geçmiş olsun hayvan satılık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
bu araca yapacağınız çok detaylı bir alt takım bakımı, motor bakımı, iç dış dekorasyonda yenileme ile koleksiyonluk özel bir araç olur diye düşünüyorum. tamponlar arabanın parçası olarak bile geçmez. camlar da zaten bütçenize göre çok kolay eski haline gelebilir.

piste çıkıp yanlamış olması arabanın kondisyonu hakkında kesin bir bilgi vermez diye düşünüyorum. çünkü araç zaten bu aksiyonları kolay yapacak kadar güçlü. önemli olan s2000 sürücüleri gibi warex takıp 10 dk kesicide giden birisinden almamak.

neredeyse 20 yaşında bir araç ve içi dışı çok diri gözüküyor. km konusuna da katılmıyorum. piyasada koleksiyoner aracı olan kaç tane golf 1 gti 20 bin km de. veya kaç tane 355 spider hiç gazlamamış, yanlamamış. bunlara bakmak lazım. bunların hepsi de restorasyon veya en azından detaylı yenileme görmüş araçlar. bmw tarihinin en özel araçlarından birini cam, isteğe bağlı olarak sıfır koltuk, direksiyon takmak, pasta cila atıp boyasını canlandırmak gibi çok ufak şeylerle çok iyi bir duruma getirebiliyorsanız bu araç koleksiyonluk bir araçtır bana göre. ama idame ettirmesi zor bir araç tabi.

Uzatmadan kisaca sorunuza cevap verecem, koleksiyonerlerin ellerindeki araclarin hepsi pist gormemis yanlamamis ve cok dusuk kilometredeki araclardir. Koleksiyondaki araclar bu aracin iki kati yasta olmasina ragmen bu aracin yarisindan da az kilometreye sahiplerdir.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Konya plakalı 2 m5 biliyorum, biri EMM diğeri EMN plaka. EMM ya ünal turanın müşterisi/seveni ya da araba ünal turana satıldı. Fazla videosu yok muhtemelen alınırken sesinin ve arabanın kendisinin e60 gibi olacağını düşündüler ya da dediğim gibi sadece bir müşteri.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Uzatmadan kisaca sorunuza cevap verecem, koleksiyonerlerin ellerindeki araclarin hepsi pist gormemis yanlamamis ve cok dusuk kilometredeki araclardir. Koleksiyondaki araclar bu aracin iki kati yasta olmasina ragmen bu aracin yarisindan da az kilometreye sahiplerdir.

Söylediklerinize kısmen katılıyorum. Mesela Vural Ak'ı tanıyor musunuz ? İstanbul Parkı 10 yıllığına kiralayan kişi
Elinde La Ferrari dahil bir çok koleksiyonluk araç var ve hepsini pistte kullanıyor. Türkiye'nin en büyük koleksiyonerlerinden biridir
Koleksiyon değeri taşıması için km'den ziyade (km de elbette önemlidir) ; aracın kondisyonu, bakımı ve orijinalliği ön plandadır. Çünkü bir aracın çok yürümesi kadar hiç yürümemesi de başlı başına bir problemdir :)

50 yaşında 20.000 km'de orijinal ama yürümeyen bir vitrin süsüne kimse binmek istemez

Son düzenleme:

dorukerd

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
30
44
645
26
İstanbul - Sakarya
Söylediklerinize kısmen katılıyorum. Mesela Vural Ak'ı tanıyor musunuz ? İstanbul Parkı 10 yıllığına kiralayan kişi
Elinde La Ferrari dahil bir çok koleksiyonluk araç var ve hepsini pistte kullanıyor. Türkiye'nin en büyük koleksiyonerlerinden biridir
Koleksiyon değeri taşıması için km'den ziyade ; aracın kondisyonu, bakımı ve orijinalliği ön plandadır. Çünkü bir aracın çok yürümesi kadar hiç yürümemesi de başlı başına bir problemdir :)
LaFerro yu sattı kanka :D

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Ya beyler :) altı üstü e39 m5 , yağ yakan bi motoru var alan kişi eğer performaslı kullanmayı seven bi arkadaşsa 1-2 ay içinde komple motor yaptırması gerekicek , siz ne zannediyosunuz süper temiz bi arabamı zannediyosunuz , normal bir e39 m5 hiç bir modifikasyon yapılmamış standart bir araba

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,813
1
4,140
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Maşallahı vardı canlı görmüş içine oturmuştuk, o mis gibi deri kokusu bile duruyordu. Umarım kıymetini bilen birine gider

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ya beyler :) altı üstü e39 m5 , yağ yakan bi motoru var alan kişi eğer performaslı kullanmayı seven bi arkadaşsa 1-2 ay içinde komple motor yaptırması gerekicek , siz ne zannediyosunuz süper temiz bi arabamı zannediyosunuz , normal bir e39 m5 hiç bir modifikasyon yapılmamış standart bir araba

Açıkçası 17 yaşında ikinci el bir M5 benim ilgimi çekmez, temizliği hakkında da bilgi sahibi değilim. Ancak yiğidi öldür hakkını yeme derler...
M5 gibi bir aracın pek modifikasyona ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bir insanın M5'e standart araba diyebilmesi için garajında Ferrari olması gerekir kanımca :) . 17 yaşında bile olsa ; M5 bugünün koşullarına göre bile gayet iyi ve hızlı bir arabadır. Yağ yakma olayına gelirsek ; yüksek performanslı ve aşırı beslemeli araçlar yağ yakar, normal bir durum

Son düzenleme:

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Açıkçası 17 yaşında ikinci el bir M5 benim ilgimi çekmez, temizliği hakkında da bilgi sahibi değilim. Ancak yiğidi öldür hakkını yeme derler...
M5 gibi bir aracın pek modifikasyona ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bir insanın M5'e standart araba diyebilmesi için garajında Ferrari olması gerekir kanımca :) . 17 yaşında bile olsa ; M5 bugünün koşullarına göre bile gayet iyi ve hızlı bir arabadır. Yağ yakma olayına gelirsek ; yüksek performanslı ve aşırı beslemeli araçlar yağ yakar, normal bir durum
yağ yakan motor derken bu araç için geçerli :D yakında motor yapılması gerekiyor

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Koleksiyon değeri taşıması için km'den ziyade (km de elbette önemlidir) ; aracın kondisyonu, bakımı ve orijinalliği ön plandadır. Çünkü bir aracın çok yürümesi kadar hiç yürümemesi de başlı başına bir problemdir :)
50 yaşında 20.000 km'de orijinal ama yürümeyen bir vitrin süsüne kimse binmek istemez

Vural Beyin yada Ali Agaoglu'nun yaptigi sekilde cok sayida pahali ve kupon araclari kullanmak ve sahibi olmak ile koleksiyonerlik arasinda fark var. Ya benim bildigim koleksionerlik daha farkli yada ben koleksiyonerligi yanlis biliyorum. :) yuzden fazla araci olan biri bile kendini koleksiyoner olarak tanitmiyor, arac tutkunu seklinde tanitiyor avrupada. koleksiyonerlik bambaska birsey.. Sanki kavramlar birbirine karismis biraz.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Vural Beyin yada Ali Agaoglu'nun yaptigi sekilde cok sayida pahali ve kupon araclari kullanmak ve sahibi olmak ile koleksiyonerlik arasinda fark var. Ya benim bildigim koleksionerlik daha farkli yada ben koleksiyonerligi yanlis biliyorum. :) yuzden fazla araci olan biri bile kendini koleksiyoner olarak tanitmiyor, arac tutkunu seklinde tanitiyor avrupada. koleksiyonerlik bambaska birsey.. Sanki kavramlar birbirine karismis biraz.

Agaoglu koleksiyoner degil..Hatta araba konusunda zevk sahibi bile degil bana gore
Ancak Vural Ak koleksiyoner :)
Ha bir de Mehmet Rustu Basaran var

letsbox

Profesör
16 Kas 2016
62
124
1,060
hocam garaj kısmında bu kişinin yorumlarına bakarsanız aşırı egoist bir yapıda olduğunu görürsünüz. kendi seçimleri, görüşleri ve araçları en iyisi; karşı görüşler "cahil" yorumu bu kişi için
Benim amacım tartışma ortamı yaratmak değil. Kimsenin kişiliğine de laf etmek haddim değil. Siz yanlış anlamayın. Koleksiyonerlik bir hobidir ve orijinal olan veya orijinale dönmesi kolay olan her şeyin koleksiyonu herhangi biri tarafından yapılabilir. Neticede bu akademik bir iş değildir. İngilizlerin dediği gibi bu iş için illaki altın kaşıkla doğmak gerekmez. Konuyu dağıttık diğer arkadaşlar kusura bakmasın. And abiye de mutluluklar diliyorum.

From m8 with love(or Tapatalk).

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Agaoglu neden degil ? siz kime koleksiyoner diyorsunuz ben cidden anlamadim.
Soyle aciklayayim. Benim birine koleksiyoncu demem gibi bir kriter yok. Bir aracin koleksiyon degeri tasimasi icin belli sartlari yerine getirmesi gerekir. Soyle ki ; Sinirli sayida uretilmesi / ozel olmasi / bir hikayesinin olmasi
Bu durumda Agaoglu koleksiyoner degil araba tutkunu olmus oluyor. Agaoglunun garajindaki koleksiyonluk bir adet araci soyleyebilir misiniz bana ? Ferrari California mi ? Bentley mi ? Cogu koleksiyon degeri tasimiyor maalesef
Bir M3 koleksiyon degeri tasimaz. Ancak konu M3 CSL olursa isin rengi degisir. Bir F430 koleksiyon degeri tasimazken F430 Scuderia olunca durum tam tersine doner
Ayrica koleksiyonluk araba ile piste cikilmaz, yanlanmaz gibi bir sey hayatimda ilk defa duyuyorum. Yahu bu araclar zaten gazlanmak icin uretilmis, bir Ferrarinin limitlerine pistte ulasirsiniz, arac kullanilirsa sagirlasmaz, kondisyondan dusmez.Ayrica koleksiyonluk bir Ferrariden 20 yil sonra da kullanildiginda yuksek performans beklenir..Araclari bu yuzden dyno'ya cikarip motor degerlerine bakarlar. Disi gicir gicir ama motor performansi %50'yi gecemeyen bir araba da koleksiyon degeri tasimaz
Bilmem anlatabildim mi ?

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Soyle aciklayayim. Benim birine koleksiyoncu demem gibi bir kriter yok. Bir aracin koleksiyon degeri tasimasi icin belli sartlari yerine getirmesi gerekir. Soyle ki ; Sinirli sayida uretilmesi / ozel olmasi / bir hikayesinin olmasi
Bu durumda Agaoglu koleksiyoner degil araba tutkunu olmus oluyor. Agaoglunun garajindaki koleksiyonluk bir adet araci soyleyebilir misiniz bana ? Ferrari California mi ? Bentley mi ? Cogu koleksiyon degeri tasimiyor maalesef
Bir M3 koleksiyon degeri tasimaz. Ancak konu M3 CSL olursa isin rengi degisir. Bir F430 koleksiyon degeri tasimazken F430 Scuderia olunca durum tam tersine doner
Ayrica koleksiyonluk araba ile piste cikilmaz, yanlanmaz gibi bir sey hayatimda ilk defa duyuyorum. Yahu bu araclar zaten gazlanmak icin uretilmis, bir Ferrarinin limitlerine pistte ulasirsiniz, arac kullanilirsa sagirlasmaz, kondisyondan dusmez.Ayrica koleksiyonluk bir Ferrariden 20 yil sonra da kullanildiginda yuksek performans beklenir..Araclari bu yuzden dyno'ya cikarip motor degerlerine bakarlar. Disi gicir gicir ama motor performansi %50'yi gecemeyen bir araba da koleksiyon degeri tasimaz
Bilmem anlatabildim mi ?
gayet guzel anlattiniz, ayni fikirdeyim, "motor performansi %50'yi gecemeyen bir araba da koleksiyon degeri tasimaz" bunun gibi bircok kriter vardir, tabi her koleksiyonerin baktigi farkli kriterler vardir mutlaka.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
hocam garaj kısmında bu kişinin yorumlarına bakarsanız aşırı egoist bir yapıda olduğunu görürsünüz. kendi seçimleri, görüşleri ve araçları en iyisi; karşı görüşler "cahil" yorumu bu kişi için
burada gayet guzel bir sekilde fikir alisverisinde bulunuyorken bu saldirgan tavrinizin nedenini anlamadim, umarim dilediginiz gibi tartisacak birini bulursunuz.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Tüm konuyu okudum da siz işi Anadolu insanı koleksiyondan ne anlara getirmeye çalışırken kendinizle çelişmişsiniz. Son üç mesajı okuyan beni anlayacaktır.

From m8 with love(or Tapatalk).
tamamen yanlis anlasilma olmus, bence agaoglu koleksiyoner degil, yani benim tanimladigim koleksiyonerlik bu degil. ayrica anadolu insani yada buna benzer bir soylemde bulunmadim, kimseyi kucumsemedim, oyle bir imada da bulunmadim, sadece turkiyede cok araci olan herkese koleksiyoner deniyor bunu belirtmeye calisiyordum. bu nezih sohbeti hakaretiyle golgelemeye calisan sahisa da aldirmayin bence.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Sizin gibi haysiyet yoksunu kişiler olduğu sürece daha çok tartışı
sorun olarak gordugunuz sey tartismaksa siz herkesin kendinizle hemfikir olmasini beklediginizdendir. saldirgan tavrinizda kendinizi hakli cikaracak hicbir dayanaga sahip olmadiginizin bundan dolayi ne yazikki. benim haysiyetimi olcmek sizin capinizi asar, sizin gibi 800 kisiyi hergun herhafta heray yonetiyorum. sizinle muhattap olup kendi zamanimi harcamayacam. ailenizin veremedigi terbiyeyi ben verecek degilim buna zamanim yok. Yolunuz acik olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım