Gelişmiş ülkelerin yüzüne bakmadığı otomobiller bizde niye rağbet görüyor?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Konu ile alakası yok biliyorum ama 1.33 motor+otomatik yarisin en dolusu 91000 TL YAZIYOR ŞAKA MI BU?
Edit: auris 1.4 dizel premium navi de 117k diyor kime suç atacağımı bilemedim.

Son düzenleme:

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Çünkü biz gelişmemiş dışa bağımlı teknolojisi olmayan bir ülkeyiz araba falan düşünecek halde değiliz üretemediğimiz sürekli dışardan aldığımız sürece fakirleşmeye mahkumuz. Fransızlar citroene biniyor italyanlar fiata almanlar mercedese japonlar toyota mazda bizde orta düzey bir markamızı yaratabilseydik türkiyede de o satılırdı düzgün yollarda trafiksiz dur kalkın olmadığı avrupada adam yerli vw audi mercedes bmw opel varken niye gidip mazda alsınki zaten sistemleri sıfır araç aldırmaya yönelik araç sorun çıksrmaya başlayana kadar elinden çıkarmış oluyo
Edit:
@berkertekin abi senin gönderiyi okumadan yazmıştım bunu :D

Son düzenleme:

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bu arada belki farkındalık olur diye bir anımı anlatmak istiyorum. daha yeni civic yokken arac yenilesem mi diye düşünüyordum. gönül toyota corolla istiyordu ama o zaman yeni elentra iihs de sınıfının en iyi puanlarını almıstı. bende o yüzden elentra alacagım dedim. arkadaslar salakmısın 1.6 atmosferik tork konvertörlü araba mı alınır dedi. onların kafasına göre salak mısım. zaten biliyorum aynı konuyu burda da acaydım burdada bana salakmısın diye içinden düşünenler olacaktı kesinlikle. ama size salak aklımla birşey paylasmak istiyorum. o arkadas aynı paraya 1.2 tsi jetta aldı. muhtemelen burdan da cok insan aynısı yapardı. ama sunu unutmayın çarpısma testlerine göre fazla yaktıgınız ve piyasası yok diye göze almadıgınız elentrada burnunuz bile kanamayacakken aynı kosullarda jetta da bulunursanız bacaklarınızı kaybedecektiniz. o arkadasım sizinde kabullendiğiniz türkiye koşullarına ve piyasasına göre en mantıklı hareketi yaptı. ama birgün 64km/hızla sol önden sert bir yere çarparsa oda bacaklarını kaybedecek. baby crash a göre bebegi de omurilik felci olabilir. ama aynı kosulda elentrada birşey olmaz dedim anlatamadım. aslında onu ikna etmeye calısmadım kimin salak aslında salak oldugunu anlatmak istedim tabiki anlamadı. birgün ne zmaanki bu boyuttan bakacaksınız olaya işte o zaman bu ülkede sümbüller ve egealar son partilerini satmış olacak.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
bu arada belki farkındalık olur diye bir anımı anlatmak istiyorum. daha yeni civic yokken arac yenilesem mi diye düşünüyordum. gönül toyota corolla istiyordu ama o zaman yeni elentra iihs de sınıfının en iyi puanlarını almıstı. bende o yüzden elentra alacagım dedim. arkadaslar salakmısın 1.6 atmosferik tork konvertörlü araba mı alınır dedi. onların kafasına göre salak mısım. zaten biliyorum aynı konuyu burda da acaydım burdada bana salakmısın diye içinden düşünenler olacaktı kesinlikle. ama size salak aklımla birşey paylasmak istiyorum. o arkadas aynı paraya 1.2 tsi jetta aldı. muhtemelen burdan da cok insan aynısı yapardı. ama sunu unutmayın çarpısma testlerine göre fazla yaktıgınız ve piyasası yok diye göze almadıgınız elentrada burnunuz bile kanamayacakken aynı kosullarda jetta da bulunursanız bacaklarınızı kaybedecektiniz. birgün ne zmaanki bu boyuttan bakacaksınız olaya işte o zaman bu ülkede sümbüller ve egealar son partilerini satmış olacak.
Hocam herkes sana fazlasıyla katılıyor ama anlamadığın olay şu herkesin parası yok şuan dizel egea 75k ile başlıyor var denk motorlu auris ise 99k dan başlıyor kabaca 24k fark var ve aralarında sadece güvenlik değil her konuda 24k var mı burada rahatlıkla tartışılır.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Klişe bir şey yazacam ama kızmayın. Bide Golf'e sırf pahalı derler :D:D. İşin şakasını geçersek problem büyük valla allah sonumuzu hayır etsin.

ıyyy vagcı sdfsdf

1.4 dizel otomatik ne demek 120k? sonra 75 liraya dizel otomatik egea alan adamı nası sorgulayalım?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
ıyyy vagcı sdfsdf

1.4 dizel otomatik ne demek 120k? sonra 75 liraya dizel otomatik egea alan adamı nası sorgulayalım?
Aynen öyle. Hayır adamın belli bir bütçesi var ve bu işi yapması gerekiyor mecburen oda alacak Fiat vey Renault. Esas bu astronomik vergiler olmasa, kur bu kadar cıkmasa veya ekonomi işinin ehli lişilerce yönetilse o adam en iyisinden araba alır. Mesela taksicilere uygulanan ÖTV indirimi ile 520i alan bile oldu.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
@gtepro vergi olmasa alınan arabalarla oluşacak cari açığı ekonomi kaldırmaz dolar euro 10 15 liralari görür benzin mazot hiç girmiyorum bide artan araç sayısını sehirlerimiz kaldırmaz

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
@gtepro vergi olmasa alınan arabalarla oluşacak cari açığı ekonomi kaldırmaz dolar euro 10 15 liralari görür benzin mazot hiç girmiyorum bide artan araç sayısını sehirlerimiz kaldırmaz

Aynen öyle. Ülke ekonomisinin en önemli gelir kalemlerinden biri ötv. Alkollü içeceklerin satışı kısıtlanıyor ama vergisi sürekli artıyor, Sigara içilecek alanlar kısıtlanıyor ama sürekli vergisi artıyor. Zararlıysa satışını engelle, engelleyemezsin çünkü en önemli vergi kalemlerinden. Gibi gibi

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Doğru söylüyorsun. Bir grup secmen hala mevcut iktidar partisinin bütün dünyada gelişen teknoloji ve ekonomi zamanında geldiğini ve bu sebep ile ekonominin eskiye nazaran iyiye gittiğini (şu anda felaket ötesine gidiyor) anlayamıyor.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Aynen öyle. Hayır adamın belli bir bütçesi var ve bu işi yapması gerekiyor mecburen oda alacak Fiat vey Renault. Esas bu astronomik vergiler olmasa, kur bu kadar cıkmasa veya ekonomi işinin ehli lişilerce yönetilse o adam en iyisinden araba alır. Mesela taksicilere uygulanan ÖTV indirimi ile 520i alan bile oldu.
hocam ben diyorum ki 75k ya cokta güzel otomatik elentra alınır. sınıfının en güvenli aracına da binilir. yada b sgmenti yaris var. 5 yıldız 7 hava yastıklı. sümbülden ucuz. ayda 300-400 fazladan yakıta vermek can güvenliğinden önemlimi. kimse canını hiçe saymayıp herkes gibip alsa su elentra yaris gibi örnekleri zaten 10-15 milyon olsa sayılar alınmasa o sümbüller egealar sırf dizel diye. zaten benzinde bu kadar olmaz. olamaz. hükümete baskıyla benzin inmez cünkü. sen gidip dizel almazsan yada toplasıp tek bir markaya yönelirsen diğerlerinin batma riskini devlet göze alamayacı icin zaten kanunu değiştirecek. benzin fiyatına tepki koymakla düşmez. düşmesini mi istiyorsun. birlik olucaksın. egea almıyoz diyeceksin. renault almıyoz diceksin. bursadan cıkan arabayı almamızı istiyorsan çarpısma testlerinden adam gibi puan cıkarcaksın diceksin. o zaman istenilen herşey olur. zaten böyle gelmiş ülke olunuyor. almanların hepsi zengin oldıgu icin bmw mercedesler havada ucusmuyo. sümbülü satın almıyor boykot ediyor. 3 ay fazla taksit ödüyor 3 ay fazla para biriktiriyor km de 3 kurus fazla yakıyor ama gidip iyisini güvenlisini alıyor. biz ise kolaya kacıoz. biz kolaya kaçarsak başka şeylerde bizim bitarafıma kaçar arkadaslar.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
hocam ben diyorum ki 75k ya cokta güzel otomatik elentra alınır. sınıfının en güvenli aracına da binilir. yada b sgmenti yaris var. 5 yıldız 7 hava yastıklı. sümbülden ucuz. ayda 300-400 fazladan yakıta vermek can güvenliğinden önemlimi. kimse canını hiçe saymayıp herkes gibip alsa su elentra yaris gibi örnekleri zaten 10-15 milyon olsa sayılar alınmasa o sümbüller egealar sırf dizel diye. zaten benzinde bu kadar olmaz. olamaz. hükümete baskıyla benzin inmez cünkü. sen gidip dizel almazsan yada toplasıp tek bir markaya yönelirsen diğerlerinin batma riskini devlet göze alamayacı icin zaten kanunu değiştirecek. benzin fiyatına tepki koymakla düşmez. düşmesini mi istiyorsun. birlik olucaksın. egea almıyoz diyeceksin. renault almıyoz diceksin. bursadan cıkan arabayı almamızı istiyorsan çarpısma testlerinden adam gibi puan cıkarcaksın diceksin. o zaman istenilen herşey olur. zaten böyle gelmiş ülke olunuyor. almanların hepsi zengin oldıgu icin bmw mercedesler havada ucusmuyo. sümbülü satın almıyor boykot ediyor. 3 ay fazla taksit ödüyor 3 ay fazla para biriktiriyor km de 3 kurus fazla yakıyor ama gidip iyisini güvenlisini alıyor. biz ise kolaya kacıoz. biz kolaya kaçarsak başka şeylerde bizim bitarafıma kaçar arkadaslar.
Hocam ülkede hemen herkese kıt kanaat geçindiği icin ve kredi ile bile zar zor o araçlar sarın alındığı için size katılmıyorum. 3 5 kuruş bile şu anda ülkrmizde geçinmeye çalışan insanlar için önemli. Tavsiyem bir taksici ile oturup sohbet etmeniz o zaman dediklerimi anlayacaksınız.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Egea almayıp volvo için para biriktirmek :D aylığı 10 bin olanlar için mantıklı tabi o aradaki sürede metrobüs kazasında ölmezse

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Egea almayıp volvo için para biriktirmek :D aylığı 10 bin olanlar için mantıklı tabi o aradaki sürede metrobüs kazasında ölmezse
volvo icin para biriktirmenize gerek yok. egea nın segmentini bilmiyorum ama c oldugunu farz edersek 57 bin lira baslangıc fiyatı var. corolla ise 60 bin lira. crash testlerine göre bir kaza anında egea da bir yeriniz ciddi zarar görcegi kesin. corollada hafif atlatıcaksınız. ikisi arasında sizce 3 bin lira kaybedilme riskine atılcak bir uzuvl için çok mu

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
volvo icin para biriktirmenize gerek yok. egea nın segmentini bilmiyorum ama c oldugunu farz edersek 57 bin lira baslangıc fiyatı var. corolla ise 60 bin lira. crash testlerine göre bir kaza anında egea da bir yeriniz ciddi zarar görcegi kesin. corollada hafif atlatıcaksınız. ikisi arasında sizce 3 bin lira kaybedilme riskine atılcak bir uzuvl için çok mu
Corolla nın 73 den başlıyor 60 dan değil

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bu arada sizi anlamıyorum. sadece arabanın güvenlisine binin diyorum diye beni itin götüne sokucaksınız neredeyse. bu kadar mı ucuz canınız abi herşey paramı. 3 bin lira alıs farkı ve km de 15 kurus canınınızdan ve sevdiklerinizden değerli mi. eğer öyleyse söyleyinde ben bu topluluğun içinde daha fazla kalmayayım. benim icin o kadar ucuz degil cunku. kimseler burda bosa zaman harcamasın hem ben cevap verirken hem siz bana cevap verirken çünkü cok farklı düşünüp boşa konusmus oluyoruz

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım