Getcontact

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
DZHCkXmXUAAxEwS.jpg

DZHCkXhXkAAwcgT.jpg

ikm değilim, hacker hiç değilim c2996 mevzuusunu zaten anlamadım :D

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,136
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Bundan 8 sene önce editörlük yaptığım web sitesi için yabancı sitelerden birinden "Facebook beğen butonu istatistiklerini tutacak" şeklinde bir makale çevirisi yapmıştım. Altına gelen yorumlar genellikle paranoyak olunduğu minvalinde fikirler içeriyordu.

8-10 sene öncesi için böyle düşüncelerin insanlara komplo teorisi gibi görünmesine bir nebze anlam verebiliyordum. Sonuçta akıllı telefonlar henüz herkesin cebine girmemiş, babalarımız, halalarımız facebook ve whatsapp illetine bulaşmamışlardı.

Ama artık bilgi çağının dibini yaşıyoruz, herkesin -hakir görmek için söylemiyorum, ulaşılması zor yerlerde olmaları bakımından- hatta dağdaki çobanın bile internet erişimi var. Nitekim bu konuşmaları da internet üzerinden yapıyoruz. Özellikle son günlerde her haber sitesinde görebileceğimiz şekilde konu edilen Facebook ve Cambridge Analityca skandalları da gündemdeyken bu tarz bir uygulamadan kimsenin şüphelenmiyor oluşu bana gerçekten çok garip geliyor.

Arkadaşlar komplo teorisi değil artık şunları herkesin öğrenmesi lazım; telefon numaralarımız çarşaf çarşaf şirketlere satılalı zaten çok oldu onu saymıyorum bile. Artık mouse hareketlerimize kadar izleniyoruz, cep telefonumuza kurduğumuz herhangi bir uygulamaya verdiğimiz erişim izninden dolayı bizi isteyen çok rahat bir şekilde dinleyebiliyor. Bu kadar basit yem olmamalıyız bence.

Buraya kadar arif olana yazdım. Bundan sonrası "Ee ne olmuş? Benim saklayacak bir şeyim yok ki bilader"cilere gelsin; (tabi bir de okumaya sabredebilenlere)

Bu Facebook skandalı ile ilgili bir tweet zinciri; https://twitter.com/imTolstoyevski/status/976189594101313537

Bu da bizi (akıllı saatlerle) kalp atışlarımıza, hislerimize kadar takip edebileceklerine dair Noah Harari'nin bir konuşması:

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
770
1,142
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Uygulama tam çalışmıyor. Bazılarında kimse çıkmayabiliyor mesela. Ben bazı arkadaşlarımda çok garip kayıtlı olduğumu bilmeme rağmen sadece 4 tane çıktı. 3ü normalken diğeri "Patron Mami" :D (1. ismim Muhammed bu arada.)

thestig

Profesör
8 Eyl 2016
391
818
1,845
Bu uygulama çok yuvalar yıkar :D Bir kız arkadaşıma baktım, C2'den, tinder'dan vs. herkese numara dağıtmış :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Beyler zaman geçtikçe bulduğu eşleşme artıyor, database i bir anda alamıyor galiba. Ayrıca, cidden gizlim saklım yok, firmalar her bilgime erişebilir.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Beyler zaman geçtikçe bulduğu eşleşme artıyor, database i bir anda alamıyor galiba. Ayrıca, cidden gizlim saklım yok, firmalar her bilgime erişebilir.
Bir anda alamama değil, şuan databaseyi genişletiyorlar. O yüzden yavaş yavaş çıkan sonuçlar artacak.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Bir anda alamama değil, şuan databaseyi genişletiyorlar. O yüzden yavaş yavaş çıkan sonuçlar artacak.
Aynen öyle. Herkes merak edip indirdikçe veritabanı genişliyor. Ayrıca numarayı sistemden silme kısmı nasıl olacak o da muamma? Ben şimdi silsem diyelim, 2 gün sonra rehberinde kayıtlı olduğum biri uygulamayı yüklediğinde yine uygulamada görünür hale geleceğim. Eskiden CIA vardı buna benzer ama bu çok daha kapsamlı sanırım. Hiç tanımadığım numaraları bile sistemden sorguladığımda bulabiliyorum isim-soyisim olarak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım