Gelişmiş ülkelerin yüzüne bakmadığı otomobiller bizde niye rağbet görüyor?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
bu arada sizi anlamıyorum. sadece arabanın güvenlisine binin diyorum diye beni itin götüne sokucaksınız neredeyse. bu kadar mı ucuz canınız abi herşey paramı. 3 bin lira alıs farkı ve km de 15 kurus canınınızdan ve sevdiklerinizden değerli mi. eğer öyleyse söyleyinde ben bu topluluğun içinde daha fazla kalmayayım. benim icin o kadar ucuz degil cunku. kimseler burda bosa zaman harcamasın hem ben cevap verirken hem siz bana cevap verirken çünkü cok farklı düşünüp boşa konusmus oluyoruz
Hocam 3 bin lira olsa tamam ama değil ki arada en az 10 bin tl fark var. Şu foruma sorsak bana 10.000 TL ver desem kac kişi hemen verir? Ülkemizin halkının geliri yüksek değil, ülkenin genel refahi yüksek değil sadece taksiyle olacak iş değil bu. Ben şahsen çok nadir de olsa taksi veya minibüs seçerim ama insanlar benim gibi düsünmuyor hemen ulaşmak istiyor. Halk kendi canıni umursamadımtan sonra ben hiç umursamam zaten.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Hocam 3 bin lira olsa tamam ama değil ki arada en az 10 bin tl fark var. Şu foruma sorsak bana 10.000 TL ver desem kac kişi hemen verir? Ülkemizin halkının geliri yüksek değil, ülkenin genel refahi yüksek değil sadece taksiyle olacak iş değil bu. Ben şahsen çok nadir de olsa taksi veya minibüs seçerim ama insanlar benim gibi düsünmuyor hemen ulaşmak istiyor. Halk kendi canıni umursamadımtan sonra ben hiç umursamam zaten.
hocam sımdı baktım 60 diyor. algı yönetimi yapmasın yukardaki arkadas. cünkü özellikle opel ve audi çok yapar. üzerinde şişik fiyattan yazıyor ama altına da kampanyalı fiyat diyor. pazarlama tekniği olarak. şuan baktım liste fiyatı 73 diyor ama kampanyalı 60 diyor. bayilerde de 60 hocam. ve toyota, opel ve audi hep liste fiyatını böyle yazıyor. pazarlama tekniği olarak. gecen yıl boyunca da corolla liste fiyatı 63 indirimli 58 yazıyorlardı. 1 sene boyunca kampanya mı vardı. hadi degistirelim örneği c segment egea 57, ondan güvenlik olarak çok daha sağlam opel astra sedan 55 diyor. buna ne diyeceksiniz.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
@tesla sizin düşüncenize göre hepimiz bir gün ölümlü yaralanmalı kaza yapıcaz egea vw renault vs bizi koruyamaz ama hyundai korur. bahsettiğiniz toplumsal bir hareket fiata renault ya hatta vw ye baskı yapıp ambargo uygulamak biraz ütopik. Bu ülkede işid saldırısında hayatınızı kaybedebilirsiniz deprem olur eviniz yıkılır yolda yürürken otobüsün kamyonun freni patlar ezilirsiniz düğünde birisi havaya ateş açar size isabet edebilir bence fiat renault en az sokaklar kadar güvenli. Birde en büyük mesele güvenlikse siz 11 litre ortalama ile aylık 1000 km yol yaparsiniz 600 ödersiniz aynı maaşı alan kişi 5,5 litre yakar daha güvensizdir 250 lira öder ettiği kar ile daha güvenli bir yerde oturup size bunu savunabilir bu durumda sizin kadar oda haklı olur. Kırdıysam özür dilerim hyundaiye toyotaya değil Allaha emanet olun iyi geceler

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
neyse arkadaslar ben daha fazla uzatmıyorum. 3 e 5 e bakmayın güvenli aracları tercih edin canınızı düşünün dediğim için günah keçisi oldum ve üzerime gelmeye bahane arıyorsunuz. madem mutlusunuz veya mutlu olmasanızda razısınız albealara egealara sümbüllere o zaman böyle devam edin ne diyim. benim param varda demeyin elbet biriniz veya sevdikleriniz birgün binecek o taksilere

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
@tesla sizin düşüncenize göre hepimiz bir gün ölümlü yaralanmalı kaza yapıcaz egea vw renault vs bizi koruyamaz ama hyundai korur. bahsettiğiniz toplumsal bir hareket fiata renault ya hatta vw ye baskı yapıp ambargo uygulamak biraz ütopik. Bu ülkede işid saldırısında hayatınızı kaybedebilirsiniz deprem olur eviniz yıkılır yolda yürürken otobüsün kamyonun freni patlar ezilirsiniz düğünde birisi havaya ateş açar size isabet edebilir bence fiat renault en az sokaklar kadar güvenli. Birde en büyük mesele güvenlikse siz 11 litre ortalama ile aylık 1000 km yol yaparsiniz 600 ödersiniz aynı maaşı alan kişi 5,5 litre yakar daha güvensizdir 250 lira öder ettiği kar ile daha güvenli bir yerde oturup size bunu savunabilir bu durumda sizin kadar oda haklı olur. Kırdıysam özür dilerim hyundaiye toyotaya değil Allaha emanet olun iyi geceler
yok hocam sıkıntı yok hakaret falan olmadıgı sürece kimse kimseye darılmamalı zaten herkes aynı düşüncek diye birşey yok. aksine konusalım bilgi alısverisi yapalım her zaman. sizede hayırlı geceler

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
peki dacia 17 bine satılırken 7 hava yastıklı 5 yıldızlı toyota yaris ne kadardı. muhtemelen aynıydı. yani güvenlikli arabaya binme imkanı vardı yani. insanlar gidip alıp seçtimi? hayır. o zaman ağlamak abest mi, evet.

Bak anlatmak istediğim olay şu 2008 yılında bana yarisin fiyatını söyle 17 bin tl ye 0 yaris var mıydı ?? Biraz gerçekçi olalım kaldı ki. Ben aracımı savunmuyorum zaten ama burada kızdığınız vagcılar yada fiatcılar gibi sizde burda toyota hyundai vs. Fanlığı yapıyorsunuz varsayımlar üzerine hiç bir vatandaş alın satım yapmaz ben performans isteyen biriyim belki araba kaçsın istiyorum viraj kassın istiyorum bunu "güvenli" dediğiniz araçlardan hangisiyle yapabilirim corolla elantra gibi hissiz kağnı arabasıhdan hallice araçlar ile bu hissi almak mümkün değildir. İnsanların araçlardan beklentileri farklı kiminin güvenlik kiminin performans kminin konfor ama ortalama bir türk insanı için söylediğünüz riskler her daim var fakat standart türk insanı için bu ekonomide para çok değerli ve öncelikleri başka çocugu okulda açken adam gidip 10 bin tlyi corollaya nasıl versin ? 3 bin tl bile bu konuda önemli size bunu anlatmaya çalışıyoruz ama siz anlamamakta ısrar edip bana yükleniyorsunuz diyorsunuz. Size yüklenmiyoruz olanı açıklamaya çalışıyoruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

letsbox

Profesör
16 Kas 2016
62
124
1,060
[emoji23] [emoji23] Valla ben 9 ayda 23000 küsür km yol yaptım çeşitli insanlarla bi ben bir de bi arkadaşım dışında kemer takan olmadı hemde ya camdan fırlar asfaltta parçalanırsın ya da hava yastığı boynunu omuriliğini kırar uyarısını her seferinde yapmama rağmen. Hatta sık yolculuk yaptığımız yakın bir arkadaşım arkadan bağlamayınca ötmesinden, arkadan bağlayınca rahatsız etmesinden has etmemiş. Kemer tokası almış kendine. [emoji23][emoji23] 5 dakikalık yolu 5 saniyede bir kalkıp sensörü aldatarak kemersiz kat eden insanlar tanıdım. Şimdi bu adamlar komşunun aldığının üst paketini almak, para kaybetmemek, az yakmak gibi emellerinden vazgeçerek bi ton para verip toplumca kaba ve çirkin ilan edilen ikinci eli düşük olan volvo, subaru, alfa romeo alacak. Öyle bi dünya yok, valla yok [emoji23][emoji23]

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Konu biraz dağılmış gibi hepsini okuyamadım ama yurtdışında yüzüne bakılmayan arabalar neden burada baş tacı ediliyor diye merak etmeye gerek yok. Tek kelimelik cevap : VERGİ

Yurtdışında asgari ücretli bir işçinin 3-4 aylık maaşıyla aldığı arabayı burada 24 ayda belki alırsın.

Millet hala distribütörlere veya markalara fiyatlardan dolayı laf atıyor, hakaret etmemek için zor tutuyorum kendimi. ülkeye aracın giriş fiyatı 35000 vergilerden dolayı satış fiyatı 70000. Ne kültüründen bahsediliyor? Ayağını yerden kesecek dandik araçları bile alacak olan 8 kere düşünmek zorunda kalıyor. Ne garajı olan var, ne sanayide gönlünce proje yapabilen ne de almanyada işçinin kullandığı 3.20'yi veya muadili bir aracı rahat rahat alabilecek bir ekonomik düzen var. O yğzden millet küçük bir ev parası verip aldığı aracına toz kondurmuyor. Bu saçmasapan vergilerle şişirilmiş fiyatlar olmasa ben 1.4tsi ibiza yerine atıyorum audi s3'e binerdim, bmw m3 kovalardım, piste çıkmalıl bir 106gti toplardım vs

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım