Getcontact

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Facebook tabanlı bir uygulama ki hesap silme işleminde gelen kod facebook üzerinden geliyor. Uygulamayı ilk yüklediğim ile bugün arasında kaydediliş şekillerimde artış olmuş arkadaşların bahsettiği gibi veritabanı sürekli genişliyor.
" http://www.webtekno.com/getcontact-telefon-numara-silme-h43087.html " linkte hesap silme dışında numarayı da veritabanından kaldırma var.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Dünyada en önemli şeylerin başında data gelir. Rehberinize ellerinizle komple erişim hakkı veriyorsunuz, hesabınızı sildikten sonra o verilerin de silineceğini gerçekten düşünüyor musunuz ?
Mesela Facebook hesabınızı komple silebiliyor musunuz ?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ben sildim de silindiğine inanmıyorum yani.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Dünyada en önemli şeylerin başında data gelir. Rehberinize ellerinizle komple erişim hakkı veriyorsunuz, hesabınızı sildikten sonra o verilerin de silineceğini gerçekten düşünüyor musunuz ?
bunu en basında androıd telefon kullananlar verıyor. hattı takın acın telefonu gecmıs olsun. durum artık bu raddelere gelmısken ben artık takılmıyorum rehber vs konularına.
telefon hayatıma androıd ıle basladım ıos a gectım sonra yıne androıd e dondum. tamamen acık kodlu bır yazılım benım gıbı xıaomı alınca cıne gonderıyorsunuz ne var ne yok mesela. her marka ıcın degısır bu durum. Bildigim kadariyla facebook olayida sadece android yazilimlari icin gecerliymis ios harici tutulmus.

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
bunu en basında androıd telefon kullananlar verıyor. hattı takın acın telefonu gecmıs olsun. durum artık bu raddelere gelmısken ben artık takılmıyorum rehber vs konularına.
telefon hayatıma androıd ıle basladım ıos a gectım sonra yıne androıd e dondum. tamamen acık kodlu bır yazılım benım gıbı xıaomı alınca cıne gonderıyorsunuz ne var ne yok mesela. her marka ıcın degısır bu durum.

Aynen öyle olayın cılkı çıktı..Bazı erişimlere izin vermezsen uygulama kullanamıyorsun
Çok uç bir örnek geçen başımıza geldi. Google veya Facebook tam hatırlamıyorum mikrofona erişim izni istemiş vatandaş da vermiş. Adamlar ortam dinlemesi yapıyor ve atıyorum İstanbul'da ev fiyatları hakkında konuşuluyorsa hoop retargeting yapıp inşaat markası reklamı gösteriyor..Tüm vatandaşlık bilgilerimiz zaten hacklenmişti, bir özelimiz kaldı onu da elimizle veriyoruz
Gidişat iyi değil

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Aynen öyle olayın cılkı çıktı..Bazı erişimlere izin vermezsen uygulama kullanamıyorsun
Çok uç bir örnek geçen başımıza geldi. Google veya Facebook tam hatırlamıyorum mikrofona erişim izni istemiş vatandaş da vermiş. Adamlar ortam dinlemesi yapıyor ve atıyorum İstanbul'da ev fiyatları hakkında konuşuluyorsa hoop retargeting yapıp inşaat markası reklamı gösteriyor..Tüm vatandaşlık bilgilerimiz zaten hacklenmişti, bir özelimiz kaldı onu da elimizle veriyoruz
Gidişat iyi değil
Android kisminda son senelerde izin muhabbeti cikti. Ondan once hic izin mizin hak getire alabildiklerini aldilar. Ama son zamanlarda bu seferde uygulamarin arka planda calismasi izin vs dinlemiyor yani her turlu opecekler. Facebook olayi meydana cikinca e normal izin vermeseydiniz aciklamalarida ondan ben bu durumu herkes biliyor saniyordum ifadesi var mark elemaninda :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Android kisminda son senelerde izin muhabbeti cikti. Ondan once hic izin mizin hak getire alabildiklerini aldilar. Ama son zamanlarda bu seferde uygulamarin arka planda calismasi izin vs dinlemiyor yani her turlu opecekler. Facebook olayi meydana cikinca e normal izin vermeseydiniz aciklamalarida ondan ben bu durumu herkes biliyor saniyordum ifadesi var mark elemaninda :D

ABD kendi adamını harcamaz. Vag'a, Samsung'a milyarlarca euro ceza keser..50 milyon kullanıcıdan izinsiz bilgilerini alan Facebook'un başına bir şey gelmez

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Bağımlı olmuş insanlığı kullanmanın bir başka yolu gibi geliyor bu tarz uygulamalar. Ne olursa olsun kötü bir şey görenin içinde merak uyanacak garip hallere bürünecek. Zaten yarı paranoya olan toplumun akıl sağlığı için pek gerekli(!) bir uygulama olarak görüyorum. Ayrıca numarası bilinmeyen insan pek yok zaten bu tarz uygulamaların pek bir şeyi ifşa ettiğinide düşünmüyorum bu açıdan.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Aynen öyle. Herkes merak edip indirdikçe veritabanı genişliyor. Ayrıca numarayı sistemden silme kısmı nasıl olacak o da muamma? Ben şimdi silsem diyelim, 2 gün sonra rehberinde kayıtlı olduğum biri uygulamayı yüklediğinde yine uygulamada görünür hale geleceğim. Eskiden CIA vardı buna benzer ama bu çok daha kapsamlı sanırım. Hiç tanımadığım numaraları bile sistemden sorguladığımda bulabiliyorum isim-soyisim olarak.
Çok kötü bir kısır döngü. Resmen bir girdap. Çıkmak mümkün değil. İyi tarafı telefona indirip erişimlere izin vermemek ve sadece başkasının aramasıyla rehbere numaramın kayıt olması. Bu tarz uygulamalar sazan.avi dir.

Q7X5

Taklacı Güvercin
19 Ağu 2017
37
47
295
Marka
Kia
Birisi otomobilist çocuk olarak kaydetmiş :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,031
7
51,361
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tabii ki hayır :D
Ha, ne kadar hassas olursak olalım, akıllı telefon kullanan herkes zorunlu olarak çoktan Apple ya da Google'ın kucağına çoktan oturmuş durumda. Onların insafındayız. Ama yine de 3 gün önce çıkmış bir uygulamaya göz göre göre her şeyini teşhir etmeyi doğru bulmuyorum. Ben de kendi numaramdan çıkacak sonuçları çok merak ediyorum ama açıkçası hiç gözüm yemiyor, hiç aklıma yatmıyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Tabii ki hayır :D
Ha, ne kadar hassas olursak olalım, akıllı telefon kullanan herkes zorunlu olarak çoktan Apple ya da Google'ın kucağına çoktan oturmuş durumda. Onların insafındayız. Ama yine de 3 gün önce çıkmış bir uygulamaya göz göre göre her şeyini teşhir etmeyi doğru bulmuyorum. Ben de kendi numaramdan çıkacak sonuçları çok merak ediyorum ama açıkçası hiç gözüm yemiyor, hiç aklıma yatmıyor.
Bende genelde forumla alakalı şeyler çıktı sabıkam düzgün :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım