha aldım , Anadolu ve doğu (Erzurum-Kars vs.) bölgesine yoğunlukla gitmekteyim yanıt verebileceğim bir şey olursa seve seve yanıtlarım.
Öncesinde Alpin A4 - Dunlop Sp Winter İce02 - Goodyear Vector4Season - Crossclimate kullandım şahsi araçlarımda :)

Sonersoner

Soner
Senkromeççi
6 Ocak 2021
14
2
70
43
Tuzla
Marka
Volkswagen
2017 Kışından bu yana Sava Eskimo S3+ kullanıyorum hatta geçen 2 adet daha aldım , Anadolu ve doğu (Erzurum-Kars vs.) bölgesine yoğunlukla gitmekteyim yanıt verebileceğim bir şey olursa seve seve yanıtlarım.
Öncesinde Alpin A4 - Dunlop Sp Winter İce02 - Goodyear Vector4Season - Crossclimate kullandım şahsi araçlarımda :)
Tecrübelisiniz yani hangi lastiği önerirsiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,728
3
9,665
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Tecrübelisiniz yani hangi lastiği önerirsiniz?

Kışın genelde sakin sürüş tarzı benimsiyorsanız şu an ben aldığım Sava marka olanları öneririm Eskimo S3+ modelini. En azından kullandığım uzun yollar yapıp deneyimlediğim bir model kendisi. (205 55 R16) , 4 mevsim aramıyorsanız crossclimate ve vector4seasonu eleyelim , dunlop çok ağır koşullar için tasarlanmıştı güzel kar yarıyordu ki ben tamponuma gelen karı yarabiliyordum onunla hızlanmaya gerek olmadan , Alpin serisi aslına bakarsanız çokta iyi değil belki Sava ve V4S ondan daha başarılıydı karda giderken hatta crossclimate bile :) Siz kullanım amacınızı söylesin bütçenizi ve ebadınızı belirtin ona göre yorum yapalım daha sağlıklı olur :)

Sonersoner

Soner
Senkromeççi
6 Ocak 2021
14
2
70
43
Tuzla
Marka
Volkswagen
Kışın genelde sakin sürüş tarzı benimsiyorsanız şu an ben aldığım Sava marka olanları öneririm Eskimo S3+ modelini. En azından kullandığım uzun yollar yapıp deneyimlediğim bir model kendisi. (205 55 R16) , 4 mevsim aramıyorsanız crossclimate ve vector4seasonu eleyelim , dunlop çok ağır koşullar için tasarlanmıştı güzel kar yarıyordu ki ben tamponuma gelen karı yarabiliyordum onunla hızlanmaya gerek olmadan , Alpin serisi aslına bakarsanız çokta iyi değil belki Sava ve V4S ondan daha başarılıydı karda giderken hatta crossclimate bile :) Siz kullanım amacınızı söylesin bütçenizi ve ebadınızı belirtin ona göre yorum yapalım daha sağlıklı olur :)
Lastik başına sanıyorum 500 civarlarında değişken fiyat yazmışlar continental ıçin ben ona razıyım problem yok yeterki memnun kalayım karda kışta güvende kalayım istiyorum

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
En çok beğendiğim lastik markası Continental. Hamurları çok yumuşak dişleri çok çabuk bitiyor Ama eğer lastikler taze kalırsa bitik dişli Conti bile çoğu markaya taş çıkarır.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
2017 yılında @Cenk abinin tavsiyesi ile 205 55 16 ebatında conti ts860 aldık ve tutuş ve fren anlamında bir yamuğunu görmedim, bu yıl havalar İstanbul’da kış aylarında olmamıza rağmen uzunca bir süredir 15-20 derece aralığındaydı ve dördüncü sezonunda olmasına rağmen gayet iyiler, tahminimce iki veya üç sezon daha bizim için gider gibi. Sadece bir kere şöyle bir olumsuzluk yaşadım, 2018-2019 sezonunda İstanbul’a ortalama bir kar yağmıştı ben de kar görmek için Çamlıca tepesine çıktım ve bilenler bilir otoparka çıkan arnavut kaldırımlı dik bir yokuş vardır orası kar tutmuştu bir kere denedim çıkmadı daha da zorlamamıştım ama zaten orada kış lastikli dört çeker araçlar bile patinaj çekerek zar zor çıkıyorlardı. Tek tavsiyem eğer çoğunlukla asfaltta (karsız zemin) ve 7 derece üzerinde kullanacaksanız petlas almayın, taze lastikleri bizzat taktırıp denedim ve 1.5 dci 110hp araçta kalkarken ve yokuşlarda lastiklerin patinaja düşmesi işten bile değildi.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tam ebat nedir ? Bir de lastikten beklenti nedir ? Herkesin en iyi kavramı, beklentisi değiştiği için orta yol bulmak zor olabiliyor.

Sonersoner

Soner
Senkromeççi
6 Ocak 2021
14
2
70
43
Tuzla
Marka
Volkswagen
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım